INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što je najgore ne zeza se. Čekamo do proljeća! [lol]

Dali je teta ostavila neki kontakt telefon. Da je pitamo i za ostale dionice? [cool]
[/quote]
pa ugostiti će nju Đuro do proljeća još koji puta, a do tada pobacati sve analize i grafove i HOROSKOP u ruke,
čujem da sutra već leti za Ameriku,specijalna gošća na molitvenom doručku kod Busha za ozdravljenje burze,
NASA joj snima cijelu noć stanje svemira i poslije doručka isčitavanje.
Inače je ona gđa. Anđelka Subašić dipl.oecc( ne piše sa kojeg sveučilišta i kada je diplomirala,ako je zagrebačko još jedan dokaz da su se diplome i prije prodavale ili kompenzirale za AJDE DA TI GATAM).



do kada je zadnji dan za prijavu na molovu ponudu??
03. 10. ?

Meni čini da je do 03.10. ali imam jedno pitanje , ako netko zna, ako šaljem poštom KA-POP Nalog za prihvat ponude da li pošiljka mora stići do 03.10. ili mora biti poslana tog datuma ?

[/quote]
U pravilu se u svakoj poslovnoj i inoj korespodenciji prizna datum na poštanskom žigu, što znači da ako je to 03.10. (poslano) to bi trebalo biti OK. Obavezno šalji preporučeno tako da imaš dokaz o pošiljci.
Ali najbolje ti je nazvat SDA i pitat… Mislim da na njihovim stranicama imaš i upute koje uključuju i slanje poštanskih pošiljaka.
Ili poslat 02.10. [wink]


Odlučio sam 1/3 dionica Ine prodati MOLU,1/3 dionica na burzi ukoliko cijena naraste a 1/3 ostaviti dugoročno ili eventualno prodati ukoliko cijena dobro skoči! Ukoliko nakon isteka ponude MOLA dionice Ine padne ispod 2700 sa prodanom 1/3 kupujem opet dionice Ine! Šta mislite o ovakvom načinu razmišljanja?

Mislim da imaš barem 3 dionice INE.

Možda bi trebalo upitati ovoga čiku za savjet što će se dešavati sa dionicama. [lol]
http://www.youtube.com/watch?v=-BAk74ee6_o&feature=related

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.



Odlučio sam 1/3 dionica Ine prodati MOLU,1/3 dionica na burzi ukoliko cijena naraste a 1/3 ostaviti dugoročno ili eventualno prodati ukoliko cijena dobro skoči! Ukoliko nakon isteka ponude MOLA dionice Ine padne ispod 2700 sa prodanom 1/3 kupujem opet dionice Ine! Šta mislite o ovakvom načinu razmišljanja?

Mislim da imaš barem 3 dionice INE.

[/quote]
[
lol] [lol] [lol]
Nema mi druge,kleknit ću i dat Molu.Jel se ta ponuda odnosi na broj dionica u posjedu na dan Molove ponude ili ja mogu još kupovat i onda sve zajedno ponudit Molu?Inače imam pet puta više dionica nego ovaj kolega sa briljantnim planom. [lol]




do kada je zadnji dan za prijavu na molovu ponudu??
03. 10. ?

Meni čini da je do 03.10. ali imam jedno pitanje , ako netko zna, ako šaljem poštom KA-POP Nalog za prihvat ponude da li pošiljka mora stići do 03.10. ili mora biti poslana tog datuma ?

[/quote]
U pravilu se u svakoj poslovnoj i inoj korespodenciji prizna datum na poštanskom žigu, što znači da ako je to 03.10. (poslano) to bi trebalo biti OK. Obavezno šalji preporučeno tako da imaš dokaz o pošiljci.
Ali najbolje ti je nazvat SDA i pitat… Mislim da na njihovim stranicama imaš i upute koje uključuju i slanje poštanskih pošiljaka.
Ili poslat 02.10. [wink]
[/quote]

Hvala na odgovoru.



do kada je zadnji dan za prijavu na molovu ponudu??
03. 10. ?

