INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ODGOVOR
Polančec: Mesiću nedostaju rješenja
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – Potpredsjednik Vlade Damir Polančec je nakon govora predsjednika Mesića rekao da se slaže s nekim tezama, ali da je za većinu je potrebno poznavati prilike u državi.
– Duboki su strukturni problemi. Stopa zaposlenosti je tek 57 posto i na jednog umirovljenika tek je 1,39 zaposlenih što govori o efikasnosti našeg gospodarstva. Pogrešno je i mišljenje o inflaciji koja je uvezena kroz cijene energenata i cijene hrane koja je uvjetovana brojnim vremenskim nepogodama kod nas i u svijetu. Kukuruz nije žitarica već energent. Ono što govoru Predsjednika nedostaje to su rješenja problema i iznesenih stavova. Tu je razlika između savjetnika u Predsjedničkim dvorima i ministara u Vladi. Ja sam spreman stavove braniti argumentima i ponuditi rješenja. To primjerice radim u domeni energetike.

Podsjetio je i da su ugovori i kondicije prodaje Ine (ZSE:INA-R-A) potpisani 2003. te da moratorij na prodaju dionica završava vrlo brzo. Ono što je u svemu tomu dobro jest da Vlada ima stalno pravo prvokupa dionica koje se nađu na tržištu.

http://www.seebiz.eu/hr/politika/polancec-mesicu-nedostaju-rjesenja,25277.html

Polančec svojim glupostima čak ni mene više ne može iziritirati. Sad se samo smijem. Ova izjava je u rangu pankretićeve, čovjek ministar poljoprivrede kaže da je iznenađen koliko je porastao uvoz hrane. A ovaj viče da su duboki strukturni problemi i da se on s njima hvata ukoštac. Od prošlog je petka ministar gospodarstva i sve je odma skonta. Blago nama s takvim ministrima. Bravo Damire, oćemo još takvih rješenja kao u domeni energetike, koje si se ovih dana ( s mađarima) ulovio. Mislim da ćemo s ovakovim "energetskim" damirom ubrzo imati više vujetrenjača od Danske i Njemačke tugedr…

nafta dolje Ina gore, molim pametne komentare na kretanja cijena nafte u svijetu i kod nas

DALJNJI PAD
Barel nafte spustio se ispod 92 dolara
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK, LONDON – Sirova nafta je rano jutros tijekom elektronskog trgovanja na burzi u New Yorku pojeftinila ispod 92 dolara za barel, što je najveći dvodnevni pad u gotovo četiri godine, kao posljedica zabrinutosti da bi jučerašnje turbulencije na Wall Streetuu mogle dodatno oslabiti svjetsku ekonomiju i smanjiti potražnju goriva i sirovina.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/barel-nafte-spustio-se-ispod-92-dolara,25291.html


nafta dolje Ina gore, molim pametne komentare na kretanja cijena nafte u svijetu i kod nas

DALJNJI PAD
Barel nafte spustio se ispod 92 dolara
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK, LONDON – Sirova nafta je rano jutros tijekom elektronskog trgovanja na burzi u New Yorku pojeftinila ispod 92 dolara za barel, što je najveći dvodnevni pad u gotovo četiri godine, kao posljedica zabrinutosti da bi jučerašnje turbulencije na Wall Streetuu mogle dodatno oslabiti svjetsku ekonomiju i smanjiti potražnju goriva i sirovina.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/barel-nafte-spustio-se-ispod-92-dolara,25291.html

Još je oplela na dolje, još malo pa mukte…

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/energyprices.html

Inače referentna cijena je ova srednja, Dated Brent Spot. E pazi sada početkom srpnja bila je 147$ Prije 2 mjeseca ponuda i potražnja su određivale cijenu od 147$, a danas ta ista ponuda i potražnja kažu 88$?!?!?

Čudna je ta ponuda i potražnja, velika misterija! Neko se dobro zajebavao s nama!

Polančec: Država će imati pravo prvokupa dionica Ine zauvijek

Nakon svečanog otvaranja Zagrebačkog velesajma potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Damir Polančec, upitan o procesu prodaje dionica Ine, rekao je da će "država imati pravo prvokupa dionica zauvijek". Istaknuo je i da su ugovori i kondicije o prodaji Ine potpisani 2003. i da moratorij na prodaju dionica izlazi vrlo brzo.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Mesić: INA je zlatna koka koju ne bi trebalo prodavati
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – Proizvodnja i konkurentnost mora postati svojstvo čitave države i valja se riješiti iluzije da ulazak u Europsku uniju rješava sve naše probleme. Rješavati ih moramo sami tako da stvaramo proizvodnju za izvoz, istaknuo je predsjednik Stjepan Mesić, na otvaranju Zagrebačkog velesajma.

Osvrnuo se na prodaju INA-e (ZSE:INA-R-A) nazivajući taj potez prodajom ‘obiteljskog srebra’.

– To je kompanija, koja je povećala čistu dobit za nevjerojatnih 173 posto, koka koja nese zlatna jaja. Znajući da udio u INA-i daje i utjecaj na energetsku politiku zemlje pitam se zašto se toga odričemo u ovom turbulentnom vremenu kada se cijeli svijet bori za kontrolu nad izvorima energije, bio je oštar Mesić.

Naglasio je da već dva desetljeća nije izgrađen veliki proizvodni objekt i zato okrivio politiku. Cijelo hrvatsko društvo ocijenio je kao izrazito neracionalno. Osvrnuo se i na reakciju trgovaca na inflaciju komentiravši kako u odazivu trgovaca ima logike jer se moraju prilagoditi mogućnostima kupaca, pa je zaključio da bi se i političari trebali prilagoditi mogućnostima zemlje pa umjesto neproduktivnih projekata ulagati u proizvodne kapacitete, zapošljavati u proizvodnji a ne u administraciji.

