INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Da budem pošten iznenađen sam da je se INA održala iznad 2800 usprkos svim ovim pritiscima. Što je još interesantnije postoji više kupaca koji uzimaju veće količine INA-e na ovim razimama. Tri mirovinca iz prvih 10 ne kupuju. Nisam prodavao dionice INA-e, ali se ne čudim onima koji jesu. Neke dionice su izuzetno primamljive i uz rast tržišta kupci bi mogli dobro profitirati. Ja sam za sada na defanzivnoj taktici i ne očekujem značajan rast tržišta prije recimo 10.10. . Naravno to bi se moglo promjeniti ako dođe kontraponuda za INA-u.

za što su ostala samo 4 radna dana , ako se ne varam do 23.09.2008. [undecid]
[/quote]

Ja još uvijek vjerujem da će kontraponuda stići ili da će barem netko kupovati veće količine iznad 2800 kuna. A izgleda da i mnogi drugi investitori dijele moje mišljenje, jer usprkos neviđenom pritisku ova se dionica drži iznad MOL-ove ponude.

Gledam kako je neki dan preuzeta Merrill Lynch sa premijom od 70%. Pazite radi se o kompaniji sa ogromnim dugovima, na ivici bankrota, masivni gubitci, i pad cijena nekretnina se još nastavlja. Nitko ne može previdjeti koliko će biti još gubitaka. Banka sa prodaje da bi preživjela.

S druge strane INA je profitabilna kompanija, državi ne visi mač bankrota pa mora prodavati u bear marketu, postoje ogromni potencijali reduciranja troškova, drži 50% marketa u HR, kapaciteti locirani na strateško važnom područiju, velike rezerve nafte i plina, veliki sinergijski potencijal. I to sve za samo 8% iznad najmanje moguće cijene.

Ja sam pola života proveo u americi. Vidio sam njihovu ekonomiju, prošao recesije i depresije, dva puta gubio posao, selio se, školovao, imam prijatelje u skoro svakom većem gradu. Meni je jasno da je hrvatska ekonomija daleko iza američke, jasno mi je i da hrvatska ekonomija u ovom trenutku nema neki osobit potencijal. Međutim ja ne mogu razumjeti da je razlika između ove dvije ekonomije ili ova dva TK baš toliko velika.

Ja sam ubijeđen da ako MOL skupi 50% na cijeni od 2800 kuna, to će imati dogoročno negativne posljedice na hrvatsko tržište kapitala. Od početka priče sa preuzimanje INA-e (cca 05.07.2008.) prodano je barem 300 milijuna kuna INA-e. Umjesto da tržište raste ono je palo 500 bodova, skoro 15%. Očigledno da se ogromna količina tog novca nije vratila na TK, barem ne na hrvatsko TK.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

kolega Twixer potpuno se slažem sa Vama a o odljevu novca i ovom što govorite pisao sam već 03.08.2008
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=499&pg=607

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Tvoj post dosat govori o tebi. A nadimak koji si odabro isto tako. Što u postu očekivati od lika koji će doći raspravljati na forum sa nadimkom gost? Sindikat znači nešto, dovoljno da je nazvao bivše uposlenike ili bivše članove sindikata, pojedine umirovljenike, i da zna više nego što i jedan gotovan političar isprogramirani zna. No naravno nije moć u sindikatima nego u političarima. Jer mismo ih birali, no ne sjećam se da je bila stranka sindikata. Što bi za ubuduće i mogli razmisliti. Gdje ćeš bolje stranke od radničke! A ti dragi goste znaš onu narodnu o gostima? Svakog gosta, dosta u 3 posta. Taman da si i brat… a nedaj radnika da si židov.
[/quote]

Ajde neka si ti komentirao moj nick. To dovoljno govori o tebi.
Sindikat znači nešto! Znači, ali sindikati INA-a nisu kvalitetno odradili svoj posao. Da jesu, sada bi radnici imali bolje uvjete nego građani (ne zaboravi da su posljednji imali priliku i bolje zaraditi na ovim dionicama nego radnici koji su istu gradili), a valjda i socijalnu klauzulu.
To molim te komentiraj, ako imaš potrebu.

