INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

UPOMOC!
Da li mi molim vas netko moze objasniti zasto svi toliko strahuju i zure sa prodajom?
Sto se uopce moze dogoditi, ako MOL preuzme INA-u?
Nije mi jasno zasto bi dionicama vrijednost trebala pasti, nakon preuzimanja od strane MOL-a?
Nije li logicno da MOL nastoji zadrzati vrijednost firme koju preuzme?
Ja sam totalni amater i nista ne razumijem, ali mi se cini logicno da bi se sve trebalo nakon nekog vremena stabilizirati i ne razumijem cemu panika. INA nije nekakav apstraktni idejni pojam, vrijednost cijele firme nije u imenu i slicno, nego valjda u materijalnim dobrima, kojima raspolaze. Ne cini mi se da je potrosnja proizvoda INA-e nekakva prolazna moda, niti da se odjednom moze pojaviti konkurencija koja ce po znatno nizim cijenama prodavati iste stvari, kao sto je slucaj u telekomunikacijama, IT industriji i slicnim granama, koje su jako podlozne trendovima. Zato nikako ne razumijem paniku koja je nastala, kao da je otkrivena nova planeta puna nafte, pa sad odjednom nista cime se INA bavi nema nikakvu vrijednost. Hvala na paznji, nadam se da ce mi netko odgovoriti 🙂

Jedno retoričko pitanje. Ogromna većina prodaje dionice Molu, pravi mali egzodus i radi odličan posao, s druge strane, imamo manjinu koja prodaje max. do 50% Ine i radi katastrofalnu grešku…???


UPOMOC!
Da li mi molim vas netko moze objasniti zasto svi toliko strahuju i zure sa prodajom?
Sto se uopce moze dogoditi, ako MOL preuzme INA-u?
Nije mi jasno zasto bi dionicama vrijednost trebala pasti, nakon preuzimanja od strane MOL-a?
Nije li logicno da MOL nastoji zadrzati vrijednost firme koju preuzme?
Ja sam totalni amater i nista ne razumijem, ali mi se cini logicno da bi se sve trebalo nakon nekog vremena stabilizirati i ne razumijem cemu panika. INA nije nekakav apstraktni idejni pojam, vrijednost cijele firme nije u imenu i slicno, nego valjda u materijalnim dobrima, kojima raspolaze. Ne cini mi se da je potrosnja proizvoda INA-e nekakva prolazna moda, niti da se odjednom moze pojaviti konkurencija koja ce po znatno nizim cijenama prodavati iste stvari, kao sto je slucaj u telekomunikacijama, IT industriji i slicnim granama, koje su jako podlozne trendovima. Zato nikako ne razumijem paniku koja je nastala, kao da je otkrivena nova planeta puna nafte, pa sad odjednom nista cime se INA bavi nema nikakvu vrijednost. Hvala na paznji, nadam se da ce mi netko odgovoriti 🙂

moje misljenje je da su ostale dionice podcijenjene u odnosu cijene ine,zasto ostale dobre firme nisu na svojim fundamentanim vrijednostima kao ina(npr HT).To znaci da poslije javne ponude nece biti razloga da se brani cijena odnosno ko je prodao mol-u je prodaoa poslije moze samo na zse-u.Naravno da ce svi ocekivat nizu cijenu jer ne bi prodali da bi ponovo kupovali po istoj cijeni tako da ce vjerojatno ljuljnut a sad kolko ko zna.Mol nece moci braniti cijenu jer ce vjerojatno biti iscrpljen JP,fondovima ce odgovarat spustit cijenu i dokupljivat opet jeftinije i tak zaraditi

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


UPOMOC!
Da li mi molim vas netko moze objasniti zasto svi toliko strahuju i zure sa prodajom?
Sto se uopce moze dogoditi, ako MOL preuzme INA-u?
Nije mi jasno zasto bi dionicama vrijednost trebala pasti, nakon preuzimanja od strane MOL-a?
Nije li logicno da MOL nastoji zadrzati vrijednost firme koju preuzme?
Ja sam totalni amater i nista ne razumijem, ali mi se cini logicno da bi se sve trebalo nakon nekog vremena stabilizirati i ne razumijem cemu panika. INA nije nekakav apstraktni idejni pojam, vrijednost cijele firme nije u imenu i slicno, nego valjda u materijalnim dobrima, kojima raspolaze. Ne cini mi se da je potrosnja proizvoda INA-e nekakva prolazna moda, niti da se odjednom moze pojaviti konkurencija koja ce po znatno nizim cijenama prodavati iste stvari, kao sto je slucaj u telekomunikacijama, IT industriji i slicnim granama, koje su jako podlozne trendovima. Zato nikako ne razumijem paniku koja je nastala, kao da je otkrivena nova planeta puna nafte, pa sad odjednom nista cime se INA bavi nema nikakvu vrijednost. Hvala na paznji, nadam se da ce mi netko odgovoriti 🙂