Meni čini da je do 03.10. ali imam jedno pitanje , ako netko zna, ako šaljem poštom KA-POP Nalog za prihvat ponude da li pošiljka mora stići do 03.10. ili mora biti poslana tog datuma ?

[/quote]
Mora stići do 3. 10. jer se na taj dan zaključuje ponuda.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




do kada je zadnji dan za prijavu na molovu ponudu??
03. 10. ?

Meni čini da je do 03.10. ali imam jedno pitanje , ako netko zna, ako šaljem poštom KA-POP Nalog za prihvat ponude da li pošiljka mora stići do 03.10. ili mora biti poslana tog datuma ?

[/quote]
Mora stići do 3. 10. jer se na taj dan zaključuje ponuda.
[/quote]

Pošta se mora poslati preporučeno najkasnije 3.10. Poštanski žig mora biti do tog datuma.

ZAGREB – Ishod jučerašnje trgovine na najbolji je način razotkrio sve slabosti strategije Banskih dvora, gdje su se upravo sada, u uvjetima prave drame na financijskim tržištima širom svijeta, odlučili na preslagivanje vlasničke strukture najveće domaće naftne kompanije.
I kao do to već nije dovoljno, Vlada je u ovoj priči jasno zauzela stranu, evidentno favorizirajući MOL kao poželjnog partnera koji bi svoj vlasnički udio trebao podići iznad ključnih 50% i tako efektivno preuzeti kontrolu nad INA-om (ZSE:INA-R-A). U takvim okolnostima, te u iznimno skučenom prostoru za manevar (čitaj: licitaciju), doista je bilo posve iluzorno očekivati da bi se nešto spektakularno moglo dogoditi. Tako ni otvoreno prizivanje kontraponude nije naišlo na plodno tlo, a niti naveliko verbalizirani bijes ulagača, od kojih su najglasniji bili institucionalni investitori, nije poslužio kao adekvatno sredstvo pritiska, naprosto zato što nije bio potkrijepljen konkretnim potezima. Umjesto kontinuiranog priljeva naloga za kupnju na ili iznad razine od 2.900 kuna, koji su prethodili objavi ponude za preuzimanje, na burzi je cijena doista odskakala od ponuđenih 2.800 kuna, no bio je to tek odraz tinjajuće nade koja se, eto, jučer posve ugasila.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/emocije-ne-lijece-nelikvidnost,25925.html

Meni ova situacija nije nikako jasna… neko ce radje cekati mjesec dana da dobije lovu, nego da je dobije odmah na burzi uz gubitak od 1%, i okrene jos 20-30% u nekoj drugoj dionici… a vidi diskont na HT-u…


Meni ova situacija nije nikako jasna… neko ce radje cekati mjesec dana da dobije lovu, nego da je dobije odmah na burzi uz gubitak od 1%, i okrene jos 20-30% u nekoj drugoj dionici… a vidi diskont na HT-u…

Zašto tako površno kolega?Nije li bolje prihvatit ponudu Mola i ako Mol bude u roku 1godine kupovao po večoj cijeni,dobit tu razliku na svoj račun? [sealed]


Meni ova situacija nije nikako jasna… neko ce radje cekati mjesec dana da dobije lovu, nego da je dobije odmah na burzi uz gubitak od 1%, i okrene jos 20-30% u nekoj drugoj dionici… a vidi diskont na HT-u…

Ja npr. sam u tolikom minusu sa ostalim dionicama da mi INA taman to pokriva… e sad.. da idem napravit što ti kažeš – ko mi u današnjoj situaciji išta garantira? Kakve sam sreće HT bi na 200 došo da ga sad kupim.. uglavnom, dosta izgubih da budem itekako na oprezu.. ovo je bar 288 sigurnih, pa + eventualni dodatak..

New Report

Close