INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stisnuti će BF da prodaju i to bi moglo biti to …bojim se…

http://lolina.blog.hr/

Nemoguće jer tada bi braniteljski fond doživio veliku blamažu, budući da su oni jasno rekli za koju cijenu misle prodavati INU, iako za nas dioničare to nebi bilo ni najmanje slabo jer bi tada Braniteljski fond preko burze uložio novac u druge dionice iz sastava Crobexa, što je i najavio.

MOL želi 100 OMV-ovih pumpi

Mađarska kompanija poručila je austrijskom OMV-u da želi kupiti 100 benzinskih postaja iz njegova vlasništva, no zasad nije dobila odgovor. MOL zasad ima 34 pumpe u Austriji.

MOL planira na austrijskom tržištu maloprodaje goriva imati udio od pet do 10 posto, kazao je čelnik MOL-a Zsolt Hernadi za austrijsku državnu televiziju ORF.

Zasad MOL upravlja s 34 austrijske diskontne benzinske crpke pod imenom branda Roth. Njihov se brand neće mijenjati, kazao je glasnogovornik MOL-a Szabolc Ferencz, budući da je MOL vrhunski brand.

U kolovozu je OMV odustao od pokušaja preuzimanja MOL-a, nakon što Europska komisija nije prihvatila njegove prijedloge za sprečavanje regionalne tržišne koncentracije na području maloprodaje i rafinerijskih aktivnosti.

MOL se snažno odupirao ponudi OMV-a o preuzimanju, kroz otkup vlastitih dionica i njihovu posudbu prijateljskim bankama i institucijama, kako bi udovoljio propisima o 10-postotnom ograničenju glasačkih prava.

Hina|Net.hr
23.09.2008
da nisu imali više od 2800,00kn nije točno


http://business.hr/Default2.aspx?ref=lastcomm&ArticleID=1ced52eb-1d8a-42a0-9d98-afd1faaba8c4&readcomment=1#comment
A znači danas je ipak bio zadnji dan za konkurentske ponude.

Ovaj članak su već maknuli sa naslovnice businessa i stavili ga pod vezane vijesti, izgleda da se boje pretjerane pljuvačine forumaša.

Surround all arround when it hits the ground

Pročitao sam na jednom drugom forumu da Mol ne može kupovati dionice INA-e na burzi sve do 11. mjeseca. Ako je to tako onda se treba opet pojaviti naš Pajdo sa nalogom od 5000 kom po cijeni od ovaj puta npr. 2850 pa narod opet ne će htjeti popunjavati POP obrasce za 2800. Za 10 dana MOL ne može skupiti potrebnu količinu bez BF-a i vlade. A ako nas vlada izda onda će mo ju srušiti i pobjeći u partizane. Nadam se da sam si to dobro protumačio premda jesen i nije neko doba za muvanje po šumi osim za skupljanje kestena ko onomad oni po Sisku.

who dares, wins


Zašto se prodaje danas ispod molove ponude ?

Zašto ? Zato što se za jednu Ininu dionicu moglo kupiti 3,9 kom dlkv po 697 i kasnije iste prodati po 735 i više..pa izračunajte zašto. Ja sam to napravila ..

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Pročitao sam na jednom drugom forumu da Mol ne može kupovati dionice INA-e na burzi sve do 11. mjeseca. Ako je to tako onda se treba opet pojaviti naš Pajdo sa nalogom od 5000 kom po cijeni od ovaj puta npr. 2850 pa narod opet ne će htjeti popunjavati POP obrasce za 2800. Za 10 dana MOL ne može skupiti potrebnu količinu bez BF-a i vlade. A ako nas vlada izda onda će mo ju srušiti i pobjeći u partizane. Nadam se da sam si to dobro protumačio premda jesen i nije neko doba za muvanje po šumi osim za skupljanje kestena ko onomad oni po Sisku.

Ja u partizane više ne idem.

[lol]



Zašto se prodaje danas ispod molove ponude ?

Zašto ? Zato što se za jednu Ininu dionicu moglo kupiti 3,9 kom dlkv po 697 i kasnije iste prodati po 735 i više..pa izračunajte zašto. Ja sam to napravila ..
[/quote]
DKoji su ti to prijedlozi totalno si smješna uspoređuješ dalekovod sa inom hahaha!!!!
koliko si mogka kupiti ht-a? 10!, a dividenda 30kn a posjeti me koliko je davao dividendu dalekovod?????

Dobar, Loš, Zao

Koji je ovo apsurd dionica ide po 2780kn a mol daje u startu 2800 bez obzira na količinu. Tko je ovdje blesav? Tko to prodaje po toj cijeni?

Dobar, Loš, Zao

,




Zašto se prodaje danas ispod molove ponude ?

Zašto ? Zato što se za jednu Ininu dionicu moglo kupiti 3,9 kom dlkv po 697 i kasnije iste prodati po 735 i više..pa izračunajte zašto. Ja sam to napravila ..
[/quote]
DKoji su ti to prijedlozi totalno si smješna uspoređuješ dalekovod sa inom hahaha!!!!
koliko si mogka kupiti ht-a? 10!, a dividenda 30kn a posjeti me koliko je davao dividendu dalekovod?????

[/quote]

Nisu bili prijedlozi,samo sam rekla da sam prodala i što sam napravila…i opet prodala dlkv..sve u jednom danu..ispalo je kao da sam Inu prodala po 2900..a dugoročno ču več razmisliti što i kamo..
osim toga možda i dokupim HT ali na nešto nižim razinama…

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Koji je ovo apsurd dionica ide po 2780kn a mol daje u startu 2800 bez obzira na količinu. Tko je ovdje blesav? Tko to prodaje po toj cijeni?

nije to apsurd nego diskont na 2800 koje ćeš dobit za 20 dana.

Odlučio sam 1/3 dionica Ine prodati MOLU,1/3 dionica na burzi ukoliko cijena naraste a 1/3 ostaviti dugoročno ili eventualno prodati ukoliko cijena dobro skoči! Ukoliko nakon isteka ponude MOLA dionice Ine padne ispod 2700 sa prodanom 1/3 kupujem opet dionice Ine! Šta mislite o ovakvom načinu razmišljanja?


Odlučio sam 1/3 dionica Ine prodati MOLU,1/3 dionica na burzi ukoliko cijena naraste a 1/3 ostaviti dugoročno ili eventualno prodati ukoliko cijena dobro skoči! Ukoliko nakon isteka ponude MOLA dionice Ine padne ispod 2700 sa prodanom 1/3 kupujem opet dionice Ine! Šta mislite o ovakvom načinu razmišljanja?

Ako se Ina pridruži ostatku Crobexa u ovom blatu, mogao bi ju ti kupovati i po 2200kn a ne 2700…

New Report

Close