dugoročno sve stoji, no dio onih koji će prihvatiti ponudu su mišljenja da će dionica kratkoročno pasti. Pa rezoniraju zašto ne bih sada prodao po 2800 a kada padne na 2300 recimo dokupio opet. Vrlo jednostavno. Moraš priznati da je to legitmno razmišljanje. Hoće li im se isplatiti, pokazati će vrijeme.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

@ wiking
Od koga će fondovi dokupljivat jeftinije kad skoro svi prodaju Molu?? Ona mala skupina što ostavi dionice u portfelju sigurno neće prodavati ispod 2800, ako uopće u idućih par godina.


@ wiking
Od koga će fondovi dokupljivat jeftinije kad skoro svi prodaju Molu?? Ona mala skupina što ostavi dionice u portfelju sigurno neće prodavati ispod 2800, ako uopće u idućih par godina.

ak nema onda cijena nece nigdje niti ce biti prometa sto cisto sumnjam.Vidjet cemo kolki bude FF

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
138.228 dionica

who dares, wins

ja ću ih ostaviti,pa šta bude,ionako mi je sutra kasno da predam zahtjev..

Mali FF odgovara fondovima. Rekli su da prihvaćaju ponudu Mola, ali ne s kolikim dijelom. Sigurno će ostaviti prilično Ine u portfelju, tako da mogu malim transakcijama podignuti cijenu i imati bolje izvješće. Sigurno da će kratko vrijeme biti mrtvilo, eventualno programirani sitni pad da se udobrovolje prodavatelji, ali onda slijede FI Ine, koja odjednom začudo postaju izvrsna.


UPOMOC!
Da li mi molim vas netko moze objasniti zasto svi toliko strahuju i zure sa prodajom?
Sto se uopce moze dogoditi, ako MOL preuzme INA-u?
Nije mi jasno zasto bi dionicama vrijednost trebala pasti, nakon preuzimanja od strane MOL-a?
Nije li logicno da MOL nastoji zadrzati vrijednost firme koju preuzme?
Ja sam totalni amater i nista ne razumijem, ali mi se cini logicno da bi se sve trebalo nakon nekog vremena stabilizirati i ne razumijem cemu panika. INA nije nekakav apstraktni idejni pojam, vrijednost cijele firme nije u imenu i slicno, nego valjda u materijalnim dobrima, kojima raspolaze. Ne cini mi se da je potrosnja proizvoda INA-e nekakva prolazna moda, niti da se odjednom moze pojaviti konkurencija koja ce po znatno nizim cijenama prodavati iste stvari, kao sto je slucaj u telekomunikacijama, IT industriji i slicnim granama, koje su jako podlozne trendovima. Zato nikako ne razumijem paniku koja je nastala, kao da je otkrivena nova planeta puna nafte, pa sad odjednom nista cime se INA bavi nema nikakvu vrijednost. Hvala na paznji, nadam se da ce mi netko odgovoriti 🙂

Konkurencije ima i te koliko i ona nikad ne spava. Primjer jedan: Izgubiti će se uskoro naj veće izvozno tržište kada proradi rafinerija u B. Brodu.

who dares, wins


ja ću ih ostaviti,pa šta bude,ionako mi je sutra kasno da predam zahtjev..

Pa nije ti kasno.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Mali FF odgovara fondovima. Rekli su da prihvaćaju ponudu Mola, ali ne s kolikim dijelom. Sigurno će ostaviti prilično Ine u portfelju, tako da mogu malim transakcijama podignuti cijenu i imati bolje izvješće. Sigurno da će kratko vrijeme biti mrtvilo, eventualno programirani sitni pad da se udobrovolje prodavatelji, ali onda slijede FI Ine, koja odjednom začudo postaju izvrsna.

naravno da ce je kontrolirat i dizat samo trenutno nije u jednakosti naspram ostalih dionica.Ak budu dizali Inu dizat ce i ostale jer i ostale firme budu imale dobre FI.Jednostavno previse je visoko naspram ostalih dionica i bit ce jos uvijek ovcica za sisanje [wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close