INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pas mater, pas mater. Poništili transakcije po 2300, banda i muljaža

Ne budi rezigniran zbog toga… bit će i jeftinije…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

Prodaja MOL-u završila!Ajmo,nagradna igra:kolika će cijena biti do isplate novca 18.listopada?Ili još bolje,kakva će cijena biti ujutro 19.og listopada?? [wink]



Pas mater, pas mater. Poništili transakcije po 2300, banda i muljaža

Ne budi rezigniran zbog toga… bit će i jeftinije…
[/quote]

Da, ali vec sam ih imao prodane po 2500. Kome ih slijedeći tjedan prodati?

INTERES
I Ina želi istraživati bosansku naftu
Autor/izvor: Saida Mustajbegović
SARAJEVO – Na javni poziv za istraživanje nafte i plina na području Federacije BiH koji je sarajevski Energoinvest raspisao prije tačno mjesec, javilo se nekoliko stranih kompanija, potvrdio je u izjavi za Dnevni avaz Ibrahim Bosto, pomoćnik generalnog direktora Energoinvesta
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/i-ina-zeli-istrazivati-bosansku-naftu,26693.html


Prodaja MOL-u završila!Ajmo,nagradna igra:kolika će cijena biti do isplate novca 18.listopada?Ili još bolje,kakva će cijena biti ujutro 19.og listopada?? [wink]

E i ja bi volio znati, al se neću puno sikirat. Ja ih još jednom okrenuh. Naime moj stari htio 24 komada držati do penzije. Pa kad jutros vidjeh kakva je situacija, poslah ga u javnog bilejžnika da proda Mađarima, a ja mu ih kupih po 2425, pa ću mu ih prepisat, a on će meni pare. 2800-2425 je 375*24 = 9000, 00, u kešu.
Iako je danas ( možda) lip dan za utovar već mi je nadokupa puna kapa, taman kad pomisliš, nemože gore kad ono trop. A 15 i po posto za dva tjedna nije loše. hebite se i mol i vlada i bejlaut, lakše će mi bit zbrajat gubitke dok se ovo sve ne oporavi…

Mali offtopic (a možda i ne)…u privitku MOLova benzinska u centru Budimpešte… [bye]

http://www.successfultrader.info

I na kraju završno šminkanje crobexa, s 2 dionice na 1649. Zašto takve transakcije ne ponište?

jedan osvrt

osobno sam razocaran

prvenstveno nasom vladom, no ocito da je sanaderu vaznija kratkotrajna politicka potpora nego dugorcno vodjenje drzave i njenih strateskih resursa

nakon americkog uplitanja u "svetinju" – slobodno trziste, vidimo da su se stvari promjenile, drzavni intervencionizam se vratio na velika vrata, i time su legitimirani svi potezi vlada (drzavnika) koji su odlucili zadrzati kontrolu nad strateskim industrijama i resursima
no, nasa vlada ne dijeli "nazadna" razmisljanja, nego se orijenitra na neoliberalnu doktrinu i sve privatizira

iako i u toj privatizaciji postoje razlicit modeli (npr. da se postavi strucan managerski team koji je odgovoran vladi a tvrtku vodi po nacelima privatnog businessa) ili da se kontrola i mogucnost veta zadrzi neovisno sto posjeduje manje od 50%, ili drzanjem tzv. "zlatne dionice" i tako dalje da ne nabrajam

isto tako vrijeme za prodaju je najgore moguce, u vrtlogu globalne recesije kojoj se kraj ne nazire, prodajemo netransparetno stratesku tvrtku po vrlo povoljnoj cijeni, u kojoj konkurentska tvrtka zauzima izvrsnu poziciju za regionalni razvoj i za diktiranje cijena goriva
prema nekim analiticarima ovaj treci naftni sok mozda je samo predznak kraja fosilnih goriva, mnogi ocekuju peak oil u sljedecim godinama, i time naftna industrija predstavlja strateski resurs za bilo koju drzavu

