INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovjeri kapop kod bilježnika i pošalješ preporučenom poštom sutra, gleda se žig, važno da je poslano 3.10


Nije mi jasno ko sada prodaje po 2550,pa ljudi sto ste cekali.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=5927

?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Evo sam premjestam tekst iz druge teme. Nista bitno, onako neka promisljanja:

Lijepo je citati ovakve optimisticke postove, no skrenuo bi i pozornost na kretanje cijene dionice HT, koja je jelte u vlasnistvu DT. Fucka se Nijemcima za cijenu dionice, apsolutni su gospodari. A da i nesto zaskripi (ne vidim kako je to moguce) lagano dokupe po diskont cijeni.

Moje je skromno misljenje da su Madjari dobili nesto sto ce se pokazati kao jeftina trgovina: infrastrukturu, mogucnost dizanja cijene plina. Dakle puno para za zaraditi malo za ulagati. Zaboravite pricu o rafinerijama, da su htjeli tu modernizaciju bi pogurali jos prije ove "postprodaje". Imaju oni dosta svojih rafinerija, a ako i nemaju gradit ce ih u Madjarskoj. Evo, primjerice Tifon koji zasad jedino prodaje euro 5 gorivo dolazi nam iz Ugarske. Ne vidim razloga zasto bi za Ina bila druga prica.

Jedino sto mi mali mozemo uciniti jest da, iz cistog protesta, kupujemo gorivo na OMV stanicama. Skruseno priznajem da tocim iskljucivo na Tifonu, a razlog je euro 5 gorivo. Uskoro bi i OMV trebao poceti nuditi tu klasu goriva, a onda zbogom Mađari i Mađaroni. Nije da ce to ista promijeniti, ali stvar je principa. Kad bi to svi gradjani ucinili mozda bismo i mogli otkupiti natrag INA za recimo 2200 po dionici.

No poznavajuci nas Rvate, mi smo hrabri, jaki i dosljedni na dva mjesta: u pivnicama i na forumu.

Siguran sam da ce Decak i svi oni koji su ovdje vikali (znamo te glasnogovornike INA) ne damo INA prvi tociti na INAMOL benzinskim pumpama. Jel tako Stevo?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ZSE CLOSING BELL
Zagrebačka burza: INA srušena 6,4 posto!
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – I dok je izglasavanje paketa pomoći u američkom Senatu popravilo raspoloženje na ključnim europskim tržištima, na domaćem je tržištu kapitala ponovno dominirao pesimizam.

http://www.seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/zagrebacka-burza-ina-srusena-6%2c4-posto!,26642.html

Nadam se da je danasšnji dan pokazao sve!!!!!!

Naime ovih dana navršava se 2-godišnja manpulacija dionicom INA-e na TK ZSE HR, a tu manipulaciju dokazao je današnji trgovački dan rušenjem cijene za cca 6,4 , i to kako bi se ostali mali dioničari i preostali do sada neodlučni fondovi u zadnji tren predomislili.

Kakvu i koju ulogu u ovome svemu ima BF -potrebno je jedanput pogađati, ali to će se osvetiti vinovnicima, Što sami za sebe govore današnji komentari pojedinih branitelja na HRT-u

E branitelji- kako to gordo zvući , mogli ste nas i HR obraniti još jednom, odnosno u ovom slučaju naše interese i interese HR, a ne samo interese korumpiranih pojedinaca, a kako to što se je dogodilo i šta se događa drugačije nazvati.

Ovo sve , malo je reć, boli, previše boli.

