INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pogle kupnju na ini!!!

Najbolje ponude [ INA-R-A ] Kupnja Cijena
10 2.302,00
4 2.300,00
24 2.211,02
50 2.210,01
100 2.210,00
5 2.100,00
25 2.050,01
20 2.050,00
10 1.970,00

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

MOL-u više od 47 posto dionica INA-e

ZAGREB, 7. listopada 2008. (Hina) – Mađarski MOL može računati da će u vlasništvu imati najmanje 47,02 posto dionica Ine, pokazuju najnoviji podaci Središnje depozitarne agencije (SDA) o broju deponiranih dionica za ponudu MOL-a.

Prema zadnjim podacima SDA-a, za prihvaćanje ponude MOL-a za kupnju dionica Ine deponirano je 2.202.891 dionica Ine, što je 73,04 posto dionica na koje se odnosila javna ponuda i 22,02 posto od ukupnog broja dionica Ine.

Zajedno s MOL-ovim udjelom kojeg već ima u Ini i koji iznosi 25 posto plus jednu dionicu, MOL trenutno može računati na 47,02 postotni vlasnički udio u hrvatskoj naftnoj kompaniji.

Mađarski MOL tako će postati najveći dioničar u Ini. To je zasad hrvatska država odnosno Vlada sa 4.483.552 dionice ili 44,83 posto dionica Ine.

Točan udio MOL-a u Ini bit će poznat u četvrtak kada će se prema najavama SDA-a znati konačni podatak o broju deponiranih dionica za ponudu MOL-a.

MOL je u javnoj ponudi ponudio cijenu od 2.800 kuna po dionici Ine, pa je ukupna vrijednost dosad deponiranih dionica 6,16 milijardi kuna. Isplata deponiranih dionica očekuje se u petak, 17. listopada.

MOL-ova dobrovoljna ponuda za preuzimanje Ine, koja je završena u petak, 3. listopada, odnosila se na nešto više od 30,16 posto dionica, odnosno na sve dionice Ine koje nisu u vlasništvu MOL-a i hrvatske Vlade.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Tek će danas na SDA stići velika količina koverti iz cijele Hrvatske.A u svakoj ponuda s 24 dionice.Naime,vikendom pošta ne radi.Pa ako je recimo poslano 4000 koverti puta 24 dionice, to je negdje još 100.000 dionica u vlasništvu MOL-a..Možda i više – manje nikako… [huh]

Kako to mislite? Pa što pošta ne radi subotom? Ja dam ruku u vatru da sam znam i subotom dobivat poštu, pogotovo još kad bi mi rođendan pao točno na istu, bio bi pun sandučić!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

pa zar vi mislite da mali fondovi koji su imali inu, a i veći investitori nisu čekali zadnji dan da pošalju ponudu u sda preporučeno….kaj vi stvarno ne znate kako se posluje u hrvatskoj…svaka ponuda na natječaj, šalje se u principu 5 minuta prije krajnjeg roka…inaće nije zanimljivo!

bit će jako blizu 50%….po meni je sada već dobrih 85% šanse da će uspijeti u tome….


Tek će danas na SDA stići velika količina koverti iz cijele Hrvatske.A u svakoj ponuda s 24 dionice.Naime,vikendom pošta ne radi.Pa ako je recimo poslano 4000 koverti puta 24 dionice, to je negdje još 100.000 dionica u vlasništvu MOL-a..Možda i više – manje nikako… [huh]

ajd ne drukaj…bar ne tako naivno…

preporučene pošiljke poslane u petak su stigle u subotu…
eventualno u ponedjeljak ujutro ako su predane iza 20h u petak izvan ZG.

