INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


SINDIKAT
Božo Mikuš: Dionica Ine vrijedi 5000 kuna
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – ‘Sindikat Ine i naftnog gospodarstva, koji posjeduje 100 dionica Ine, neće svoje dionice prodati MOL-u jer njihovu ponudu smatraju nepotpunom i neozbiljnom’, izvijestio je predsjednik SING-a, Božo Mikuš.
Naime, Sindikat smatra da je dobrovoljna ponuda o preuzimanju Ine nepotpuna jer ne uključuje stvarnu vrijednost Ine, nema socijalnu klauzulu, kojom se jamče sigurnost rada i zaposlenja, nije dovoljno konkretno odredila status plinskog sektora te nema izjavi koja jamči da će službeni jezik u kompaniji biti hrvatski.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/bozo-mikus-dionica-ine-vrijedi-5000-kuna,25387.html


Po pitanju dioničarstva sindikat ima znanja osnovnoškolca. Niti imaju stručnjake niti su bili u stanju izboriti se kada je za to bilo vrijeme. Jednostavno su se u pregovorima raspali (SING, INAŠ i dr.), a Polančec ih je napravio budalama.
Najviše njeznanja i gluposti jednog čelnika sindikata možete vidjeti u njegovoj procjeni vrijednosti dionice. Okruglo 5.000 kuna, ni manje ni više. A čemu toliko? Ne obrazlaže, jer ne zna.
Isti su više napravili štete radniku Ina-e nego uprava i sram ih bilo. Jer kad sada seru o socijalnoj klauzuli, onda su to trebali ostavarivati u vrijeme sklapanja famoznog zakona i ugovora o prodaji Ine, a ne sada ko babe jadikovati.
Činjenica je da će radnici Ine ubuduće biti izloženi otkazima i svemu onome što proživljava mali radnik u ovoj državi (smanjenje visokih otpremnina, božičnica itd.) Vidjeti primjer HT-a i otpuštanja.
Da zaključim, niti Božo Mikuš zna što radi, niti njegovi sindikalci znaju što ovaj radi niti što sami rade. Gotovo je gospodo s beneficijama. Tu su još malo, a onda kud koji…
I da, kaže imaju 100 dionica Ina-e. Pa gdje su onda investirali silne novce od sindikalnih članarina? Znam ja. U apartmane. A tko će tamo ljetovati ubuduće, kada počnu dijeliti otkaze i ljudi popiz** na sindikat?
Zahvaljujem, ali to je tako.

SINDIKAT
Božo Mikuš: Dionica Ine vrijedi 5000 kuna
17.9.2008 13:59:43

ZAGREB – Rezerve nafte i plina vrijede preko 5 milijardi dolara, tvrdi Mikuš, a tolika je i imovina što znači da Ina vrijedi oko 50 milijardi kuna.
[angry] Da vrijedi ali nema veze vlada ima dil pa ostatak ispod stola pušioničari su jedino mali dioničari i branitelji. [angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Tko zna, molim, neka odgovori do koliko sati 03.10.08. se predaje u SDA suglasnost za prodaju INE MOLU

ma neka prodaju inu…to se mora..
ali neka je roknu preko burze kako kaže Ljubo…pa onda neka ekipa trži, a neka mutna zamjena…

onako kako je vern otišao tako bi morala i INA

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Sorry, našao sam, vidi čuda, na stranici SDA.

Vidim veselo je u SAD-u, e sad me bas zanima sto imaju za reci ovi koji su prodali INU i usli u druge "jeftine" dionice.


Vidim veselo je u SAD-u, e sad me bas zanima sto imaju za reci ovi koji su prodali INU i usli u druge "jeftine" dionice.

Reći će: "Ima tko pištolj za posuditi, metak imam."

Bit će scene sutra…

[cool]


Vidim veselo je u SAD-u, e sad me bas zanima sto imaju za reci ovi koji su prodali INU i usli u druge "jeftine" dionice.

