INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Za MATRIXA i logiku!Po paketu se zaradilo 30.000 kuna.Ako bi sad te iste dionice išao kupiti za 2400 kuna (a za njih smo od MOL-a dobili 2800 kuna) zarada bi bila 24 x 400 kn = 9.600 kuna.Dakle,bolje novac uvaliti u neke druge dionice..Eto,ti logike MATRIX.a ti mi dokaži da griješim.. [proud]

Poštovana kolegice, taj novac treba oploditi nečime, jedino ako niste odlučili ostaviti sve na tekućem.
Nadalje najvjerojatnije će većina uložiti ponovno u Inu recimo kada bude išla rema brojci od 2600 – 2700, te će naletiti na valove večičine tsunami, koji će ih vratiti tamo gdje su i počeli.

Ne kažem da je bilo nekorektno uzeti 2800X24 kolegice, no pitanje je da li vi time znate racionalno raspolagati, pri tome mislim da li se znate boriti s tržišnom korkecijom ili procijeniti fair value kompanije pri tome da ne koristite revizorsku kuću ili kvazianalitičare?
Nadalje mnogi od Vas su kazali kako ne daju ispod 3.5k kn, a što se zbilo?
Propjevali ste pred Mađarima kao i 1102.g., kada su Hrvati na sve pristali.
Povijest se ponavlja ljudi moji, i nemojte misliti da su uzalud dali 2.8 k kn za komad, već budite spremni na jaukanje i žalopojke u budućnosti.

P.S. Ne brine me cijena naftnih derivata, jer i sam plaćam BP-ovo što je jeftinije od Molovog u svakome slučaju.

Lijep pozdrav i učite od Svačića.
[/quote]

Drago mi je što neko realno opisuje stanje u svezi ponovnog ulaganja u Inine dionice. Po meni ako si jednom uložio na 1.700 i dobio 2.800, zaradio si. Nisi zaradio ako si ponovno kupio dionice po 2.300 jer se ne gleda razlika 2.800 i 2.300 već razlika kad budeš prodavao.

Najvjerovatniji scenarij se može dogoditi da fondovi uvale skupo malim dioničarima koji će biti prisiljeni držati dionicu ili je prodati po vrijednostima ispod 2.000 kn.

Koliko se sječam izdani su i neki strani certifikati za vrijednost Ine koja potvrđuje isto. Zato ljudi oprezno, pametno sa gotovinom.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Dobar dan prije svega kolega.

INA schüttle die Fesseln eines Staatsunternehmens immer mehr ab und entwickle sich zum dominanten Player in der Öl- und Gasbranche des Balkans. Für die nächsten Jahre plane das Unternehmen dabei ein rasantes Wachstum in allen wichtigen Geschäftsbereichen. Die Explorationsaktivitäten im Upstream-Segment würden sich vor allem auf die bestehenden Fördergebiete und die GUS-Staaten konzentrieren. Bis 2011 sollten hier zwischen 200 und 300 Mio. USD pro Jahr investiert werden. Die gleiche Summe sei für die Fortsetzung eines Modernisierungsprogramms für die Raffinerien budgetiert, das bereits im Jahr 2005 gestartet sei. Auf diese Weise sollten schrittweise die Qualität auf EU-Standards angehoben, die Kapazitäten erweitert und die Kosten gesenkt werden.

Gleichzeitig werde eine deutliche Effizienzverbesserung bei den Geschäftsabläufen angestrebt. McKinsey schätze, dass allein hier ein Potenzial für Kosteneinsparungen von rund 750 Mio. Kroatischen Kuna (HRK) im nächsten Geschäftsjahr bestehe – bei einem aktuellen Gewinn von 883 Mio. HRK. Trotz der sehr durchwachsenen Ergebnisse in den letzten Jahren würden die Wertpapierexperten es deshalb für sehr wahrscheinlich halten, dass die Gesellschaft den Gewinn ab 2008 selbst bei stagnierenden Ölpreisen deutlich steigern könne. Eine nicht zu verachtende Risikokomponente bleibe dabei allerdings das Operationsgebiet der Gesellschaft. Sowohl der Balkan, vor allem aber der Mittlere Osten und Afrika seien Regionen, die immer wieder für unangenehme Überraschungen sorgen könnten.

Nichtsdestotrotz würden die Wertpapierexperten in INA eine sehr interessante Restrukturierungsstory sehen. Bei einem Erfolg des Effizienzsteigerungsprogramms, dem man eine Eintrittswahrscheinlichkeit von 0,65 beimesse, würden die Experten daher trotz der optisch ausgesprochen hoch anmutenden Bewertung ein Kurspotenzial von 70 Prozent sehen. Fehlschläge bei diesen Bemühungen oder ein Einbruch beim Ölpreis (EW 0,35) dürften allerdings auch zu einem kräftigen Kursrückgang von bis zu 50 Prozent führen. In Summe erwarte man eine Rendite von 28 Prozent binnen Jahresfrist.

