INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Twixeru loše…
da nitko nije htio kupiti dionice od PBZ-a??Ha ha , dobar vic. Pa samo je prošli tjedan promet bio 100 milijuna i to na razinama cca 2000. Izračunaj si koliko je to dionica.
Da si bio na skupštini, onda bi znao zašto je ATPL kupila tih 11K komada po 2000 i ispod, a kupit će još 8K.
Što ti misliš da ako PBZ invest krati poziciju u ATPL da je to super potez i da su pobrali svu pamet svijeta? Radije se TI informiraj tko je te dionice osim trezora kupovao!! Kakvo lupetanje, sramota. A vama ostalim kolegama bih savjetovao da se okanete spominjanja ATPL i ostalih dionica na ovoj temi, jer vidite da je Inašima to trn u oku jer su nabrijani što će Fondovi zlifrati INU.

I'LL BE BACK

Prošli tjedan je PBZ invest prodavao ATPL svima, uključujući mirovincima. Nitko, ali baš nitko nije htio uzeti. Onda je trezor morao kupiti 11000 komada (5000 na 2000Kn i 6000 na 1950 Kn). PBZ Invest se i dalje nastavlja istresati na ovoj dionici. Promjene stanja na INA-e i ATPL možete naći na http://www.mojedionice.com.

Vrlo dobro je pa znate ove informacije. To Vam stiže iz PBZ Investa?




Dugoročno znači što će OMF kupovati umjesto INA-e?

Kod nas HT, ERNT, ATPL,…
Vani isto ima jako jeftinih bombona, pa čak i ako hoćeš u naftnom sektoru (bez prodaje plina ispod nabavne cijene).
[/quote]

Nevolim ovo raditi, ali moram da ne bi netko proletio na ovo navlačenje i izgubio novce. NIkada, ali nikada nisam išao na forum drugih dionica i nagovarao ljude da bi nešto prodali kako bi kupili dionicu koju ja posjedujem. Pogotovo to ne bi napravio kada znam da je istresanje nekog velikog fonda u toku.

Prošli tjedan je PBZ invest prodavao ATPL svima, uključujući mirovincima. Nitko, ali baš nitko nije htio uzeti. Onda je trezor morao kupiti 11000 komada (5000 na 2000Kn i 6000 na 1950 Kn). PBZ Invest se i dalje nastavlja istresati na ovoj dionici. Promjene stanja na INA-e i ATPL možete naći na http://www.mojedionice.com.

Ovo nije poziv da kupite ili prodate bilo koju od navedenih dionica. Ovo je poziv da se sami informirate o transakcijama koje vam se ovdje predlažu.
[/quote]

Ajde čovjeće nebudi smješan, ljudi niste normalni ako mislite da svojim pisanjem na forumu pomičete cijenu na burzi, naročito likvidnih dionica kao INA i ATPL.
Mogle su se takve stvari raditi tamo 2003 – 2004. kada je Zimzeleni prašio na forumu mojnovac, kasnije je pokušavao i na ovom forumu ali su se u to vrijeme stvari promijenile i nije mu baš posao išao. Zimzi gdje si, sječaš li se kako si ekipi uvaljao HOMS. HA-HA.

ZSE: u fokusu previranja na svjetskim burzama
Hoće li domaći fondovi prodati dionice Ine mađarskom Molu?

