INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatskoj Vladi, Erste-investu, "vrlim" analitičarima, manipulatorima javnih medija i ovoga foruma, Davorinu Šternu:

Može Vas sve skupa biti sram kako ste odigrali max.. netransparentno i manipulativno preuzimanje jedne od zadnjih oaza hrvatskih vrednota i prirodnog bogatstva. Nije INA vrijednost samo u svojim velikim rezervama nafte i plina. INA je najveći koncesionar izvora pitke i geotermalne vode na području cijele RH gdje god je napravila i najmanju bušotinu. Zadnji primjer je "kristalna" kvaliteta pitke vode u Bruvnu kraj Gračaca. Orkestriranim kampanjama naveli ste i ogromnu većinu na rasprodaju dionica i razni opskurni tipovi u liku i djelu Josipa Glavaša, odigrali su presudnu ulogu o ovoj farsi. Odgovornosti ne eskulpiram ni veliki dio forumaša, koji su svojim neodgovorni pisanjem ( naročito neimatelji ininih dionica), navodili u katastrofičnom smjeru manjinu labilnih, vođeni željom da povećanom likvidnošću tržišta njihove dionice dožive procvat. Tipično hrvatska posla egoizma, jala i zavisti.
Javna ponuda u kojoj nema kontraponude, Vlada ne poziva i druge tvrtke na odaziv, gdje se preuzimačka premija referira na povlaštenu cijenu, vjerojatno ulazi u anale privatizacijske anarhije, (čitaj, puno osnova za sumnju o korupciji). Sada je finito, svi što očekuju kupnju debelo ispod 2800 želim im puno sreće. Sad možete slobodno navaliti sa jedinicama, kao da je ocjena uopće relevantan pokazatelj ikakvog smisla.

Oportunist ja bi jos dodao da mi moj posao u Ini vise nije tako siguran kao i mnogim radnicima koji su nesvjesno rasprodali dionice za malo profita a mogu od ponedjeljka polako pakirati kofere jer se nece vise nalaziti u drzavnoj firmi i sisat drzavnu sisu nego ce skup samnom biti u privatnim rukama

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

A ljudi moji gotovo je,pošte primaju pošiljke još 3 sata,a onima hrabrima koji nisu prodali – čestitam!Volila bi da vrijeme njima da za pravo,jer trebalo je imati muda ne prodati dionice u ovoj općoj histeriji navlačenja na prodavanje!I sad šta je – tu je!Možda se novac dobiven od INE djelimično vrati na Burzu pa pokrene mrtvilo u oporavak dionica.Međutim,mislim da mali dioničari neće više nikada zaigrati na Burzi.Velike su to igre,a mali su ljudi,nažalost,ipak – mali… [undecid]Bit će zanimljivo pratiti kako će dionica INE kotirati u ponedjeljak,a kako 19.listopada..

Ako kongres prihvati Bushov plan ( 700mil .dol.) ode burza min 10% gore slijedećih dana,lova od prodanih dionica MOL-a stiže tek od cca 17-og….međutim kao i kod Plive burza će porast min.10-tak posto prije isplate dioničara INE, tako da bi po nekima trenutna fer cijena od 2800,00kn prije same isplate mogla biti obezvrijeđena za min 20%! Iliti ga cca kad dobiješ lovu na račun ustvari vrijedit će ti
cca 2 240,00kn….
ovo je samo moja predpostavka i ne odnosi se direktno na male dioničare kojima lova treba za preživit ,već na mogući gubitak Braniteljskog fonda … [undecid]

POKRET OTPORA

U sda gotovo 2 milijuna komada.
Još malo i Mol ima 50 posto, šteta velika, šteta za Hrvatsku što tako gubi ….


U sda gotovo 2 milijuna komada.
Još malo i Mol ima 50 posto, šteta velika, šteta za Hrvatsku što tako gubi ….

