INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čitam malo ovu temu sa Inom i sve mi dođe smiješno, kad čujem "isprike" ljudi koji kao da sebi pokušavaju objasniti zašto će sada prodati INU i kao, "pa da, evo vidiš, pritisla nas nevolja…",
pa onda ovi što tragično ko na dnevniku najavljuju će prihvatiti ponudu MOL-a, ali evo, sve ne bi…

pa daj MOL- IM Vas prodajte dionice danas (ako fali, skupit će se za Vas nekako tih 20 kuna) i prekinite plakati ovdje
(a najbolje bi bilo: odnesi papire u SDA (ako uopće imaš kakve za odnesti) i makni se s teme)

dajte molim Vas, pa kao da je došao smak svijeta, a ne ljudi sa novcima za koje Vam unaprijed obećaju daće vam platiti cijenu xy

mislim da je pogrešno misliti da smo mi tu aktivni sudionici procesa, pogledajte samo kronologiju i dane kada prestaje lock-up za pojedine kategorije zaposlenika, biti će Vam sve jasno

kako ja to vidim, ako mi ti novci koje bi dobio od MOL-a trebaju sada i odmah i procjenim da ih mogu pametnije potrošiti investirati, pokloniti ili ih zapaliti da si ugrijem ruke dok sam na ribolovu, koga briga za to

ako je situacija obrnuta, opet dobro,

ali mislim da bi bilo pametnije da prestanete sa "patnjama mladog vertera" po forumu, i kad već nešto moraš pisati, pa daj upiši u google "INA+poslovi+novosti" pa copy paste-aj ovdje, svima će nam biti bolje

skoro je godina dana prošla otkad dionice ne idu gore 10 % svaki dan, i još uvijek je 90% ljudi depresivno raspoloženo, i cvile ovdje, kao da će to nešto promijeniti,
nek se oformi tema za psihološku pomoć i idemo takve misli onda svi tamo pisati, a ne ovako drobti do besvijesti o ničemu

za kraj, INA, nešto što je stvarano godinama, prodaje ono za čim je trenutno najveća potražnja i ono što svi trebamo svaki dan, i kad mi netko napiše da je realna cijena 2200, a na ekranu vidim da se nudi 2780 meni ne treba dalje objašnjavati, a vama?

Malo budućnosti u petak.
Što kažete na ovo:
– kupi nas mol
– što će ti rafinerija u RI, kada ti je potreban samo skladišni prostor da uvoziš gotove derivate i samo ih prodaješ ili razvoziš
– kako protumačiti proširenje djelatnosti INA sa ako se ne varam koncesijama na vode ( možda izvoziš vodu i trampiš je za derivate , opet ti netreba rafinerija u RI
– SI ostaje jer prerađuje Đeletovce i ostalo naše
Idemo dalje samo za veće pare. [cool]

Vidim da vam je MOL-ova ponuda sve bolja i bolja…

evo kak ja to promatram sa strane…početkom godine kada je naša burza bila na koljenima, jednim dijelom zbog krize na globalnim tržištima, a velikim dijelom zbog pada povjerenja svih razina domaćih ulagača…u to vrijeme na burzu dolazi BF s mogućnošću da totalno pokopa zse za idućih 5 godina…nadam se da se sjećate straha koji je tada vladao u svezi dolaska branitelja…

e sada naš premjer kojeg se danas proziva, našao se u škripcu, jer propast burze koju bi izazvao BF…rezultirala bi između ostalog i nezadovoljstvom gomile branitelja koji bi za svoje udjele ubrzo mogli dobivati jako malo …u takvoj situaciji ivo je napravio jedino što može…sklopio dogovor s molom i dtom o interventnom otkupu dionica…kada je to procurilo do omv-a, on je strateški počeo napucavati cijenu ine i na taj način prisilio mol na reakciju tj. ponudu za kupnju…
a zašto se za kupnju ine nije pojavio nikakav bijeli vitez, govori dosta o trenutnoj realnoj cijeni ine…

Jako puno je sitnih duša koje sa distance čitaju postove pa onda kao stari čiča sa lulom komentira kako mu je sve smiješno kada čita postove.
Nažalost, puno je dionicar1 tipova koji isključivo gledaju vlastite interese u pogledu dionica i kojemu je jedino u interesu kupiti ili prodati nešto jeftino jer ionako ne mogu utjecati na tržište. Nemate vi osjećaja za ekonomiju, za business, vama je jedino pred očima 2200kn ili 2800kn, a kome ćete puniti blagajnu svakodnevno što god kupili to vam nije bitno.
Eto, Mađari će nas preuzeti pa ćemo im mi sami otkupiti INU i biti presretni što smo dobili 2800kn.
Fantastično!!
Imao ili ne dionice na isto mi se svodi!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

