INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogao je bilo tko dati kontraponudu da je želio. BF i OMF-ovi sigurno bi prodali onome tko da više, kao i tisuće malih ulagača. Zašto nitko nije dao kontraponudu iznad 2800 kn? Da je to takva bagatela i jeftinoća, javili bi se i OMV,Lukoil itd. Mi svi gledamo na INU kao na nešto naše i možemo INU patriotski cijeniti i po 5000 kn. Međutim, sad kad je bilo vrijeme da se za INU ponudi više od 2800 kn nigdje nikoga!Pa nije Sanader nagovorio MOL da izađe s javnom ponudom niti je nagovorio ulagače da prodaju svoje dionice, štoviše, nije sigurno da će Vlada RH uopće sklopiti na kraju nekakav posao s MOL-om.
Građani mislim da se nemaju na što žaliti, dobili smo dionice po cca 1700 + 10% nagradne, prodali po 2800. Pa koja druga dionica iz portfelja nam je donijela takav siguran prinos? INA je prodana i idemo dalje, na burzi je još puno drugih interesantnih dionica.

Neznam jel bilo:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,10,3,hrvati_stednja,135611.jl

Izjave su interesantne:

"Šefika Šoštarić, umirovljenica

Noćas nisam mogla spavati od brige. Ako ih sada ne prodam, poslije će biti bezvrijedne."

"Ivan Barilić, radnik

Došao sam po novac jer kupujem auto i trebam novac. Odabrao sam Mercedes."

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Eto, o takvima i govorim, ljudi zaradili 75% na dionici INE pa se ispljuju po vladi i državi koja im je to omogućila. Zatim odu u autosalon po novi auto.

I to po mercedes. Radnik, kaze… A ja inzinjer pa vozim clio. I to od zene. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Da li bi prodali HT za 477 kuna, Atlantic za 1683 kune i Magmu za 428 kuna?A toliko bi ove tri dionice vrijedile da porastu za 80%,kao što je porasla i INA.Ne znam tko bi tada razmišljao da li je cijena preniska..A znate kade će gore navedene firme toliko vrijediti?Možda jednog lijepog dana,a možda i prije..I to tek kada uđemo u EU… [undecid]Ovo vam je čista matematika,bez emocija…



Srami se Sanaderu , zato što si ovo napravio, sram te bilo,
djeca će i ev. unuci biti ponosni.

Ti si Sanaderu moje osobno veliko razočaranje


Vi koji ste glasali za njega ste razočaranje, a sad kukaj!
[/quote]

a možda ima više razočaranih…možda ova rasprodaja naše največe kompanije bude ulog da se riješimo "adezeovske" bagre…
Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Mogao je bilo tko dati kontraponudu da je želio. BF i OMF-ovi sigurno bi prodali onome tko da više, kao i tisuće malih ulagača. Zašto nitko nije dao kontraponudu iznad 2800 kn? Da je to takva bagatela i jeftinoća, javili bi se i OMV,Lukoil itd. Mi svi gledamo na INU kao na nešto naše i možemo INU patriotski cijeniti i po 5000 kn. Međutim, sad kad je bilo vrijeme da se za INU ponudi više od 2800 kn nigdje nikoga!Pa nije Sanader nagovorio MOL da izađe s javnom ponudom niti je nagovorio ulagače da prodaju svoje dionice, štoviše, nije sigurno da će Vlada RH uopće sklopiti na kraju nekakav posao s MOL-om.
Građani mislim da se nemaju na što žaliti, dobili smo dionice po cca 1700 + 10% nagradne, prodali po 2800. Pa koja druga dionica iz portfelja nam je donijela takav siguran prinos? INA je prodana i idemo dalje, na burzi je još puno drugih interesantnih dionica.

O cemu vi pricate??? Pa niti jedan ozbiljan investitor nije dao ponudu za INUiz razloga sto je MOL u ovoj ponudi nastupio zajednicki s drzavom (citaj: vladom), a ne zato sto mu je skupo dati vise od 2800kn za dionicu INE… Tko OMV-u, Lukoil-u, Gazprom-u jamci da i ako daju ponudu vecu od MOL-ove da vlada opet svoj dio nece prodati Mol-u??? A svi zapravo nastoje steci vecinski udio… To je bit cijele ove povuci-potegni situacije…

Sanader nije nagovorio MOL da da ponudu, ali to je bio jedini MOL-ov nacin da se domogne vecinskog udijela, to je morao napraviti, a to da nije sigurno hoce li vlada prodati ostatak svojih dionica MOL mozete pricati u domu umirovljenika… Pa tko ce normalan sada kupiti taj ostatak kad s njim ne dobiva apsolutno nista, i od njega nikakve koristi??? Nitko drugi nego MOL…. Jer on jedini ima koristi… A kupnja ostatka dionica od vlade je samo pitanje vremena…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da li je MOL u obvezi platiti malim dionicarima eventualnu razliku ako Vlada postigne cijenu visu od 2.800 KUNA??Strucnjaci tvrde da nije!!


I to po mercedes. Radnik, kaze… A ja inzinjer pa vozim clio. I to od zene. [lol]

O tom-potom, mozda covijek ne kupuje novi,a uvijek ce biti ljudi koji se vole pokazat i oni koje to uopce ne dira… Znam jako puno ljudi koji imaju puno vise para od nekih sto voze Mercedese, Audije, BMW, pa imaju Pasata ili Megana… Novac nije mjerilo, danas ga imas, sutra nemas…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ŠTOVANA GOSPODO POVIJEST SE PONAVLJA
Smatrali smo prokletstvom Hrvatsku povijest dok smo bili pod Austrijancima ,Mađarima,Srbima i Talijanima u kojekakvim savezima,monarhijama,državama.Koliko je naših građana poginulo i nestalo,koliko ih je prikovano za invalidska kolica pod parolom da HRVATI trebaju odlučivati o svojoj sudbini u svojoj državi i samostalno.Sve dosadašnje vlade i sazivi sabora brinu se za sebe i svoje mirovine i dopuštaju modernu kolonizaciju REPUBLIKE HRVATSKE.Banke su nam preuzeli Talijani i Austrijanci,kontrolu na energiji prepuštamo Mađarima,još da nađemo nešto za pokloniti srbima i sve će sjesti na svoje.Slovenci,koje svi prozivamo i u najmanju ruku ne simpatiziramo,su se borili za svoje i za to im treba skinuti kapu.Umjesto da smo INU prodali nekom konzorciju hrvatskih tvrtki i svim silama se borili za povrat INA-ine imovine mi smo ju pod paskom pronalaženja strat. partnera poklonili MOL-u.Ili naše vlade misle da Hrvati ne znaju uzeti kredit za modernizaciju rafinerija,da ne znaju obnoviti bp ,da ne znaju naći nova nalazišta nafte i plina.Za sve to nam je valjda trebao strateški partner.Još nam malo fali da postanemo kmetovi i bijelo roblje,da naše proizvode plaćamo kao u EU a primamo plaće kao u bosni.(bez uvrede bosancima)

sve je to 5 ali svi smo ovdije da bi zaradili vise. Ulazemo svoje novce da bi ih oplodili svoje novce i ne mozemo tvrditi da je prodaja bila transparentna da ne bi postigli vecu cijenu nasa vlada misli da gradani super zive ali njima je tesko treba prezivjeti mijesec kupit novi stan novi sat auto… pa moraju i oni uzet nesto zar ne?

teska srca sam otisao u postu 03.10 ljeta gospodnjeg 2008 u 17:00 i rekao: "preporuceno molim", umalo mi suza krene niz obraz…

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

New Report

Close