Sto ako Sanader ne proda Vladin udio u INA-i… mislim da ce igra sada krenut u tom smijeru… uzeli su MOL-u 7 milijardi kuna za nista… vratili su likvidnost na burzu… nije im nuzno da prodaju ili mjenjaju vladin udio… isto tako, sto se ne slije na burzu od te love potaknut ce razvoj gospodarstva… sada se takodjer cijena vladinog udjela znacajnije podigla i definitivno su u boljoj poziciji u pregovorima sa MOL-om… s druge strane MOL-u je opala mogucnost zastite preuzimanja od neke druge naftne kompanije… ne bih se bas slozio da je ovdije kraj price oko INA-e…


Hrvatskoj Vladi, Erste-investu, "vrlim" analitičarima, manipulatorima javnih medija i ovoga foruma, Davorinu Šternu:

Može Vas sve skupa biti sram kako ste odigrali max.. netransparentno i manipulativno preuzimanje jedne od zadnjih oaza hrvatskih vrednota i prirodnog bogatstva. Nije INA vrijednost samo u svojim velikim rezervama nafte i plina. INA je najveći koncesionar izvora pitke i geotermalne vode na području cijele RH gdje god je napravila i najmanju bušotinu. Zadnji primjer je "kristalna" kvaliteta pitke vode u Bruvnu kraj Gračaca. Orkestriranim kampanjama naveli ste i ogromnu većinu na rasprodaju dionica i razni opskurni tipovi u liku i djelu Josipa Glavaša, odigrali su presudnu ulogu o ovoj farsi. Odgovornosti ne eskulpiram ni veliki dio forumaša, koji su svojim neodgovorni pisanjem ( naročito neimatelji ininih dionica), navodili u katastrofičnom smjeru manjinu labilnih, vođeni željom da povećanom likvidnošću tržišta njihove dionice dožive procvat. Tipično hrvatska posla egoizma, jala i zavisti.
Javna ponuda u kojoj nema kontraponude, Vlada ne poziva i druge tvrtke na odaziv, gdje se preuzimačka premija referira na povlaštenu cijenu, vjerojatno ulazi u anale privatizacijske anarhije, (čitaj, puno osnova za sumnju o korupciji). Sada je finito, svi što očekuju kupnju debelo ispod 2800 želim im puno sreće. Sad možete slobodno navaliti sa jedinicama, kao da je ocjena uopće relevantan pokazatelj ikakvog smisla.


U opcem ocaju i neimastini, puno je gradana kupovalo dionice kako bi kasnije stogod zaradili. Zaduzivali su se kako bi ih mogli kupiti i nije ni cudo da su se uplasili i prodali. Cak i oni koji se nisu zaduzili, imali su razloga za strah, jer ne bi bilo prvi put da gradani ostanu kratkih rukava. U cijeloj prici nisu ljudi ni mislili o tome da su dogovori vec napravljeni i da ce eventualna prodaja dovesti do odlaska INA-e u tudinske ruke. Vladi i ostalim muljatorima je naravno najvaznije dokopati se Evrope, u nadi da ce svi moci lakse internacionalno i na vecoj skali muljati. I naravno da ce Hrvatska lakse uci u Evropu kad sva njena preostala dobra budu u vlasnistvu lopova iz EU. Potpuni poremecaj vrijednosti, pohlepa, sve vise sirotinje, po tome Hrvatska na zalost vec jest u Evropi. Bitno je da Vlada uvodi zabranu pusenja, a to sto ljudi zive bijedno, od (ako uopce) par sto eura na mjesec, to nije bitno. Cijene u hrvatskim ducanima su vec evropske, a evropski minimalac je preko 1000 eura. Prica se o tome kolika je prosjecna hrvatska placa, pa se zbroje najvise i najnize i podijele sa brojem zaposlenih. Nemam rijeci. U Slavoniji ljudi rade mjesec dana, imaju dva slobodna dana u mjesecu, a zarade 2200 kuna. Ljui koji su radili preko 30 godina imaju mirovine od 1100 kuna. Vecini je toliko tesko, da je skoro nestalo razumijevanja za tudu nevolju i solidarnosti. I onda, povrh svega, Vlada proda ne najbolje, nego jedine dobro stojece firme strancima. To sto se u Hrvatskoj dogada uistinu jest veleizdaja. I za to bi neki trebali odgovarati.