Velika neizvjesnost prisutna posljednjih dana na svjetskim tržištima navodi analitičare na oprez, pa su podijeljena mišljenja o tome kako će se na Zagrebačkoj burzi danas kretati Crobex indeks, no svi se slažu da će se pažljivo pratiti zbivanja na globalnim burzama. [thumbsup]
[thumbsup]Dobro nam poznati naši stari muljatori ..ha ha oni će pratiti svašta [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

zivim vani i iman nekoliko dionica INE. Kakav je postupak "deponiranja"?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

nije problem da INA ne vrijedi nego trenutno za dionicu INE možemo dobiti 2800 kuna sigurnih i nitko ne nudi više… pametno je uzeti tih 2800 kuna , u budućnosti dobiti i razliku ako Mol ponudi više i lijepo pričekati i pogledati što će se dešavati sa cijenom … već danas si je mogao kupovati ispod 2800 kuna a ako padne cijena na 2200 koliko bi bila da nije ove ponude lijepo je ponovo kupiš ako si uvjeren da je isplativo i imaš umjesto 24 dionice recimo 30…eto nitko te ne nagovara da trošiš na neki HT ili ATPL nego lijepo ponovo kupiš INU i sada imaš malo više dionica ….
ako kojim slučajem cijena ostane ista kupiš si ponovo 24 komada a imaš i osiguranu nadoplatu od MOLa ako se slučajno predomisli pa ponudi 2801 kn….
[bye]
[/quote]
Kad se MOL nazoba nema više rasta dionice, a niti dividende /istina i sad je nikakva/. Tako da cijena kupovati kad cijena padne nema nekog velikog smisla. Večinski dokupljuje samo po "niskim" cijenama. Mali mogu dizati cijenu u međusobnoj trgovini. Ponovni rast samo kod novog preuzimanja, a to u ovom sektoru najvjerojatnije nije česta pojava.

Ja sam većinu ine prodao iznad 3000, nekako mi se činilo da je to pristojna cijena, ostalo mi je još par komada koje ću sada uvaljati molu i ta prića je gotova…svi će tako i onako prodati i dečak i svi fondovi, jer takvu prosjećnu cijenu za svoje pakete nikada više neće dobiti.
po mojoj procijeni oni koji ne prodaju bi se mogli naći u velikim problemima iza 3.10.
btw. ne mislim da je ponuda fer i da smo mi ispali malo bolje tržište, trebala je cijena okvirno biti oko 3000-3100, to bi bi bila fer premija i sve…ovako, uhvatili nas mađari u najgorem trenutku i nude kao lihvari živu lovu…a mi sirotinja moramo uzeti jer voda je i ovako već do grla došla.


zivim vani i iman nekoliko dionica INE. Kakav je postupak "deponiranja"?

Bolje ti je da nazoves SDA i provjeris. Mislim da ces morat ispunit onaj obrazac i ovjerit ga u veleposlanstvu. Neznam jel se moze izvest preko onog e-racuna na SDA, ako si ga otvorio. Inace se moze osobno donjet na salter u SDA.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Baš nikada? Znači INA više nikada u budućnosti neće dobro poslovati, ovo je izgleda plafon?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Znači, šišaju nas! Nismo mi dorasli stranom kapitalu, a dr.Ivo sada šuti. Stvarno je u nacionalnom interesu da se sad proda Ina pošto-poto. Nitko ništa ne smije beknuti, a Dragičević i Samodol ionako su u službi maljanja očiju. Je, je ponuda je izvrsna, prodajte ljudi dok još možete! Mol je izvrsni strateški partner! Ispunio je sva obećenja.
Čekamo da nam plin poskupi pa će se ionako ova zarada na 2800kn istopiti. Iz šupljeg u prazno, a Mol u međuvremenu preuzima 50% kompanije.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Hi.
Q?
Što se dešava kada mol postigne > vlasnički dio, da li je dovoljno 50%+1. odnosno kako onda stoje dionice onih koji ih neprodaju u javnoj ponudi, a ostanu u njihoovm vl. u dugoročnom(? ) smislu.
By the way radom u I, vidim sustav iznutra i čudim se cijeni ( kako visoka ), ali vrednujući rezerve kako niska.
Gledajući energetsku situaciju, mišljenja sam da ih ne treba prodavati, ako nas kupi mol ne mislim da će dividenda biti tako bezobrazno niska. [cool]
Prosvijetlite me.

prosvijetlim te [pray]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close