INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovaj rally je dobar i za inu, neka potraje sto duze
MOL ima jos samo vremena do 23.09!!

Je pošto je cijeli svijet u plus 10 rally, ova ponuda od MOL-a je sada smiješna……..

Dakle sada moraju ponuditi barem 10 posto veću cijenu od ove……

Da je kriza bila jaka do isteka svi bi prodali, ali sve ovisi kako će biti vani…….
[/quote]

neka zaokruze na 3200kn i bit ce ok

ja ni sam neznam sto bih napravio. prodati ili drzati svoj paketic od 26 kom. pricekat cu jos koji dan da vidim rasplet…pozdrav svima!! [bye]

"Day after yesterday"




ovaj rally je dobar i za inu, neka potraje sto duze
MOL ima jos samo vremena do 23.09!!

Je pošto je cijeli svijet u plus 10 rally, ova ponuda od MOL-a je sada smiješna……..

Dakle sada moraju ponuditi barem 10 posto veću cijenu od ove……

Da je kriza bila jaka do isteka svi bi prodali, ali sve ovisi kako će biti vani…….
[/quote]

neka zaokruze na 3200kn i bit ce ok

[/quote]

3500 ljepse izgleda [thumbsup]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Je pošto je cijeli svijet u plus 10 rally, ova ponuda od MOL-a je sada smiješna……..

Dakle sada moraju ponuditi barem 10 posto veću cijenu od ove……

Da je kriza bila jaka do isteka svi bi prodali, ali sve ovisi kako će biti vani…….

Kakve to veze ima kad je cijeli svijet i dalje u minusu u usporedbi sa razdobljem prije mjesec dana?
Da nije bilo ove ponude, Ina bi vjerojatno prošlih par dana bila oko 2.000-2.100kn, gdje je bila i u 4-om mjesecu, uvrh glave 2.200 i danas bi možda skočila za 200-300kn.

A sutra lako može Crobex završiti na -5%. (iskreno se nadam da neće).

Sutra lako može Crobex završiti na -5%. (iskreno se nadam da neće).
[/quote]

Neće sigurno.Sutra je subota.Neće ni u ponedjeljak. [thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


ja ni sam neznam sto bih napravio. prodati ili drzati svoj paketic od 26 kom. pricekat cu jos koji dan da vidim rasplet…pozdrav svima!! [bye]

Kad neznaš šta bi, pola prodaš, pola ostaviš. U principu, mislim da griješe svi koji promišljaju o padu nakon javne ponude. Ukoliko bude solidan odaziv "malih", fondovi djelomično prodaju, a nakon toga s nevelikom likvidnošću dižu cijenu ( u očekivanju budućih FI-a, koja će naravno biti izvrsna), te indexiraju svoj portfelj na višu razinu.


ja ni sam neznam sto bih napravio. prodati ili drzati svoj paketic od 26 kom. pricekat cu jos koji dan da vidim rasplet…pozdrav svima!! [bye]

kolega, ako niste sigurni u ovu dionicu- prodajte ju, ali na burzi.
nemojte prodavati u ovoj Micky Mouse ponudi!

Svi koji ste spremni prodati dionicu INA-e najvjerojatnije napuštate dioničarstvo /večina /. Tako da ako dođe do velike prodaje dionica, jako malo će natrag na burzu ZSE. Država /Vlada RH/ ništa, BF ništa,IF-ovi se ionako stalno smanjuju, a i večina malih dioničara će sretni što bez gubitaka napuštaju dioničarsvo. Oni koji žele i dalje ulagati u dionice dugoročno neče na ZSE naći previše sigurnih dionica, a oni koji su skloni česim trgovanjima vide sigurno bolje dionice na ZSE tržištu od INA-e, a tih je najmanje.
U portfelju imam INA dionicu i prodat ću je ako dođe do preuzimanja INA-e.

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
5.897 dionica

Vlasnik računa Stanje na dan 7.08.2008
1. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 281.418 2,81 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 94.825 0,95 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 93.124 0,93 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 50.189 0,50 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 33.094 0,33 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.472 0,27 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 27.101 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 82,91

Stanje na dan 19.09.2008.

. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY 2.500.001 25,00 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 700.000 7,00 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 306.011 3,06 Skrb. račun [/b]+24593
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 99.825 1,00 Skrb. račun +5000
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 80.254 0,80 Skrb. račun 12870
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 55.854 0,56 Skrb. račun+5665
8. PBZ D.D. 39.338 0,39 Skrb. račun+6244
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 32.592 0,33 Skrb. račun +5120
10. PBZ D.D. 28.270 0,28 Osnovni račun




@Ivan1902

tim gore ako ostavis dionice na cekanju
usporedih slucaj pliva, najjacu dionicu u hrvata tako vidim i inu poslije preuzimanja samo sta ovdje nece biti drugog takmaca

neusporedivo tak da ti to ne stoji.Kolko barr ima plivinih dionica a kolko bude mol imao ine.Zar i HT onda ne vrijedi jer svabo ima 51%….
[/quote]
koliko ce mol imati ine to cemo ubrzo saznati a hoce li kupovati slobodnih 10% na burzi da digne cijenu? zasigurno ne…
koliko bi Ht vrijedio da je kreditno zaduzen i isplacuje dividendu kolko 0,9%, mozda ako su dobre volje?
mađaroni ce naci nacina da kroz savjetnicke usluge i slicnja srenja izvuku zeljenu dobit a ostalo vracanje kredita, zadrzanu dobit???
tko ce kupovati, mirovinci, otvoreni, sanader?
vidjeli smo jucer koliko nesta vredi koliko je netko voljan platiti.
ako prode ponuda svejedno 2800 ili 3k ali to je i konacna cijena ili se ne slazete?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
5.897 dionica


ponuda tehnicki gledano ok jer ako mol kupi od vlade ili fondova vecu cijenu tebi ce nadoknadit razliku a na burzi neces dobit kolko 25 kn vise i zaboravi nadoknade…
mislim koristan savjet za one koji se kunu da vredi 5 a osecace se ko magarci za godinu dana kada bude 2022,22
onda ce im i sanader biti dodatno kriv jer nije ispunio njihova ocekivanja
zalosno je sta se uopce prodaje ili nebi trebalo prihvatiti ponudu ali bice kako ivo želi a najgore od svega je da ce nas uvjeravat da je prodaja ine dobra za nas samo mi toga jos nismo svjesni…
e bas zbog doktora ive i povjerenja u Vladu ovo nemre dobro završit

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close