INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a tečaj i dalje pada……. a sezona je gotova

EMU 978 EUR 1 7,086504 7,107827 7,129150

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ponukan člankom i komentarom na http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=72da2411-4909-499d-b142-5fd3a20ee569&open=sec dolazim do mišljenja da netko konstantno kroji INI sudbinu na krivi način. Kako su išle smjene u INI od 2000 godine? Jel zna tko kako su smjenjivani direktori i ostala gamad? Što se stvarno INA ne udruži sa NISom i ne kupe ove smotane OMVovce a onda i hungaro ring? Bem ti američke koleđe i budale proizašle iz njih… ***obrisano***

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Računica Inine Uprave o odnosu vrijednosti Ininih rezervi nafte i plina i vrijednosti dionice, o čemu je Business.hr nedavno pisao te naveo računicu prema kojoj bi dionica mogla vrijediti 4000 kuna, iz Inine Uprave odvratili su: Ina bi za tu cijenu dionice godišnje morala ostvarivati pet milijardi kuna dobiti, a uz regulaciju cijena nafte i plina to nije moguće.

Sa regulacijom ili bez to nikako nije moguće s ovim, da se malo pretenciozno izrazim, managmentom…

Štoviše, upozoravaju, kad bi i ostvarivali toliku dobit, u javnosti bi ih se razapelo zbog toga što previše zarađuju.

Ova je isto dobra…

Ako netko prati publikaciju, koja se bespaltno djeli na INInim benzinskim postajama, mogao je pročitati …

Veći prihod, a samim time i profit se u INI ne želi generirati!!!

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

SINDIKAT
Božo Mikuš: Dionica Ine vrijedi 5000 kuna
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – ‘Sindikat Ine i naftnog gospodarstva, koji posjeduje 100 dionica Ine, neće svoje dionice prodati MOL-u jer njihovu ponudu smatraju nepotpunom i neozbiljnom’, izvijestio je predsjednik SING-a, Božo Mikuš.
Naime, Sindikat smatra da je dobrovoljna ponuda o preuzimanju Ine nepotpuna jer ne uključuje stvarnu vrijednost Ine, nema socijalnu klauzulu, kojom se jamče sigurnost rada i zaposlenja, nije dovoljno konkretno odredila status plinskog sektora te nema izjavi koja jamči da će službeni jezik u kompaniji biti hrvatski.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/bozo-mikus-dionica-ine-vrijedi-5000-kuna,25387.html

A nije mi jasno pored naše nafte, pored silnih koncesija, otkud da mi još uvozimo tj. kupujemo skupu naftu? Ćemu služe koncesije? Nisu to male bušotine, gdje odlazi to silno znanje u traženju nafte?

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

http://www.poslovni.hr/92801.aspx

80% premije i nedaju, koliko ono MOL nudi premiju?!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


kolega,logika i matematika vam nisu jače strane,,,pa pobogu koliko je 0,4% provizije od 2820…ako znate izračunati onda vidite da je to ipak više od 2800
[lol]

Kolega :
1. Pročitaj
2. Shvat
3 pa odgovori

Da ti pojasnim naveš ću ti par brokeskih kuća:
abacus 0,60% minimalna provizija 50,00 kn
momentum 1% – 0,8% Minimalna brokerska provizija po nalogu 200 kn
Rast 1% – 0,9% Minimalna brokerska provizija po nalogu 140 kn
PBZ 0,60% minimalna provizija 75,00 kn

Po ponudi se može vidjet da su prodavatelji uglavnom mali po cca 2-5 dionica pa izračunaj!

Ili ti misliš da svi koji prodaju su milioneri!?

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!


http://www.poslovni.hr/92801.aspx

80% premije i nedaju, koliko ono MOL nudi premiju?!?


Ovisi kome nudi..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

vidim da i ovdje kreće panika i rasprodaja,
takve pesimistične tonove i očekujem i njihovu najezdu kako se bliži dan isteka roka za protuponudu,
no pazite da ne dodje do okreta u zadnjim minutama i ne uključe se i ostali a vi izvisili kao i obično,
pustite vi pesimiste jer ovdje Sanader ako klekne,kleknuo je i moždda zauvijek i politički, stoga
siguran sam da to mora ići na nabidavanje ili na popravak madjara,
a vi samo prodajte……..no nemam informacija inside ali me njuh ovaj put vodi ka izvoru


vidim da i ovdje kreće panika i rasprodaja,
takve pesimistične tonove i očekujem i njihovu najezdu kako se bliži dan isteka roka za protuponudu,
no pazite da ne dodje do okreta u zadnjim minutama i ne uključe se i ostali a vi izvisili kao i obično,
pustite vi pesimiste jer ovdje Sanader ako klekne,kleknuo je i moždda zauvijek i politički, stoga
siguran sam da to mora ići na nabidavanje ili na popravak madjara,
a vi samo prodajte……..no nemam informacija inside ali me njuh ovaj put vodi ka izvoru

postoji i opcija da je sanader zadovoljen. možda više neće u politiku, već biznis, ili mirovinu [smiley]

New Report

Close