INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidite da je moj vrac dobro govorio – tko upise kajati ce se, tko ne upise kajati ce se. Cestitke svim bljedolikima koji su upisali a posebno poglavici Deset medvjeda ( g.Mreich ). Znam da njih puno manje mori kajanje. Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


+ 10% rasta u tijeku godine -jeste li mislili na 2006. ili 2007.?

Pa dok čekamo one dvije.

U sutrašnjem PD navodno se Štern i onaj drugi (Umičević) nude da budu lisice u kokošinjcu (zastupnici u NO za ovih 10% dioničara). E pa svašta, bolje da smo državi onda poklonili 38.000 kn.

Od 1.12. Ina je u portfelju i svatko može prodati ako to želi.
Kupci čekaju, a nemaju koga osim nas građana. Progutat će sve što im se ponudi. Po bilo kojoj cijeni. Zato “šparajte” svoje dionice i prodavajte ih što kasnije možete. Jer cijena će biti samo veća, a već nakon dva mjeseca biti će te iznenađeni njenom visinom.
Zapamtite, potražnja je deset puta veća od broja za trgovanje raspoloživih dionica.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Cuj poglavice Deset Medvjeda, cini mi se da ce te bljedoliki malo vise slusati nego sto su to do sada cinili, hi,hi,hi
tvoje su poruke kao iz kamena isklesane, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

evo ja se kajem što nisam upisao još koji paket.na kredu bar.mislio sam da će biti 1800 ali ovo je poklon.
mislim da propaganda za drhtave počinje.čim se na t-portalu javljaju stare vijesti to je dobar znak.
a kad vrate poslove?a ono povećanje prihoda a ono…
ja mislim da ni vlada ne zna što prodaje.ili misli da je diskont mali.moglo bi se desiti da se opet jalni počnu derati kako je INA u bescjenje otišla.vrijeme će pokazati

...pig slayer...


evo ja se kajem što nisam upisao još koji paket.na kredu bar.mislio sam da će biti 1800 ali ovo je poklon.

Pa 6,5% ti baš i nije trebalo biti odlučujuće u takvoj odluci. Prije bih rekao da je lako biti general poslije bitke

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]

Kupio sam 4 paketa i vec vidjenim sam zadovoljan[smiley2]

Moj vrac Ludi Konj je bio general prije bitke sa Custerom i sa Inom,hi,hi,hi, zato je on moj vrac, hi,hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

IPO INE: CIJENA DIONICE 1690 KUNA

Vladina božićnica novim dioničarima Ine

Konačnom cijenom dionice išlo se na ruku građanima, a raspodjelom preostalog paketa strancima, pa domaći fondovi imaju najviše razloga za nezadovoljstvo
Cijena dionice Ine u javnoj ponudi je 1690 kuna, objavila je Vlada. Građane je time zasigurno jako uveselila i ugodno iznenadila. Unatoč informaciji da je ukupna potražnja dosegnula 4 milijarde dolara (22 milijarde kuna), u utvrđivanju konačne cijene Vlada im je očito išla na ruku. Tako će svi oni koji su povlašteno upisali maksimalnih 38.000 kuna dobiti 22 dionice Ine, s tim da će im se na račune odmah vratiti 820 kuna, a zadrže li ih godinu dana, dobit će još i dvije bonusne, besplatne dionice.
Prema računici koju je iznio Damir Polančec, potpredsjednik Vlade, građanima je pripalo 54 posto od ukupnog broja dionica u javnoj ponudi (15+2 posto udjela). Vlada je čak odlučila i da će 747 građana koji su upisali iznose veće od povlaštenih, moći upisati do 30.000 kuna preko povlaštene kvote. Ti će građani ući u raspodjelu koja se odnosi na institucionalne investitore kojima će se alocirati 46 posto preostalih dionica iz IPO-a. Domaćima će pritom pripasti 35 posto, a stranim institucionalnim investitorima 65 posto ostatka paketa (uključujući i opcijskih dva posto koji će se aktivirati ovisno o tržišnim prilikama).
Iz takve formule prilično je jasno da će domaći veliki investitori, osobito fondovska industrija, biti razočarani. Primjera radi, samo mirovinski fondovi, prema njihovim limitima ulaganja, mogli bi progutati blizu 400 tisuća dionica (po 1690 kuna), a na kraju će svim domaćim institucionalnim investitorima za raspodjelu ostati tek nešto više od 270 tisuća dionica.
Ipak neočekivanu odluku da se strancima dodijeli više dionica u Vladi opravdavaju važnošću inoinvestitora za buduću likvidnost i burzovnu cijenu. No čuje se da su tome, uz angažman stranog savjetnika Vlade Merrill Lyncha, pridonijeli i pritisci iz diplomatskih kanala koji su uslijedili zbog bojazni da bi stranci zbog velikog domaćeg interesa mogli biti i potpuno istisnuti iz ovog projekta.
Ukupni Vladin utržak od IPO-a nakon svega će biti 2,85 milijardi kuna. To znači da se odrekla oko 360 milijuna kuna, koje bi dobila da je iskoristila golemu potražnju (potpredsjednik Vlade čak tvrdi da je većina institucionalnih investitora dala bjanko ponude) i išla na najvišu cijenu iz prvotno utvrđenog raspona (1400-1900 kuna). U objašnjenju cijene u Vladi su se, osim same potražnje, pozvali i na analize postignutih cijena u IPO-ima sličnih kompanija u regiji. Ipak, teško se oteti dojmu da je politički pragmatizam Vladi bio jači motiv.
S. V. Sardelić, J. Dozan

Vaš link

Da li se gubi pravo na bonus ako se upisu dionice INE kod svog brokera. Pitao sam brokera, kaze da ne bi trebalo, ali da nije 100% siguran….

…građanima je pripalo 54 posto od ukupnog broja dionica u javnoj ponudi (15+2 posto udjela). Vlada je čak odlučila i da će 747 građana koji su upisali iznose veće od povlaštenih, moći upisati do 30.000 kuna preko povlaštene kvote. Ti će građani ući u raspodjelu…
….a stranim institucionalnim investitorima 65 posto ostatka paketa (uključujući i opcijskih dva posto koji će se aktivirati ovisno o tržišnim prilikama)…

Fino, dobit ćemo još najviše do 17 dionica. (tko je uplatio više, 30000/1690=17)
Iz ovoga ispada da će se 15% raspodijeliti a s dodatnih 2% će se smirivati ponuda i potražnja na burzi.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Moguće da je o ovome bilo riječi, ali mi je promaklo. Naime, zanima me da li imam pravo na svakih 10 dionica nakon godinu dana dobiti jednu extra dionicu ako sam dionice prebacio u svoj portfelj kod brokerske kuće, ali nisam s njima trgovao ?
Hvala na odgovoru.

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

New Report

Close