KRATKO I JASNO
Mosonyi: MOL neće dati novu ponudu za Inu
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Mađarska naftna i plinska grupa MOL nema namjeru dati novu javnu ponudu za dionice hrvatske Ine ako trenutna ponuda ne bude imala dovoljan odaziv, izjavio je glavni direktor MOL-a Gyorgy Mosonyi u današnjem intervjuu agenciji Reuters.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mosonyi-mol-nece-dati-novu-ponudu-za-inu,26194.html


evo kak ja to promatram sa strane…početkom godine kada je naša burza bila na koljenima, jednim dijelom zbog krize na globalnim tržištima, a velikim dijelom zbog pada povjerenja svih razina domaćih ulagača…u to vrijeme na burzu dolazi BF s mogućnošću da totalno pokopa zse za idućih 5 godina…nadam se da se sjećate straha koji je tada vladao u svezi dolaska branitelja…

e sada naš premjer kojeg se danas proziva, našao se u škripcu, jer propast burze koju bi izazvao BF…rezultirala bi između ostalog i nezadovoljstvom gomile branitelja koji bi za svoje udjele ubrzo mogli dobivati jako malo …u takvoj situaciji ivo je napravio jedino što može…sklopio dogovor s molom i dtom o interventnom otkupu dionica…kada je to procurilo do omv-a, on je strateški počeo napucavati cijenu ine i na taj način prisilio mol na reakciju tj. ponudu za kupnju…
a zašto se za kupnju ine nije pojavio nikakav bijeli vitez, govori dosta o trenutnoj realnoj cijeni ine…

Pitaj kompetentne dečke zašto se nije pojavila druga ponuda. Koliko se sjećam OMV je bio zainteresiran, ali nije sudjelovao zbog nekih drugih stvari…

Surround all arround when it hits the ground


imam ja rješenje za vas rvate i za inu
fino se vi prebacite na cipelcug i bacikle i one električne motorine pa nemojte madjarima ostavljati za gorivo kad bu to njiova firma
i stvar rijesena

osim toga ima i drugih crpki u rh
pa onda vi koji bas morate ici svaki dan do birtije autom i tamo lokati pivulju il do kladionice da nekaj zaradite kupite gorivo kod drugih a ne kod stranaca

pa bu mol propal i priča riješena

ne vidim u čem je problem

Neće INA propasti, ne boj se. Najgore je što će procvjetati, ali ne u hrvatskim rukama. Ali to je i logično – kad je nešto nama procvalo?
Sad kad je MOL preuzme (a izvjesno je da hoće) vidjet ćete kojom brzinom se radi modernizacija. Nećemo moći vjerovati.
Samo što sad više neće biti nikakvih zapreka za ostvarivanje enormnih profita na plinu i nafti jer slijede pregovori za zamjenu dionica u kojima će mađari ispregovarati apsolutno nekontrolirano tržište i potpuno slobodu u određivanju cijena. Ode plin na 5 kn u 2009.
A hrvati ti nisu neki biciklisti. Vole nova auta taman nemali za jesti. Pogledaj koliko auta je prodano u 2008.
MOl je odigrao ovo vrhunski i svaka mu čast!

@1. dionicar

a čije bi interese trebao gledati?
onih koji su glumili vorene bafete sa marginima od 20 somova eura, kupili si malo skuplje satove prošle gidine, i sve rasprodali do 6 mjeseca jer su morali?

nisam još čuo za nikoga da je pod prijetnjom pištoljem kupovao dionice, a za prodaju su im sad krive zle banke i kriza u americi. još samo marsovci i drago plečko nisu bili prozvani, svi ostali su bili krivi.
naravno, uvijek netko drugi.

da se razumijemo, u ovoj situaciji, kad crobex pada, a ja to ne pratim i ne trgujem svaki dan (jer imam drugog posla) ako sada prodam ili moram prodati gubim i ja, i nije ni meni drago što je takva situacija

ali da tu danonoćno pišem da se ina treba čuvati, misliš da bi vlada to uzela u obzir? ne bi, i to je realnost.
nas 100 ovdje da se utali (a to se neće nikad dogoditi), ne bi skupli 5000 dionica, a i da se dogodi, što bi to značilo u cijeloj priči

prodana je pliva, ht, ina (ne nužno tim redosljedom) i onda kad je prodano, začudo smo shvatili da ht na računu ima keša 5 puta više nego je plaćen, da ina ima zalihe crnog i plinovitog zlata za do zauvijek, da je pliva ipak imala i neku dobit, ali evo, zaboravio je brko to reći ljudima, ali si ju novi vlasnici nisu zaboravili isplatiti

a to da mi je smiješno, pa je, ako mogu birati da li da plačem ili da se smijem, biram ovo drugo 🙂

Zašto je OMV prodao 9% MOl-a mislim da danas?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pitaj kompetentne dečke zašto se nije pojavila druga ponuda. Koliko se sjećam OMV je bio zainteresiran, ali nije sudjelovao zbog nekih drugih stvari…

stoji da se ništa nije napravilo u pogledu dovođenja još nekoga u nabidavanje…ali opet s druge strane, sve svijetske kompanije znaju za inu…ipak ona postoji već 50-60 godina….i svi su znali da se prodaje, ali eto nije bilo zainteresiranih…

btw. pretpostavljam da kad je premijer pregovarao s molom o interventnom otkupu, onda se je sigurno morao obvezati molu da će ga tretirati povlašteno u budućnosti.

i do kada će se mene moderirati ovdje????? jedan sam od nekolicine koji tu iskreno piše i ne uljepšava situaciju….kaj bi trebao govoriti da je sve ok i da samo što nismo odapeli u nebo?????
pa kaj vi ne vidite kaj se dešava????
kaj ne vidite da već sada živite lošije…a svi imate neki sigurnosni bafer prije neimaštine???
pa što vi očekujete da će biti bolje?????
pa jako ozbiljni i informirani ljudi su jako zabrnuti…onaj paulson je jučer plakao pred kamerama!!!

ajde ljudi trznite se….dizanje morala u ovakvim trenucima je ništa drugo nego zakopavanje kolege forumaša…dajte se zamislite malo!!!!!

štrajk? udruge? prijave???…..ljudi dajte molim vas!!!!

New Report

Close