INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[A opet, nama će nedostajati i druženje i ova dionica. Ovih zadnjih godinu dana kako sam trgovao s njom, pratio sam je stalno i znao u dušu.

Sretno svima koji su ostali!

..a zašto ne kupite sad po 2.300,00? tako da nastavimo druženje..

imao bih više povjerenje u ovu dionicu kada bi mol smio najuriti upravu, ovako ćemo strepiti od svih tih offshore tvrtki, fondova i konzultanata.

Malo nas je, ali nas ima. Ima i optimizma, ali stvarno mislim da će cijena konstantno klizit, a rata kredita dolazit. Loš osječaj. No opet, kad razmišljam znam zašto sam ulagao u INU, i kad se pogleda sa drugim dionicama, opet bi ulagao u energente, mislim koliko god da je kriza, energente trošimo. Auto sam promjenio, kupio sam punoljetnog u svim državama ide na dizel, jer oskudica sa plinom je svakim danom duža, a i novi vlasnik možda povisi cijenu. Opet, ako napravi drastične promjene u poslovanju, valjda će to privući mirovince da kupuje sitno,a li sa obzirom na free float opet drastično. Osim ako nemaju gentlmenski ugovor,a ako imaju onda bi neki mogli završiti kod institucija za nadzor. Jel ima logike da mirovinac koji je inu prodao po 2800 kn ne kupuje po 2000 kn unatoč objavama odličnih rezultata? Čitam po novinama da fundamenti više nisu bitni, ne znam baš da za moju mirovinu nisu bitni, bolje neka u portfelju imaju INE i HEPa nego vijadukta i hupa :-/

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

pa ljudi MOL još uvijek nema 51 % ,prema tome mora još uvijek kupovati

Šibenik traži od Ine zemljište TEF-a, zauzvrat nudi benzinske crpke i restorane

Šibenska Tvornica elektroda i ferolegura (TEF) zatvorena je 1996., a 28 hektara njezina zemljišta uz more opterećeno je hipotekom od 46,5 milijuna kuna, koliko je TEF ostao dužan hrvatskoj naftnoj tvrtki Ini.

Pogoni TEF-a obuhvaćali su 282.000 četvornih metara uz more na sjeverozapadu grada, u neposrednoj blizini gradskog središta.

‘Za usporedbu, neka građevna zemljišta u okolici na tržištu su dosezala i cijenu od 300 eura po četvornom metru", doznaje se od Veselka Gulina, direktora TEF-a d.d

Zemljište bivše tvornice zasigurno će biti generator razvoja Šibenika u sljedećem razdoblju", dodala je. Iako je tvornica prestala raditi a većina tvorničkih zgrada demontirana do 1999., ukupan dug TEF-a od oko 70 milijuna kuna do danas nije vraćen. Zemljište je opterećeno zalogom od 46,5 milijuna kuna za dug Ini zbog pozajmice iz 1993., a ostatak duga se odnosi na Vladu, odnosno Ministarstvo gospodarstva koje je posudilo novac za uklanjanje tvorničkih zgrada. Gradonačelnica Klarić je rekla da će gradska uprava Ini ponuditi sadržaje koji za nju mogu biti poslovno isplativi. Riječ je o zemljištu na kojem bi Ina mogla graditi svoje benzinske crpke, ali i ugostiteljske objekte, dodala je gradonačelnica.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=56068

Možda će i hotel Belvedere napokon krenuti u obnovu

Mnogi su hoteli na dubrovačkom području za Domovinskog rata pretrpjeli velika oštećenja. Nakon ratnih zbivanja, mnogi su hoteli privatizirani i obnovljeni te sada uspješno posluju, ali neki još uvijek nisu otvorili svoja vrata.

Najpoznatiji je sigurno hotel Belvedere koji se nalazi na jednoj od najatraktivnijih lokacija – nasuprot prekrasnog otoka Lokruma, s pogledom na staru gradsku jezgru. Zamršenost privatizacije ovog hotela razlog je zašto Belvedere još uvijek zjapi prazan. Naime, vlasnik 53 posto dionica ovog hotela jest londonska tvrtka Cleostone Ltd. Hrvatsko-britanskog poduzetnika Zvonka Stojevića, a 31,8 posto Ina.

Zbog čega se još uvijek te dvije tvrtke nisu dogovorile o obnovi hotela, nije jasno, ali ovih će se mjeseci, izgleda, steći uvjeti za obnavljanje.