P.S. Nisam gubitnik na INA-inoj dionici, čak što više, ali ipak boli nepravda i manipulacija masama

Eno Glavaš iz BF izjavljuje da je lovu od INE najbolje uložiti u depozite i obveznice a ne dionice (hrv. tvrtki). Nek ih uloži po mogućnosti u obveznice UNICREDIT (ZABA) i PBZ pa će branitelji odnijeti skroz gaće na štapu. Nekako imam filing da će i ovo jada što je BF dobio "kartel" banaka opljačkati i nasamariti hrvatski narod po ko zna koji put. [bye]


Eno Glavaš iz BF izjavljuje da je lovu od INE najbolje uložiti u depozite i obveznice a ne dionice (hrv. tvrtki). Nek ih uloži po mogućnosti u obveznice UNICREDIT (ZABA) i PBZ pa će branitelji odnijeti skroz gaće na štapu. Nekako imam filing da će i ovo jada što je BF dobio "kartel" banaka opljačkati i nasamariti hrvatski narod po ko zna koji put. [bye]

Ne , najbolje ih je uložiti u ERSTE novčani -fond, tam su jako sigurni, moš mislit, pa da onda on njima upravlja.

O kako je čak i ona KOsorica ispala naivna (molim te , ona sluša struku)


e jedno bedasto pitanje
jel mogu danas kupiti i onda istovariti molu po 2800
jel tu isto vredi ono t+3

fala braniteljima i ostalim pravim rvatima sto su se stali u obranu domovne
blog i hrvati

Ti ne možeš, ali onaj tko ima dionice, a ne želi ih prodati još sutra ima priliku za lijepu zaradu. Jenostavno kupi na burzi po 2600 (ili možda i jeftinije), a svoje (registrirane) proda MOL-u po 2800. [smiley]

Ovaj forum očito ima neka posebna pravila,teško je razumjeti da netko prodaje INU s diskontom a može još sutra prodati po 2800 kn.
INA je precjenjena najmanje 50% ili još više.
Evo usporedbe pokazatelja: OMV je prije dva mjeseca bio na 56 € a danas je na 26,85€ slično je i s Lukoil.
Pokazatelji za OMV
P/E 4,56
EPS 6,58
Yiled 4,12
DVD 1,25

strvinar


Ti ne možeš, ali onaj tko ima dionice, a ne želi ih prodati još sutra ima priliku za lijepu zaradu. Jenostavno kupi na burzi po 2600 (ili možda i jeftinije), a svoje (registrirane) proda MOL-u po 2800. [smiley]

Jos jedan u nizu tvojih bisera. A sto ako INA padne na 2200 jel i onda zaradio?

Man se ti burze…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Ti ne možeš, ali onaj tko ima dionice, a ne želi ih prodati još sutra ima priliku za lijepu zaradu. Jenostavno kupi na burzi po 2600 (ili možda i jeftinije), a svoje (registrirane) proda MOL-u po 2800. [smiley]

Jos jedan u nizu tvojih bisera. A sto ako INA padne na 2200 jel i onda zaradio?

Man se ti burze…

[/quote]

Sakai, griješiš… Vorda je napisao "onaj tko ima dionice, a ne želi ih prodati".. kužiš? Neka kupi sebi "nove" sad po 2600 pa nek njih drži a "stare" proda ako već želi držat… Nije li to jedino pametno nekome tko baš želi zadržat paket???



Ti ne možeš, ali onaj tko ima dionice, a ne želi ih prodati još sutra ima priliku za lijepu zaradu. Jenostavno kupi na burzi po 2600 (ili možda i jeftinije), a svoje (registrirane) proda MOL-u po 2800. [smiley]

Jos jedan u nizu tvojih bisera. A sto ako INA padne na 2200 jel i onda zaradio?

Man se ti burze…

[/quote]

Za razliku od tebe ja ću biti fin pa neću reči da si glup nego samo da nisi razumio.

Netko ima paket od 26 dionica i ne ŽELI OSTATI BEZ NJIH. Sutra neka kupi 26 dionica po 2600, a svojih 26 proda po 2800.

Prekosutra će dionica možda i biti 2200, ali možda i neće. Ovo je sigurnih 10-tak posto, bez ikakvog rizika i ne odnosi se na špekulante već na one "koji dionice misle ostaviti unucima". Jesi skužio?

New Report

Close