INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Di je stevo motika nešto je utihnuo zadnjih dana?

Evo me. Mislim da je ovdje sve već rečeno.

Zanimljivo kako je ova INA još jedamput spasila sve one koji su je imali i prihvatili ponudu i sad čekaju cash. Ne moraju gledati ove drame na burzi.


Evo kako izgleda Molova crpka u Budimpešti

Oćeš reći da će tako izgledati i naše ili samo konstatiraš "eh kome mi prodadosmo tvrtku"? [wink]

Već su padali neki dogovori da odsada točimo na OMV-u, tako da je manje bitno kako će izgledati crpke kompanije koja je pokrala (bivše) vlasnike. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Jel ima tko osim mene da nije prodao inu? Da dalje mi pišemo, a ostali neka odaberu neke nove teme.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Jel ima tko osim mene da nije prodao inu? Da dalje mi pišemo, a ostali neka odaberu neke nove teme.

Moglo bi se uskoro ovde pisati na mađarskom 🙂

Eh… Nisam imao para da zatvorim kredit. Što li će biti sa nama? Jel vlada mislila na to?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

strpljen spašen.Možda ćeš, ovisno na koliko si uzeo kredit, kad ga isplatiš biti sretan kad budeš prodavao jer ova firma samo po sadašnjoj dobiti možda vrijedi novce iz javne ponude ali zbog svega ostalog vrijedi puno više.Nisu ni mađari ludi ,možda će cijenu spuštati dok još ne dokupe a onda će i njima biti u cilju da ta dionica vrijedi puno više.Do tada će se još modernizirati rafinerije ,poboljšati posao u Bosni ,na Kosovu,u Albaniji ,povećati količine crpljene nafte i plina iz svojih nalazišta,možda dobiti još koja koncesija itd.još neke stvari ovise o tome šta će dogovoriti sa RH vladom ali mislim da budućnost INE može biti samo dobra.A i vladu neće uvijek voditi isti ljudi a po zakonu RH mora sačuvati 25% +1 dionicu INE pa na taj način ipak ima kontrolu na strateškim pitanjima pa sigurno neće dati da INA postane MOL.mislim da sada nemaš razloga za živciranje ni više ni manje nego bilo koji vlasnik bilo koje druge likvidnije dionice na ZSE

Hmm, svaka čast na optimizmu. A što ako je prava snaga INE van hrvatske u ugovorima i koncesijama? Što ako MOL samo ovo preuzme, a za ostalo… Kao sa slike koju je postao Oportunist. Da li može MOL prebaciti koncesije i ugovore na neku offshore tvrtku? Ili neki headge fond u kojoj je među ostalima i Sanader? Recimo da kajmak od INE bere neki headge fond? Da u INU stiže 6 šesta ruka? Koliko onda vrijedi INA? Misliš li da vlada želi najbolje za svojih ostalih 25%+1 dionica? Ako želi najbolje za sebe i nas, što je prodala to? Jel to još vućemo od domovinskog rata? Telekomunikacije švabama, naftu amerima?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Da ovaj topic ne izgubi na važnosti, potrebno je malo optimizma, a ne prilaziti sa fatalističke strane. Da je trenutno trgovanje Ininim dionicama obična farsa , dileme nema. Na čemu će se bazirati buduća multiplicirana dobit Ine? Da ne idemo preširoko, idemo osnovno
-prirodni plin
godišnja dobit umanjena za 1,5 milijardi kn. zbog regulirane cijene plina, btw. samo na isporuci Petrokemiji na god. razini min. gubitak 400 00 milijuna kn.
modernizacija rafinerija
bez obzira na kašnjenje, sretnom okolnošću je odabrana Shellova, a ne Chevronova tehnologija modernizacije, koja preferira preradu dizelskih goriva, tržišno deficitarnih što se tiče Euro5 kvalitete.
treća faza projekta Sjeverni Jadran, povećanje proizvodnje prirodnog plina u idućih 12 mj.
Da ne nabrajam dalje, izvrstan imidž u zemljama bivših nesvrstanih te dobivanje koncesija ( svi znaju za Inu dok je Mol neprepoznatljiv),vrijedne nekretnine (npr. Mlaka u Rijeci, gdje se zatvaranjem stare rafinerije otvara ogroman i atraktivan prostor), 16% u Janafu, 14% u LNG terminalu….itd

….i ispustih, jednu od najvažnijh stvari, a to su koncesije diljem RH za pitku i geotermalnu vodu, gdje god su bile i najmanje bušotine.


Jel ima tko osim mene da nije prodao inu? Da dalje mi pišemo, a ostali neka odaberu neke nove teme.

nisam ni ja prodao. mene uopće ina ne brine. samo pogledam koliko su druge dionice potonule i ina mi se čini još uvijek sjajna. takvo je stanje svuda u svijetu. ja čak očekujem da bi ina mogla i do 1500, a onda kad se burza počne oporavljati, početi će i ina i onda smo opet na 3000. pozdrav.

..........................................................................................

quote
Jel ima tko osim mene da nije prodao inu? Da dalje mi pišemo, a ostali neka odaberu neke nove teme.

tu sam


Eh… Nisam imao para da zatvorim kredit. Što li će biti sa nama? Jel vlada mislila na to?

Sumnjam da je vlada išta mislila. [lol]

Što se tiče držanja Ine, oboružaj se strpljenjem, ostani dugoročni (ne moraš svaki dan gledati koliko je) i trebalo bi sve biti u redu. Tj. bar se nadam, ova situacija kada se free float žestoko shrinkao nakon preuzimanja mi je prilična nepoznanica. Možeš pogledati povijesne podatke za Plivu i pokušati prognozirati kamo bi Ina mogla ići, samo obrati pažnju da su ipak bila neka druga vremena.

I u pravu si, mi koji smo prodali ne bismo (više) trebali prosipati žuč na topicu, zato očekujem da ćemo se polagano povlačiti. A opet, nama će nedostajati i druženje i ova dionica. Ovih zadnjih godinu dana kako sam trgovao s njom, pratio sam je stalno i znao u dušu. Tek trebam pronaći slijedeću tvrtku čiju ću dionicu tako dobro upoznati i tako dobro zaraditi na njoj.

Sretno svima koji su ostali!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close