Ja prodao po 2820 i kupio ht po 258 i adrs po 335 u prosjeku i mislim da je to ok potez, jer cemo tesko nesto vise od 2900 za nasu Inu izvuci u ovim vremenima, a realno bez Mola bila bi na 2100 danas kao i u travnju.

e moj matane..ja vjerujem ipak da ste znatno pogriješili..jer će stjerati HT na 265-10% dakle oko 240 a adris još i više..a INA e tu još ništa nije jasno niti Rumenom niti Sanaderu .., a kamoli meni..moguće jest da su htjeli zapaljetkovati lovu ispod stola ali..mislim da,barem Drivo,VIŠE VOLI OGLEDALO i vlast a uostalom,tko kaže da nije isto to primio i od Austrijanaca čiji je učenik..stoga kolega igra tek počinje…

Bit ce u ponedjeljak nagrada za nas vjerne i dosljedne igrace. Ostalo me ne zanima.



SINDIKAT
Božo Mikuš: Dionica Ine vrijedi 5000 kuna
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – ‘Sindikat Ine i naftnog gospodarstva, koji posjeduje 100 dionica Ine, neće svoje dionice prodati MOL-u jer njihovu ponudu smatraju nepotpunom i neozbiljnom’, izvijestio je predsjednik SING-a, Božo Mikuš.
Naime, Sindikat smatra da je dobrovoljna ponuda o preuzimanju Ine nepotpuna jer ne uključuje stvarnu vrijednost Ine, nema socijalnu klauzulu, kojom se jamče sigurnost rada i zaposlenja, nije dovoljno konkretno odredila status plinskog sektora te nema izjavi koja jamči da će službeni jezik u kompaniji biti hrvatski.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/bozo-mikus-dionica-ine-vrijedi-5000-kuna,25387.html


Po pitanju dioničarstva sindikat ima znanja osnovnoškolca. Niti imaju stručnjake niti su bili u stanju izboriti se kada je za to bilo vrijeme. Jednostavno su se u pregovorima raspali (SING, INAŠ i dr.), a Polančec ih je napravio budalama.
Najviše njeznanja i gluposti jednog čelnika sindikata možete vidjeti u njegovoj procjeni vrijednosti dionice. Okruglo 5.000 kuna, ni manje ni više. A čemu toliko? Ne obrazlaže, jer ne zna.
Isti su više napravili štete radniku Ina-e nego uprava i sram ih bilo. Jer kad sada seru o socijalnoj klauzuli, onda su to trebali ostavarivati u vrijeme sklapanja famoznog zakona i ugovora o prodaji Ine, a ne sada ko babe jadikovati.
Činjenica je da će radnici Ine ubuduće biti izloženi otkazima i svemu onome što proživljava mali radnik u ovoj državi (smanjenje visokih otpremnina, božičnica itd.) Vidjeti primjer HT-a i otpuštanja.
Da zaključim, niti Božo Mikuš zna što radi, niti njegovi sindikalci znaju što ovaj radi niti što sami rade. Gotovo je gospodo s beneficijama. Tu su još malo, a onda kud koji…
I da, kaže imaju 100 dionica Ina-e. Pa gdje su onda investirali silne novce od sindikalnih članarina? Znam ja. U apartmane. A tko će tamo ljetovati ubuduće, kada počnu dijeliti otkaze i ljudi popiz** na sindikat?
Zahvaljujem, ali to je tako.
[/quote]
Tvoj post dosat govori o tebi. A nadimak koji si odabro isto tako. Što u postu očekivati od lika koji će doći raspravljati na forum sa nadimkom gost? Sindikat znači nešto, dovoljno da je nazvao bivše uposlenike ili bivše članove sindikata, pojedine umirovljenike, i da zna više nego što i jedan gotovan političar isprogramirani zna. No naravno nije moć u sindikatima nego u političarima. Jer mismo ih birali, no ne sjećam se da je bila stranka sindikata. Što bi za ubuduće i mogli razmisliti. Gdje ćeš bolje stranke od radničke! A ti dragi goste znaš onu narodnu o gostima? Svakog gosta, dosta u 3 posta. Taman da si i brat… a nedaj radnika da si židov.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2bbfe506-fda4-4527-81c1-47ade5373b47&ref=lastadd

komentar suvišan??

New Report

Close