INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ubacilo mi tekst između citata, a odgovor je:

Ukoliko Mol u narednom periodu od 12 mjeseci kupi na burzi dionice po višoj cijene od iznosa na javnoj ponudi, dužan je isplatiti razliku svima koji su se na javnu ponudu odazvali. E, sada tu ima nedorečenosti. Hipotetski, ukoliko se to i dogodi, dali se računa prva viša cijena ili prosjek cijena po kojoj bi kupovali do realizacije 50% + 1 dionica?!


Ajde mi objasni zašto bi netko prodavao INU po 2500, kad je prije 3 dana to mogao učiniti i dobiti 2800?

Zato što je to tako uvijek nakon isteka javne ponude. ljudi pogriješe u procjeni, a onda to odluče ispraviti. možda će i fondovi namjerno srušiti INU na 2000 kn s dionicama koje su ostavili i onda mjesecima skupljati na 2000 kn? možda će MOL preko neke povezane osobe namjerno rušiti cijenu pa kupovati po 2000? uzmi koju varijantu hoćeš, prodavača će uvijek biti. recimo zadnji slučaj VERN. svi se kleli kad istekne ponuda da neće dati ispod cijene javne ponude, a sad se jedva prodaje po 90 kn.

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


Ubacilo mi tekst između citata, a odgovor je:

Ukoliko Mol u narednom periodu od 12 mjeseci kupi na burzi dionice po višoj cijene od iznosa na javnoj ponudi, dužan je isplatiti razliku svima koji su se na javnu ponudu odazvali. E, sada tu ima nedorečenosti. Hipotetski, ukoliko se to i dogodi, dali se računa prva viša cijena ili prosjek cijena po kojoj bi kupovali do realizacije 50% + 1 dionica?!

Znaci da i sada dok je ispod 2800 kupuje lagano … ukoliko se cijena stabilizira na nekadasnjim procjenama vrijednosti oko 2450 mirni su i mogu sakupljati nedostatnih 5-6% za 50%+1 dionicu narednih 1-2 godine

Ideje naše benzin Vaš!

MOL mora uć u deal sa vladom,
inaće poslije provedbe tzv. "dobrovoljne javne ponude" ,a to j ova,
sukladno zakonu o vrijed, papirima MOL kada stekne i jednu dionicu na bilo koji naćin više od 25%
OBAVEZNO mora dati "OBAVEZNU JAVNU PONUDU; na to će mu HANFA odmah po završetku i realizavji ove ponude skrenuti pažnju.!!!

MOL drži konce igre u svojim rukama jer nakon javne ponude može dokupiti do 10% dionica bez obveze objave nove javne ponude a upitno je i kakve ugovore "ispod stola"možda ima sa nekim preostalim dioničarima(možda neki fondovi) ostaje samo čekati i promatrati


Ubacilo mi tekst između citata, a odgovor je:

Ukoliko Mol u narednom periodu od 12 mjeseci kupi na burzi dionice po višoj cijene od iznosa na javnoj ponudi, dužan je isplatiti razliku svima koji su se na javnu ponudu odazvali. E, sada tu ima nedorečenosti. Hipotetski, ukoliko se to i dogodi, dali se računa prva viša cijena ili prosjek cijena po kojoj bi kupovali do realizacije 50% + 1 dionica?!¸

ima jedna druga stvar a to je da neko drugi kupi za njih preostalih 5% i da cuva 1 godinu te tada proda MOL-u koji ne mora vise dati razliku cijene

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


ima jedna druga stvar a to je da neko drugi kupi za njih preostalih 5% i da cuva 1 godinu te tada proda MOL-u koji ne mora vise dati razliku cijene

Nemoj tako, sad će ekipa s foruma počet Hanfu zvat!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



ima jedna druga stvar a to je da neko drugi kupi za njih preostalih 5% i da cuva 1 godinu te tada proda MOL-u koji ne mora vise dati razliku cijene

Nemoj tako, sad će ekipa s foruma počet Hanfu zvat!

[/quote]

pa to je uobicajena praksa i mos soli na rep staviti samo to ovdje nema potrebe kad je vlada odavno obecala svoje dati

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

update

NOVI PODACI
SDA: MOL drži 46,7% dionica Ine
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Prema zadnjim podacima Središnje depozitarne agencije, za prihvaćanje Molove ponude za kupnju Ininih dionica deponirane su 2.169.882 dionice Ine, što predstavlja 72 posto dionica na koje se odnosila javna ponuda i 21,7 posto ukupnog broja Ininih dionica

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/sda-mol-drzi-46%2c7%25-dionica-ine,26857.html

Polako se gasi i ovaj topic


Ubacilo mi tekst između citata, a odgovor je:

Ukoliko Mol u narednom periodu od 12 mjeseci kupi na burzi dionice po višoj cijene od iznosa na javnoj ponudi, dužan je isplatiti razliku svima koji su se na javnu ponudu odazvali. E, sada tu ima nedorečenosti. Hipotetski, ukoliko se to i dogodi, dali se računa prva viša cijena ili prosjek cijena po kojoj bi kupovali do realizacije 50% + 1 dionica?!


po logici stvari racuna se najvisa cijena..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Ajde mi objasni zašto bi netko prodavao INU po 2500, kad je prije 3 dana to mogao učiniti i dobiti 2800?

Ovo ti mogu ja objasnit jer sam cuo iz prve ruke. U siroj obitelji ih imam dosta koji rade ili su radili u Ini. Dosta radnika, narocito ove (politicki nekorektno) low-class ekipe nije ni znalo ni shvatilo sto i kako s dionicama. Mene je sogor uvjeravao kako treba naci brokera za ovu javnu ponudu, njegov kolega je prodao brokeru dionice za 1700 kuna, pa je bio presretan kad smo njegove zadnji dan utopili za 2800. Dosta njih je ostalo neinformirano i sa neprodanim dionicama.

Anyway, ja sam se svojih rijesio, navijam za one koji su ostali, nece mi biti zao ako bolje prodju.

Krepat ma ne molat.

New Report

Close