INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi koji su ovdje pričali su prihvatili ponudu od MOL-a!

To je u tom trenutku bila dobra poslovna odluka. Za budućnost 3-5 godina doduše nisam siguran, ali da se zarada od IPO-a (ili radničkih dionica još bolje) sada ne kapitalizira – nema smisla.
Kako bi rekao pokojni g. Reich – bez sentimentalnosti…


Svi koji su ovdje pričali su prihvatili ponudu od MOL-a!

Mali su čekali da vide štoće napraviti veliki. Stanpedo je nastao kada su OIF i BF objavili da će prihvatiti ponudu MOL-a. Do tada je u SDA bilo 50-60 tisuća prijavljenih dionica. Meni još trečina ostala u portfelju. Sada čekam novac, a po prometu na burzi nekima je već sjelo ili su posudili dok ne sjedne. [shocked]

Nisam radio dublju analizu, ali izgleda da ovdje još nije priča gotova. Bar mi se čini da bi se isplatila opcija da mirovinci i OIF, koji su imali veće količine dionica, slijedeća 2-3 tjedna brane neku smislenu cijenu na ovim malim prometima (novcima koji dobiju od Mola) kako bi Vlada imala bolje pozicije u pregovorima i ispregovara omjer zamjene na nekih 3000 kuna. A pregovori su navodno već trebali početi.
Jest da će procjene raditi neovisne komisije, no nijedna strana ne bi mogla zanemariti trenutnu tržišnu cijenu Ine i Mola. Mola nema niko interesa da brani (osim samog Mola) pa mu ne bi trebala bitno rasti cijena . Za uzvrat bi fondovi dobili nekih 200 kn po dionici što bi na 500 000 kom bila znatna cifra od 100 mil. Eventualni gubitak od recimo 200 kuna na dnevnom prometu od milijun kuna, u 2-3 tjedna (ako pregovori ne bi dulje trajali??) bio bi neznatan. Dugoročno ne bi izgubili ništa, jer će dionica ionako rasti, a dobit bi mogla biti znatna.
Ima i rizika, da pregovori otegnu i da nisu već sve dogovorili.
No ako su kupovali Ingru po 60k kuna Ina na 2500-2600 kuna im je prava rasprodaja.
[lol]

DAN PLINA
Zelić: Ina uskoro neće moći podmirivati potrebe za plinom
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – Energetska strategija, koja je predložena, za Hrvatsku je crna, a ne zelena knjiga, a ja ću je nastojati napraviti barem žutom, izjavio je prof.dr.sc. Miljenko Šunić, predsjednik Hrvatske stručne udruge za plin na Danu plina.
Naime, strategija predviđa generiranje energije od nuklearki u razini 34 posto ukupnih potreba, od ugljen 38 posto, što Šunić ocjenjuje starom tehnologijom, koja će dovesti do neiskorištenosti plinskog sustava i obnovljivih energetskih izvora.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/zelic-ina-uskoro-nece-moci-podmirivati-potrebe-za-plinom,27654.html

svi su u debelom minusu, samo je ina u plusu. jedva čekam petak! =)

..........................................................................................

Živo me interesira cijena Ine u petak i ponedjeljak. Određeni "znalci" ovog foruma posprdno su prognozirali:
INA = jedina = 2000 kn.
dok su u anale foruma ušli kampanjama o "rudnicima zlata", tipa SLDM, JLEN, FNCV, BZJK…..

neznam jeste li primjetili ali jako malo ih je na prodaji. Gotovo da nitko ni ne prodaje. U petak bi se trebala pojačati kupnja i ina bi trebala narasti barem do 2800.

..........................................................................................

Ja poslala ponudu za prodaju preporučeno,ali još nisam dobila povratnicu.Ima li tko sličan problem? [shocked]


Ja poslala ponudu za prodaju preporučeno,ali još nisam dobila povratnicu.Ima li tko sličan problem? [shocked]

Nazoveš SDA, biraš 0 za razgovor sa operaterom, kažeš broj inestitora, ovaj ti odgovori jeli realizirano ili ne , vrlo jednostavno.

ja dobio povratnicu nakon par dana.


ja dobio povratnicu nakon par dana.

A šta ako nisu dobili moju ponudu,a ja poslao preporučeno s povratnicom?Kome se žačiti?Koga tužiti?Poštu?Šta uraditi?Molim pametan savjet unaprijed… [pray]

Oprostite,ja nisam paničarka,ali malo me frka… [embarass]

New Report

Close