I da, naravno da dionica vrijedi više. 4.850 kn. Ali vam to neću elaborirati. Nije niti Božo.

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:

3.320 dionica

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sto ovo novi Globus donosi? Dogovor Sanadera i Mesica oko INA-e. Do mog sela jos nije dosao Globus pa ako netko moze malo prenijeti sto to pise.

što piše u tom globusu

&


Da budem pošten iznenađen sam da je se INA održala iznad 2800 usprkos svim ovim pritiscima.

Ne razumijem baš ova iznenađenja i čuđenja.

1. Normalno je da pri ovakvoj depresiji na tržištu velik broj investitora trpa novac u INA-u koju će u najgorem slučaju prodati MOL-u za barem 2800,00 Kn i tako se spasiti od trenutno popriličnih gubitaka na burzi. Isto tako im to omogućava da poslije prodaje ponovno prebace svoj kapital u dionice koje će biti još jeftinije nego danas. Slična je situacija i sa ZTNJ, koji se eto ne komentira toliko. Kako stara narodna kaže bolje vrabac u ruci nego golub na grani, a trenutno su svi burzovni golubovi na odstrijelu.

2. Tko kaže da veće količine ne kupuje neka tvrtka ili tvrtke u MOL-ovom vlasništvu i tako dobivaju dodatne udjele koje će poslije samo prebaciti MOL-u?

Za mene predstavlja veće čuđenje tko prodaje po ovim cijenama kad ima osiguranih 2800,00 Kn, a po mišljenjima dijela forumaša može dobiti znatno više? Možda onaj tko zna da neće dobiti ništa više od 2800,00 Kn, pa se sada prebacuje u neku drugu dionicu koja je na dnu?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Tko zna, molim, neka odgovori do koliko sati 03.10.08. se predaje u SDA suglasnost za prodaju INE MOLU

Pa prodaj na burzi

Samsung do SanDiska po svaku cijenu

Prema pisanju na Wall Street Journalu, Samsung je dao javnu ponudu za kupnju SanDiska u vrijednosti od 5,8 milijardi dolara nakon višemjesečnih pregovora s vodstvom tvrtke koji su bili zatvoreni za javnost. Navodno su SanDiskovi zahtjevi bili nerealni i sada Samsung nudi nekih 26 dolara po dionici, što je i dalje dvostruko više od trenutne tržišne vrijednosti.

Iz SanDiska pak stiže vijest da cijenom nisu nimalo zadovoljni i da je ovo Samsungov "oportunistički pokušaj" da iskoristi trenutno niske cijene dionica tvrtke (Da, i?).

Ukoliko Samsungu potez uspije, ovo bi bila najveća strana akvizicija ove korejske tvrtke kao i najveća akvizicija druge tvrtke ikada od strane Samsunga i bilo koje korejske tvrtke.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Tko zna, molim, neka odgovori do koliko sati 03.10.08. se predaje u SDA suglasnost za prodaju INE MOLU

Pa prodaj na burzi
[/quote]
U slučaju prihvaćanja ponude MOL-a i situacije da dođe do korekcije cijene od strane ponuditelja (na više) prodavatelju se automatski isplaćuje viša cijena – mislim da bi to trebalo ovdje istaknuti.
Ovo naravno nije poziv na prihvaćanje ponude ili prodaju dionica na burzi ….

Kreće panika……..

Ferengi rule of acquisition no.162 "Even in the worst of times someone turns a profit"

DA nije MOL predao ponudu za INU, naše bi tržište palo, ma INA bi pala ispod 1500 kn po dionici, eto onda se mnogi čude kada netko ponudi malo novaca, kada sami nemamo discipline i ne vrednujemo svoj rad i kompanije………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Kreće panika……..

Krivi topic. Toga ovdje davno nema. [cool]

New Report

Close