Idemo ovako.
10.000.000 dionica
Vlada – 4.483.552
MOL – 2.500.000 + 2.202.891 = 4.702.891

subtotal= 9.186.443

Preostalo = 813.557

Tržišna vrijednost tih dionica:
po 2800 = 2.277.959.600 – 2.2 milijarde kuna
po 2400 = 1.952.536.800 – 1.95 milijardi kuna
….
po 1900 = 1.545.758.300 = 1.5 milijardi kuna

e sad uzmi najnižu od ovih brojaka (1.5 milijardi)
uzmi tržišnu kapitalizaciju free-floata svih hrvatskih dionica…
poredaj ih po veličini

i na kojem je mjestu INA ?
koliko dionica ima free-float preko 1.5 milijardi kuna ?
koliko preko 2 milijarde ?

I BTW,
http://www.zse.hr/default.aspx?id=179

free-float CROBEX-a je 25 milijardi kuna – i tko zna po kojim cijenama (vjerojatno od zadnje revizije). Znači danas je još bar 20% manji.

Znači ‘nova INA’ na trenutnih 2400 će činiti bar 10% tržišne kapitalizacije CROBEXA.
‘nova INA’ će još uvijek biti dvostruko veća od IGH ili ERNT ili DLKV, veća i od ADRS-P-A i velika skoro kao ATPL i imati će otprilike 60% trž. kapitalizacije free-floata najvećeg – HT-R-A.

QED.

pa što samo ja znam naći calc.exe na kompjuteru ?

Loki

Di je stevo motika nešto je utihnuo zadnjih dana?

bit će bolje................



Ajde mi objasni zašto bi netko prodavao INU po 2500, kad je prije 3 dana to mogao učiniti i dobiti 2800?

Zato što je to tako uvijek nakon isteka javne ponude. ljudi pogriješe u procjeni, a onda to odluče ispraviti. možda će i fondovi namjerno srušiti INU na 2000 kn s dionicama koje su ostavili i onda mjesecima skupljati na 2000 kn? možda će MOL preko neke povezane osobe namjerno rušiti cijenu pa kupovati po 2000? uzmi koju varijantu hoćeš, prodavača će uvijek biti. recimo zadnji slučaj VERN. svi se kleli kad istekne ponuda da neće dati ispod cijene javne ponude, a sad se jedva prodaje po 90 kn.
[/quote]

Evo kolega, samo su 2 dana prošla od tog posta a INA je već na 2300 kn. Ja zaista ne razumijem one koji nisu htjeli prodati po 2800 nego su se inatili mađarima, sad im je cijena skoro -20%.

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

to je dišpet [lol]

Evo kako izgleda Molova crpka u Budimpešti

NAJAVE
Mosonyi: Tražit ćemo razmjenu dionica jer to je najbolja opcija
Autor/izvor: Teuta Franjković
BUDIMPEŠTA – Mađarska naftna grupacija MOL objavila je danas kako će zatražiti razmjenu dionica Ine sa hrvatskom vladom nakon što ovaj tjedan završi javna ponuda.
MOL već posjeduje 25 posto Ine (ZSE:INA-R-A) te je dao ponudu za još 30 posto koji se ne nalaze u vladinom vlasništvu. Ponuda je vrijedna 2800 kuna po dionici te vrednuje cijelu kompaniju sa 28 milijardi kuna, a konačni broj dionica koje je MOL stekao u javnoj ponudit bit će poznat u petak, prema posljednjim podacima riječ je o udjelu od 47,2 posto. Sad se očekuje da će MOL ući u pregovore s hrvatskom vladom koja još uvijek posjedujue 44 posto Ine kako bi došao do još 19 posto kasnije tijekom mjeseca, kad ponuda istekne
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mosonyi-trazit-cemo-razmjenu-dionica-jer-to-je-najbolja-opcija,27021.html

Pa pogledaj promet!? Tko prodaje? Sami sebi ,isceniran događaj zašo prodavat ako nije hića pa nismo mi ovce hrvati. Mađari su samo marijonete ostat će oni i pez mola samo je pitanje vremena. [smiley]

Dobar, Loš, Zao


.. pa nismo mi ovce hrvati.

obratite pažnju na boldani dio [lol]

New Report

Close