Iz Ine su donijeli odluku o prodaji dionica hotela, a Stojević je odmah izjavio kako je spreman kupiti te dionice, čime bi prešao 80 posto vlasništva, a tada bi banke bile spremne kreditirati obnovu. Hoće li se Belvedere uskoro početi obnavljati, nije poznato, ali Dubrovčane već dugo zanima zašto se ovaj hotel još nije počeo obnavljati.

Slijedeca epizoda Mlaka Rijeka.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Da je vlada nesposobna stoji ,da su moguće bezbrojne kombinacije i to stoji ali mislim da su se oni vodili mišlju da će kroz novi dionički ugovor s MOL-om osigurati sve te stvari.Zbog ulaska u EU ne smiju imati toliko vlasništvo u dioničkim društvima odnosno moraju provesti privatizaciju.Da su prodali bilo kome drugome i na bilo koji način postojala je mogućnost da netko preuzme sve slobodne dionice i u sklopu restruktruriranja izdvoji iz INE sve vrijednije stvari prenese na sebe a ostatak rasproda ili zatvori itd.Uz jak dionički ugovor vlada ipak može zadržati kontrolu jer (ako zbog ničeg drugog )u interesu joj je da sve to ide kroz i da se porez na dobit plati u RH.Mađari sigurno mogu više utjecati i na povrat imovine u Srbiji jer će to postati i njihova imovina a ne zaboravimo na Tifon koji je u vlasništvu MOL-a.Puno je otvorenih pitanja i iako bi bilo bolje da su mađari imali manje uspjeha u javnoj ponudi sve najvažnije će se odigrati kad za stol sjednu predstavnici MOL i Vlade RH i to će imati najveći utjecaj na INU


..a zašto ne kupite sad po 2.300,00? tako da nastavimo druženje..

Moglo bi se, i razmišljao sam već o tomu. Međutim, kako su rekordna previranja na tržištima diljem svijeta, tako i za potencijalni ponovni ulazak u Inu vrijedi pravilo: dvaput važi, jednom ulaži!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Eto MOL će propasti prije nego što uspije pokrasti INU, ali kako će sada vlada proći?

GLOBALNA financijska kriza udarila je i u Mađarskoj, a na burzi vrijednosnih papira privremeno je zaustavljena prodaja dionica mađarske naftne kompanije MOL kao i OTP banke te još nekoliko manjih tvrtki i institucija.

OTP rasprodala dionice MOL-a

Odluka je donesena budući da je vrijednost dionica MOL-a kao i OTP banke pala za više od deset posto u odnosu na prošli dan, pa je tako MOL pao s 12.060 forinti za 10.280, a OTP banka s 4.650 na 4110 forinti. Tako niska cijena naftnog giganta kao i vodeće mađarske banke zabilježena je posljednji puta prije četiri godine.

Posebno je zanimljivo kako je većinski vlasnik OTP banke jučer prodao sve dionice MOL-a koje je držao kod sebe. Riječ je o 12.453 dionica za koje je dobio 730 tisuća eura te više nije dioničar.

MOL će preuzeti više od 44,3 posto dionica Ine

Podsjetimo nakon što je istekao i posljednji rok javne ponude MOL-a kojim preuzimaju dionice Ine, objavljeno je kako je trenutno Mol u vlasništvu 44,3 posto dionica što će nakon obrade još i porasti. Prema posljednjim podacima objavljenim na internetskim stranicama Središnje depozitarne agencije predano je ukupno 1.935.789 zahtjeva za prodaju dionica MOL-u što je 19,3 posto ukupnih dionica Ine, ali i 64,2 posto dionica Ine na koje se MOL-ova ponuda odnosila.

I prije ponude MOL je bio 25-postotni vlasnik Ine dok će nakon ponude minimalno posjedovati 44,3 posto zahvaljujući posljednjem preokretu, odnosno lavini prodaje dionica po, kako su to vlasnici dionica Ine nazivali, sramotno niskoj cijeni.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

kad bi vlada bila pametna pa da pumpa cijenu INE a da cijena MOL-a još padne možda bi mogli postići bolji omjer u zamjeni.makar da skupo prodamo svoje HR dup.

Postavljam dva iskrena pitanja:1./Mi koji smo prodali,hoćemo li kad dobijemo novce opet kupiti INU,koja će očito u tome trenutku biti jeftinija od primljenog novca?
2./Vi koji niste prodali,jeli vam sada žao ili ćete čekati koliko god treba da se INA vrati na 3000 kuna? [smiley]

kada je isplata 17. ili prije

New Report

Close