INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi oni koji neznaju što s Inom i nisu iz ZG. mogu sačekati razvoj situacije do petka 3. 10. i onda ako se odluče prodati, poslati preporučeno nalog za prodaju na SDA. Bitno je da je na pošiljci datum 3. 10.
Provjerio u SDA.

Molim pomoć za ispunjavanje KA-POP formulara… kod onog Prihvaćanje/povlačenje pohrane dionica, naravno označim Prihvat?? Jer mi nejasno ćemu ova druga opcija..
Hvala!

Zašto se ne oglasi niti jedan OMF, niti jedan OIF, niti BF. Što oni planiraju ? Svi su govorili da je 2800 premalo, a BF je čak tvrdio – ispod 4000 ništa.

Sve si nešto razmišljam…
MOLu možda i paše da se na javnoj ponudi javi malo prodavatelja.
Ostale dionice će i tako dogovarati, pa ako i kupi iznad 2800, razlika koju treba platiti ekipi iz javne ponude neće biti prevelika (u ukupnom iznosu), a zadržao si je nisku startnu cijenu.
Da je lupio odmah npr 3200 dosta bi ih nagrnulo prodat i još bi svi vikali da je malo…
Komentari?


Molim pomoć za ispunjavanje KA-POP formulara… kod onog Prihvaćanje/povlačenje pohrane dionica, naravno označim Prihvat?? Jer mi nejasno ćemu ova druga opcija..
Hvala!

Povlaćenje pohrane dionica koristiš u slučaju da si već podnio KA-POP obrazac za prihvat, a želiš odustat od ponude MOL-u…


Zašto se ne oglasi niti jedan OMF, niti jedan OIF, niti BF. Što oni planiraju ? Svi su govorili da je 2800 premalo, a BF je čak tvrdio – ispod 4000 ništa.

Ne želiš valjda reći da te zanima mišljenje onog starijeg vodnika ili zastavnika Dečaka. Taj samo u HR može dogurati do tuda gdje je sad. Ni u JNA se nije moglo napredovati bez škole.

who dares, wins



Ja li kome jasno zbog čega je BF u utorak kupio 400 dionica INA-e ?

3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.400 7,00 Skrb. račun

Nevjerovatno. Istina. Neka poruka?

[/quote]

Slučajnost ili ne?
Zagrebačka banka/ skrbnički račun prodaje, a PBZ/ skrbnički račun kupuje skoro u istom omjeru
INA-R-A, cca.3900 komada.( rezlika od 25-26.09.)
Neka nova informacija?
[cool]


Sve si nešto razmišljam…
MOLu možda i paše da se na javnoj ponudi javi malo prodavatelja.
Ostale dionice će i tako dogovarati, pa ako i kupi iznad 2800, razlika koju treba platiti ekipi iz javne ponude neće biti prevelika (u ukupnom iznosu), a zadržao si je nisku startnu cijenu.
Da je lupio odmah npr 3200 dosta bi ih nagrnulo prodat i još bi svi vikali da je malo…
Komentari?


samo po sebi nelogično. Da su ovo, da su ono!? prošlo vrijeme kolega.


Povlaćenje pohrane dionica koristiš u slučaju da si već podnio KA-POP obrazac za prihvat, a želiš odustat od ponude MOL-u…

Logično, da.. bne znah da postoji i ta opcija da se još i odustat stigne.. [tongue].. eh, pred tjedan dana mislih da nema šanse da prodam, a sad formular čituckam.. [undecid]



Zašto se ne oglasi niti jedan OMF, niti jedan OIF, niti BF. Što oni planiraju ? Svi su govorili da je 2800 premalo, a BF je čak tvrdio – ispod 4000 ništa.

Ne želiš valjda reći da te zanima mišljenje onog starijeg vodnika ili zastavnika Dečaka. Taj samo u HR može dogurati do tuda gdje je sad. Ni u JNA se nije moglo napredovati bez škole.
[/quote]
Ner vrijeđaj zastavnike.Boy George nema ni kurs za desetara,jer je on ipak samo virovitički gostioničar!A što se Fondova tiče svi šute ko kurve…Ili se dogovaraju tajno ili će odluka pasti u petak?? [sealed]



Ja li kome jasno zbog čega je BF u utorak kupio 400 dionica INA-e ?

3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.400 7,00 Skrb. račun

Nevjerovatno. Istina. Neka poruka?

[/quote]

A što ako su oni našli nekoga ko će im kupiti dio ili sve dionice po cijeni većoj od 2800 kuna. U tom slučaju kupnja na 2780 je vrlo isplativa. Ja ne vjerujem da su kupovali po 2780 da bi prodali po 2800 kuna MOL-u. Mogli su jednostavno pretvoriti te kune u dollarske depozite, vratiti ih nazad kada kuna padne nakon završetka ponude i zaraditi puno više.
Ja mislim da nema nikakvog smisla kupovati na 2770 ili 2780 pa prodati MOL-u na 2800 s obzirom na to da je kuna na 7,12. Ne radi se o nekoj većoj količini pa ne treba pridavati veliku važnost (400 komada), ali ako i dalje nastave kupovati može biti vrlo indikativno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Ja li kome jasno zbog čega je BF u utorak kupio 400 dionica INA-e ?

3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.400 7,00 Skrb. račun

Nevjerovatno. Istina. Neka poruka?

[/quote]

A što ako su oni našli nekoga ko će im kupiti dio ili sve dionice po cijeni većoj od 2800 kuna. U tom slučaju kupnja na 2780 je vrlo isplativa. Ja ne vjerujem da su kupovali po 2780 da bi prodali po 2800 kuna MOL-u. Mogli su jednostavno pretvoriti te kune u dollarske depozite, vratiti ih nazad kada kuna padne nakon završetka ponude i zaraditi puno više.
Ja mislim da nema nikakvog smisla kupovati na 2770 ili 2780 pa prodati MOL-u na 2800 s obzirom na to da je kuna na 7,12. Ne radi se o nekoj većoj količini pa ne treba pridavati veliku važnost (400 komada), ali ako i dalje nastave kupovati može biti vrlo indikativno.

[/quote]

ako nastave kupovati znači da neće prodavati MOL-u, a to znači da vlada možda odustane od swapa dionica sa Molom.

New Report

Close