INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedno je Crobex a drugo cijena Ine

Postoji li friški TOP 10 dioničara?

Ideje naše benzin Vaš!

Šta mislite jel će se Ina ikad više vratit na 3000 kn? Meni se baš i ne čini tako.

..........................................................................................


Postoji li friški TOP 10 dioničara?

SDA još nije ažurirao, do kraja dana će vjerovatno i to bit završeno.

Ina trenutno ima P/E 16,6 Što mislite o daljnjem kretanju cijene? Mol recimo ima P/E 4,2.

Meni ovo sve izgleda ko da će se zaboraviti na ovu dionicu kao što je bilo sa Plivom. Još će se jednom doći u fokus kad vlada bude išla u prodaju ostatak, a to će biti pred ulazak ili nakon ulaska u EU…


Šta mislite jel će se Ina ikad više vratit na 3000 kn? Meni se baš i ne čini tako.

Neka nas MOL ne iznenadi sa novom javnom ponudom pa da pocisti sto je ostalo slobodnog … tako ce im biti jos lakse i sa vladom pregovarati … sumnjam da ce u sljedecem kracem periodu na 3000 kuna …. mozda za 5 godina

Ideje naše benzin Vaš!

Meni isto izgleda da će još jako dugo ostati ispod 2800. Šteta.

..........................................................................................

bas me zanima sto ce biti sa inom nakon svega ovoga
moguce da ode na 3000, a moguce i na 2000,bar po meni
ne mogu nista prognozirati

Uvjeti Vlade
5 godina veta:
Da Vlada još pet godina ima pravo veta na odluku MOL-a

Pravo reotkupa:
Ako se promijeni vlasnik, Vlada ima pravo reotkupa i pravo prvokupa

Cijena plina:
Da se postigne dogovor o referentnoj tržišnoj cijeni plina Monistički model:
– uvođenje monističkog modela (uprava i nadzor u istom tijelu)

Što traži MOL
Izvršni direktori:
– uvođenje izvršnih direktora koji bi operativno vodili tvrtku

Kompletan nadzor:
MOL želi nadzor nad financijama, nabavom i prodajom

Ima interesa za kupnju zbog nostalgije, to su oni koji su prodali po 2.800 Molu. Uglavnom, sa vladom kad se riješi manje od 3% mislim da će i špekulanata biti manje na ovoj dionici.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ma eto,ja dobila novce.E sad mi je glupo INU opet kupovati po cca 2400,a svojedobno smo je kupili po cca 1700.Dakle,dobit bi bila manja..Mislim da će mali broj ljudi uložiti ponovno nešto na burzu,ali ne vjerujem da će kupovati INU,pošto je ona sad za nas preskupa..P.S.Vidili ste jutros očekivanja i pretpostavke velike kupovine,rast CROBEX-a i onda pad i otrežnjenje!Mali će dioničari dobro razmišljati ovaj vikend i onda možda nešto kupiti tek idućeg tjedna..Ovo govorim na osnovu vlastitog mišljenja..Pozdrav INI,od mene toliko na ovom forumu!Pusa! [kiss]


Ma eto,ja dobila novce.E sad mi je glupo INU opet kupovati po cca 2400,a svojedobno smo je kupili po cca 1700.Dakle,dobit bi bila manja..Mislim da će mali broj ljudi uložiti ponovno nešto na burzu,ali ne vjerujem da će kupovati INU,pošto je ona sad za nas preskupa..P.S.Vidili ste jutros očekivanja i pretpostavke velike kupovine,rast CROBEX-a i onda pad i otrežnjenje!Mali će dioničari dobro razmišljati ovaj vikend i onda možda nešto kupiti tek idućeg tjedna..Ovo govorim na osnovu vlastitog mišljenja..Pozdrav INI,od mene toliko na ovom forumu!Pusa! [kiss]

Malena, kloni se ti burze….

Ne ulazeći u političke implikacije preuzimanja mora se priznati da je MOL visoko profesionalno odradio ovaj posao – dao ponudu (koja gledajući s ovog stajališta tržišta financijski i nije tako loša), odje… sva nagađanja tipa "bit će više", u zadnjim danima pokupio sve što se pokupit dalo i na kraju najvažnije – isplatio lovu tako da je sjela na račune najkasnije danas (petak) ujutro.
Nešto se valjda i zaradilo. A vi sad vidite što ćete s tim…
Ja za početak odo nešto pojest i popit da razbistrim glavu, do kraja trgovinskog dana možda i padne kakva odluka…
Naši "stručnjaci" mogu puno naučit od MOL-a (ako hoće).


Ma eto,ja dobila novce.E sad mi je glupo INU opet kupovati po cca 2400,a svojedobno smo je kupili po cca 1700.Dakle,dobit bi bila manja..Mislim da će mali broj ljudi uložiti ponovno nešto na burzu,ali ne vjerujem da će kupovati INU,pošto je ona sad za nas preskupa..P.S.Vidili ste jutros očekivanja i pretpostavke velike kupovine,rast CROBEX-a i onda pad i otrežnjenje!Mali će dioničari dobro razmišljati ovaj vikend i onda možda nešto kupiti tek idućeg tjedna..Ovo govorim na osnovu vlastitog mišljenja..Pozdrav INI,od mene toliko na ovom forumu!Pusa! [kiss]

Nema baš u ovome postu previše logike, no nema veze, tu smo kako bismo učili iz vlastitih grešaka.

1.) U Inu će natrag ući radnici koji su prodali svoje dionice, jer očekuju rast samog poslovanja, razvoj i bolje poslovne rezultate nakon pompoznih najava Mađara i renesanse u branši , pri čemu napominjem ne dijelim mišljenje, jer je u proteklih 5.g. napravljeno gotovo ništa naspram onoga što se najavljivalo.

2.) Većina visokopozicioniranih dužnosnika će sačuvati fotelje, a znamo da uprava mora biti sastavljena od kompetentnih ljudi, stručnjaka iz core business-a, a ne prem političkoj podobnosti, što će pak i dalje biti jedan od faktora utjecaja poslovanja i inozemne suradnje.

3.) Mnoštvo sudskih sporova i nacionalizirana imovina nije uknjižena u ‘ vlasništvo Ine ‘ , te će biti zanimljivo promatrati određene sudske procese i njihov krajnji ishod, te da li će Ina moći racionalno upravaljati onime što ima i prilikama koje joj se pružaju ( turizam )

4.) Svakako modernizacija postrojenja i zatvaranje suvišnih je dobra, no daljnji problemi oko studija na utjecaj okoliša, iziskuje veća izdavanja i sporiju tranziciju kompanije, te otpuštanje suvišnih radnika i stimulativna primanja za mlade nadolazeće naraštaje u kompaniju, biti će jedan od budućih pravaca koje treba jasno definirati i koji bi trebao biti vodilja za bolje funkcioniranje same kompanije, društva i gospodarstva.

New Report

Close