INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Yoda1: ” beholder: ” … ja sam uzeo na kredu pa mi tako i onako treba nekoliko dana da prodam, ako vidim da cijena ide vrtoglavo gore, naravno da neću žuriti [smiley2] ” Ja sam isto uzeo na kredu pa me zanima hipotetski u koliko dionice bitno porastu i poželiš ih prodati prije isplate kredita, može li se sa bankom dogovoriti prodaja dionica i isplata kredita? Znači ne da ja dođem sa cashom i isplatim kredit, to znam da mogu, nego da od ev. zarade na dionicama isplatim prijevremeno kredit?? ” Uzmeš nenamjenski gotovinski kreit u istoj banci i zatvoriš kredit za dionice, oni ti skinu zalog, prodaš dionice, vratiš nenamjenski kredit, pobereš vrhnje i to je to. Par dana posla Isto tako možeš preko kreditne kartice s revolving kreditom

Da i naplaćaš se naknada da ti treba porast od 30% da bi bio na 0.

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo “dobrih” vijesti iz INE Vaš link


Da i naplaćaš se naknada da ti treba porast od 30% da bi bio na 0.

Da definitivno [smiley2]
Hvala svima na odgovorima!
Pitanje je ionako bilo više na teoretskoj bazi jer uzeo sam kredu na 24 rate što je i minimalni period koliko ju planiram zadržati. Ostali portfelj mi služi za igru, a kod INE ne očekujem ništa spektakularno u slijedeće 3 god. makar dok ne srede rafinerije.
Istina, možda nas ova dionica i iznenadi (ali to vrijedi u oba smjera) [smiley2]


Da i naplaćaš se naknada da ti treba porast od 30% da bi bio na 0.

max 500 kn. realno oko 350. Uzmi pa računaj

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy


beholder: ” … ja sam uzeo na kredu pa mi tako i onako treba nekoliko dana da prodam, ako vidim da cijena ide vrtoglavo gore, naravno da neću žuriti [smiley2] ” Ja sam isto uzeo na kredu pa me zanima hipotetski u koliko dionice bitno porastu i poželiš ih prodati prije isplate kredita, može li se sa bankom dogovoriti prodaja dionica i isplata kredita? Znači ne da ja dođem sa cashom i isplatim kredit, to znam da mogu, nego da od ev. zarade na dionicama isplatim prijevremeno kredit??

Moraš vratiti kredu pa baratati sa dionicama…..ali ima shema da nađeš kupca dionica on ti da pare,zatvorite kredu i njegove dionice preko ugovora koji pošalješ u SDA. Ja budala nisam na to mislio i kupio ih na keš…[smiley10][smiley6][smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ili, posudiš lovu, vratiš kredu, prodaš dionice i vratiš lovu s malom naknadom.

I ovo je konačno gotovo. Jel navečer objavljuju cijenu? Pa da malo izkalkuliramo. Vlada je na potezu.

Ostaje nam išćekivanje starta na burzi, valjda će biti zanimljivo.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Nadajmo se da će onda napokon i cijelo tržište jače krenuti.


. Jel navečer objavljuju cijenu? Pa da malo izkalkuliramo. Vlada je na potezu. Ostaje nam išćekivanje starta na burzi, valjda će biti zanimljivo.

Mislim da je u 17.00 počela sjednica,tako da do 20:00 možemo očekivati odgovor…

Nadajmo se da će onda napokon i cijelo tržište jače krenuti.

Pa mislim da bi bilo vrijeme…[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Evo “dobrih” vijesti iz INE Vaš link

Ovo ne znači da Ina ima nesposobanu upravu, nego upravu koja vrlo svjesno radi protivn njezinih interesa.
Trebalo bi Dragićevića pitat za zdravlje.

Pravda je slijepa, ali vidi u mraku. (to je iz jedne tv serije)

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Pravda je slijepa, ali vidi u mraku. (to je iz jedne tv serije)

A što li ovo znači??

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Alien:

Evo “dobrih” vijesti iz INE Vaš link

Ovo ne znači da Ina ima nesposobanu upravu, nego upravu koja vrlo svjesno radi protivn njezinih interesa.
Trebalo bi Dragićevića pitat za zdravlje.

Upravo suprotno – ta uprava radi SAMO za svoje interese tj. interese clanova uprave. A firmu, zaposlenike i dionicare tko sljivi.

New Report

Close