Sto ako Sanader ne proda Vladin udio u INA-i… mislim da ce igra sada krenut u tom smijeru… uzeli su MOL-u 7 milijardi kuna za nista… vratili su likvidnost na burzu… nije im nuzno da prodaju ili mjenjaju vladin udio… isto tako, sto se ne slije na burzu od te love potaknut ce razvoj gospodarstva… sada se takodjer cijena vladinog udjela znacajnije podigla i definitivno su u boljoj poziciji u pregovorima sa MOL-om… s druge strane MOL-u je opala mogucnost zastite preuzimanja od neke druge naftne kompanije… ne bih se bas slozio da je ovdije kraj price oko INA-e…

Ima tu pozitivnih stvari, a koje i navodiš. No to je zasigurno jedan od lošijih događaja koji je i veoma loše napravljen u Hrvatskoj nakon 1990. godine. Gledajući generalno i dugoročno.

Skupilo se toga,,,skupilo….

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Prodati Inu je kao da ste prodali VW Poljacima, Pežo i Renault Nijemcima, Nestle i švicarske banke Austrijancima, Nizozemski Philips Belgijancima, Shell da kupe Meksikanci, a Finsku Nokiu Deripaska.
Strašno, nacionalni ponos, samopoštovanje i neovisnost se brane dok nas ima. To se ne prodaje, jer nemate novce da bi to platili. Zar Kinezi ili petrodolari s tisućama milijardi dolara godišnjeg suficita zakratko ne bi pokupovali i shell i volkswagen i pežo i renault i ubs i nestle. Nacionalni ponosi i nositelji neovisnosti naroda i budućih generacija se ne prodaju to se brani svim sredstvima, ako treba i protuzakonitim. Ovo je velika povijesna pogreška i velika šteta za svakog Hrvata.


Skupilo se toga,,,skupilo….

auuuu, meni to izgleda kao da fondovi nisu u portfeljima ostavili skoro ništa INE??
bit će za 2 tjedna KRCATI gotovine, i oni i mi…fondovima su to milijarde gotovine… žao mi je što smo prodali INU madjarima, ali spasili smo ovime našu burzu …i mirovine

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Sto ako Sanader ne proda Vladin udio u INA-i… mislim da ce igra sada krenut u tom smijeru… uzeli su MOL-u 7 milijardi kuna za nista… vratili su likvidnost na burzu… nije im nuzno da prodaju ili mjenjaju vladin udio… isto tako, sto se ne slije na burzu od te love potaknut ce razvoj gospodarstva… sada se takodjer cijena vladinog udjela znacajnije podigla i definitivno su u boljoj poziciji u pregovorima sa MOL-om… s druge strane MOL-u je opala mogucnost zastite preuzimanja od neke druge naftne kompanije… ne bih se bas slozio da je ovdije kraj price oko INA-e…
Zadnja izmjena: Miro25 (03.10.2008. 21:17)

Bojim se prijatelju a je!Iz 2 razloga
1. Sanader nipošto nije igrač tipa …a-la Churchil . On ni ne zna kako zajebati stranca jer im se uvlači u guzicu, ali će rado zajebati našeg malog čovjeka.Đubre jedno!A polančec čini mi se puca na unosnu poziciju kao svojevremeno korumpirani Mudronja Mudrinić. I šta mu fali. Hebe se njemu što sad radnici ostaju bez posla a njemci nisu uložili ni kune u daljnju izgradnju.Fondove neću ni komentirati jer su me razočarali, a dopustili su da Molovi igrači utječu na cijenu i otjeraju sve na prodaju. Dajem ruku da ćemo u roku 6 mjesecividjeti INU na 3500kn.

2. Sanader ne zna upravljati ni kućnim buđetom a kamoli državnim.On je alibi političar a narod ko narod-slijep! Šala! Čini mi se da nema baš pameti jer on zasigurno misli da će na ovaj način razviti INU, a u pravilu je ovo čisto jeftino neprijateljsko preuzimanje. Da je pravde, sada bi ovu priliku trebao iskoristiti OMW i baciti se na MOL. AQli do toga nećče doći raddi EK!
Baš sam razočaran što me bagra prislilia da se riješim svog paketa. Ali obećavam sebi da ću je ponovo kupiti.Žao mi je samo što to neće biti od MOL-a već nekog jadnika malog

zlikovac

New Report

Close