Die Experten von "WIN-Guide" empfehlen INA mit "speculative buy" – mit erhöhtem Risiko. Interessierten empfehle sich ein Einstieg über ein Abgreiflimit bei 400 Euro.

http://www.stock-world.de/detail/100068987-INA_INDUST_NAF_REGS_KK900-Neue_Analysen-2193559.html

http://www.stock-world.de/detail/100068987-INA_INDUST_NAF_REGS_KK900.html

Nadam se da će Vam pomoći.

Lijep pozdrav.

Našla sam vam navedeni cerifikat:

http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/search/main.html?searchterm=EB5DNH&LANG=en

Knockout je na 2.000 kn, a ciljana cijena je 1.800 kn do 31.03.2009.


Našla sam vam navedeni cerifikat:

http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/search/main.html?searchterm=EB5DNH&LANG=en

Knockout je na 2.000 kn, a ciljana cijena je 1.800 kn do 31.03.2009.


Koliko ja vidim, taj je već nokautiran 10.10. kada je cijena dotakla 2000kn, taman da se riješimo tog certifikata.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Evo maleni kupuju Inu… misle da zarađuju 😉

ZSE INTRADAY UPDATE
Zagrebačka burza: Dionice Ine ponovno na 2.500 kuna
20.10.2008 12:23:19

ZAGREB – Uz skok od 2,8 posto vrijednost Crobexa nadmašila je 2.600 bodova, uz oko 20 milijuna kuna prometa, odnosno samo sedam izdanja koje je prometom nadmašilo milijun kuna. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Znate li da je današnja tržišna kapitalizacija:

– MOL-a: 29 mlrd. kuna

– INE cca: 24 mlrd. kuna

znamo ali to ništa u ovim vremenima ne vrijedi!

dan je pametniji od noći

KRIZA
MOL: Možda ćemo smanjiti ulaganja
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
BUDIMPEŠTA – Mađarska naftna i plinska kompanija MOL u srijedu je objavila kako pomno prati promjene u poslovnom okruženju, te bi mogla smanjiti svoja kapitalna i poslovna ulaganja.
Glavni financijski dužnosnik mađarske kompanije Jozsef Molnar za Reuters je izjavio kako kompanija ima na raspolaganju neiskorišteni zajam u iznosu većem od 1,2 milijarde eura, što cijeloj grupi pruža odgovarajuću fleksibilnost.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mol-mozda-cemo-smanjiti-ulaganja,28262.html

Kako god bilo INA je sigurna luka ovih 2 tjedna.
Uporedite ju sa kretanjem drugih dionica ova 2 tjeda (poslije onog velikog skoka).
Postaje sve zanimljivija…
Pošto je sada ima osjetno manje na otvorenom tržištu i oscilacije će biti veće, privući će i dnevne špekulante, a trenutno nema razloga za veći pad (pa tko je htio prodat prodao je prošli mjesec, a tko je poslije kupovao još nije zaradio). Mislim da je trenutno najsigurnije ulaganje na zse jer jedan osrednji vremenski rok može samo gore ići, a mogući padovi samo simbolični u usporedbi sa ostalima.

P.S. Nemam je ali pratim…


Znate li da je današnja tržišna kapitalizacija:

– MOL-a: 29 mlrd. kuna

– INE cca: 24 mlrd. kuna

stvarna je oko 1:3 ili Ina oko 10mlrd.kn [thumbsup]


Kako god bilo INA je sigurna luka ovih 2 tjedna.
Uporedite ju sa kretanjem drugih dionica ova 2 tjeda (poslije onog velikog skoka).
Postaje sve zanimljivija…
Pošto je sada ima osjetno manje na otvorenom tržištu i oscilacije će biti veće, privući će i dnevne špekulante, a trenutno nema razloga za veći pad (pa tko je htio prodat prodao je prošli mjesec, a tko je poslije kupovao još nije zaradio). Mislim da je trenutno najsigurnije ulaganje na zse jer jedan osrednji vremenski rok može samo gore ići, a mogući padovi samo simbolični u usporedbi sa ostalima.

P.S. Nemam je ali pratim…

Osobno mislim da je cijena ine ovako stabilna iz političkih razloga. Ne treba zaboraviti da mol je najveći vlasnik pojedinačno, ali nema 50% + 1 dionicu. A pregovori s vladom su u tijeku, tako da što veća cijena ine bude tijekom ovog razdoblja, rh će dobiti veći udio u molu kad se swap realizira. Pod uvjetom da budu vješto ispregovarali…

Dolje su grafovi kretanja cijene mola i ine

http://www.bse.hu/menun_kivuli/portlets/companyprofile?security=518

http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni/INA-R-A,ZSE,1.html

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close