nadalje, BF, oni su me mozda i najvise razocarali, ma u biti i nisu, ocigledno je da je fond iskljucivo pod nadzorom vlade, ali razocarli su me ti ljudi koji ga "vode", do prije par tjedana su se busali u prsa i vikali da nece prodati INU ispod 4000, a sada im je 2800 fer cijena
pa vec ako niste u mogucnosti odlucivati, i ako ste dovedeni u sitaciju da sami sebi skacete u usta, onda barem dajte ostavke, to bi bio moralan cin
s druge strane, razumijem da BF treba funkcionirati na nacelima trzisnog gospodarstva, i da tu nema sentimenta, i da je ovo dobra prilika za "rijesavanje" dionica po trenutno solidnoj cijeni u odnosu na ostatak trzista, te mogucnost investiranja u druge "podcijenjene" dionice, no iritira me cinjenica da su braniteljima spocitavali sto prodaju udjele

nakon ovoga, svakom branitelju koji ovo cita predlazem da proda udjel, jer samom cinjenicom da je na forumu poslovnog vidi da postoje bolje prilike nego biti u nekom kvazi fondu, nema domoljublja, nema emocija, niti sentimenta, ovo je cisti hard kapitalizam i u skladu s time se tako i ponasajte

nadalje, iritira me HANFA i "manipulacija" cijenom, da li je to radjeno s ciljem da se i oni "kolebljivi" konacno odluce na prihvacanje ponude MOL-a ne znam i necu spekulirati, nadam se da nije, no sama cinjenica da su danas ponistene transakcije od 2 300,00kn govori da nije sve bas cisto…
razumijem da je cijena pala jer se kupnja povukla (isto kao s plivom 2006.) no…..

dalje, iz INE je vidljivo da velika vecina pucanstva ne da nije prodala INU nego da ju cak nisu ni registrirali s brokerskim kucama, zato bi bilo bolje onima koji najavljuju da ce HT padati nakon bonus dionica da usute i prestanu drukati (ili barem smisle nesto bolje) jer time nece utjecati na takvu dionicu kao HT, samo spamaju forum
oni koji su mislili prodavati dionice to su vec ucinili, a ogromna vecina nece prodavati niti ce im to pasti na pamet (i jos da prodaju po nizoj cijeni nego na IPO-u, pa nisu ljudi blesavi)

samo steta sto se malo vise ne informiraju, prihvacenje ponude MOL-a su mogli obaviti na bezbolniji nacin nego visesatnim cekanjem u Heinzelovoj, popunjavanjem KA-POP naloga, ovjerom kod javnog biljeznika ( ovjeru naknadno placa MOL) i slanjem SDA preporucenom posiljkom (koja stize isti dan jer se salje na p.p.) je cini mi se najjednostavnije za sve one koji su odlucili prihvatiti ponudu MOL-a

sto dalje reci….a nista, ako ste u cash poziciji mozete malo kupovati po zaista niskim cijenama i surfati po valovima, ili pricekati da kriza

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

progutalo mi je zadnju recenicu pa cu je ponoviti:

sto dalje reci….a nista, ako ste u cash poziciji mozete malo kupovati po zaista niskim cijenama i surfati po valovima, ili pricekati da kriza ili pricekati da kriza prodje (pitanje je kad ce proci!??) i pristojno zaraditi

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Mali offtopic (a možda i ne)…u privitku MOLova benzinska u centru Budimpešte… [bye]

Ali ipak se vidi kako na pumpi gori svjetlo u sred bijela dana, što znači ima se para.

E sada još treba vidjeti koliko je MOL skupio. Koliko su prodali fondovi? / Da li sve ili samo dio?
Pošto su fondovi rekli da će prodati MOL-u i ja prodao 2/3. Ostala 1/3 jer još uvijek živim u nadi, da će Drivo povuči potez za pamčenje. [wink]

kakav lijep riskless profit se mogao napraviti ovih dana na INI [kiss][kiss][kiss][kiss]
bas nam je super ovakvo znanje na HR burzi [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close