– Veliki dio inflacije je uvezen, na što sam upozoravao prošle godine i evo inflacija je sada dvostruko veća nego u Europi. To je porez koji se ne izglasava u Saboru ,ali ga je nužno plaćati. Veće troškove života, nametnute inflaciju neće pokriti ni rast BDP-a, ni rasprodaja državne imovine, upozorio je Mesić.

Oštro je kritizirao hrvatsko društvo u kojem primjeri ‘društvene kreme’ i medijski istaknute osobe daju odgovor na pitanje porasta kriminaliteta i drugih znakova društvene dekadencije.

– Nisam dobio mandat da šutim, već da govorim u ime većine građana koji žele pošteno raditi i zaraditi kako bi mogli preživjeti, zaključio je Mesić i otvorio 84. Jesenski međunarodni zagrebački velesajam.

Direktorica Zagrebačkog velesajma, Katja Luka Kovačić naglasila je da se transformacija ovog sajma uspješno nastavlja i u ovoj godini. Zagrebački velesajam se, naime, iz općeg sajma pretvara u skup međunarodnih specijaliziranih sajmova, uz zadržavanje projekta kolektivnih nastupa stranih zemalja.

– Jesenski međunarodni zagrebački velesajam središnji je poslovni događaj hrvatskog gospodarstva i jedinstveni je sajamski projekt’, naglasila je Kovačić.

Na više od 70 tisuća četvorni metara izložbenog prostora svoje će proizvode predstaviti 1523 izlagača, od čega 478 inozemnih iz 37 zemalja svijeta. U okviru projekta Kolektivnih nastupa stranih zemalja sudjeluje 167 izlagača iz 13 zemalja, a ove godine prvi put kolektivno nastupaju Crna Gora i Rumunjska.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
2.377 dionica

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Polančec: Država će imati pravo prvokupa dionica Ine zauvijek

E moj Polančecu, mislio sam da si pametniji čovjek (ili su i tebe nafutrali) . S čim će država kupiti u slučaju prava na prvokup. Sad nema love a kamoli poslije kad je prodano sve što vrijedi . Zamisli si situaciju da MOL odluči prodati INU i pojave se na natječaju jedan Exxon, BP, Gazprom i RH. Jeb… šansu ima RH (svaki od tih divova kupi RH za gablec), a MOL će, moš mislit, ponuditi bagatelnu cijenu po kojoj RH sada njemu daje. Kad potjeraju hrpu kretena koji se nazivaju Uprava, srede poslovanje i ostvare par milijardi kuna dobiti svake godine pa ćeš vidjeti koliko onda INA vrijedi. [angry]

uz isprike za vlastitu neupucenost, molim nekoga da mi odgovori ova cetiri pitanja:

– do kada vrijedi MOLova ponuda?
– kako se ona prihvaca (mogu li se dionice deponirati putem web stranice
sda.hr)?
– do kada se OMV ili netko drugi moze ukljuciti u igru?
– do kada MOL moze povisiti ponudu?
hvala

Kada je Polančec bio pametan???? On je dirigiran, nema osobnosti 10%… Nego ovi na ini štekaju sa plinom.Ne dostavljaju kako svojim crpkama, tako ni konkurenciji. Sigurno imaju opaki razlog zašto smanjuju potrošnju plina i rješavaju se benzina… Valja što prije rasprodati skupi benzin iz srpnja kako bi mogli uzeti jeftini, jer su onog skupog po naredbi uvezli za pola godine. Nije lijepo to što rade!! Nije lijepo ni lupati ljude bejzbol palicama!!

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Svatko iole perceptivan vrlo je lako mogao zaključit da je pitanje prodaje već rješeno i to po cijeni do 2800,00 kn. A) vlada navija za tu cijenu, što znači da je odluka već donešena, B) OMV se neće pačat jer kažu da nema transparentosti, što znači da i oni znaju da je odluka već donešena C) MOL ne ovisi o našim dionicama, tako da im je svejedno oće li neko od malih dioničara šta prodat ili neće, jer su se dogovorili s vladnom za 2800,00 kn. FINAL: MOL će dobrano zaraditi već u prvim godinama iskorištavanja naših resourcea i cuclanja nas građana, kao monopolist, isto kao što je i Deutche Telekom kupnjom HT-a dobrano zaradio i trenutno zarađuje na nama, a sve pod pokroviteljstvom “Zna se” stranke (btw. da se netko ne bi uvrijedio, ni o drugim strankama nemam bolje mišljenje). Mislim da se o ovoj temi više nema šta reći.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Moje dionice putuju MOL-u, po meni je igra ovdje završena. Pritišće sindikat,fond branitelja,veliki investitori, mali dioničari nebi li zaradili koju 100-icu kn po dionici a MOL i Vlada ne popuštaju.
Princa na bijelom konju nema niti će ga biti.
Po meni poslje ponude cijena ide na 2400 kn. Pogledajte ostale dionice gdje su, samo je ponuda MOL-a
INU održala na ovim razinama.
Čin stignu novci idem u šoping po ovim diskont cijenama u LKPC, IGH,INGRA, HT…


Svatko iole perceptivan vrlo je lako mogao zaključit da je pitanje prodaje već rješeno i to po cijeni do 2800,00 kn. A) vlada navija za tu cijenu, što znači da je odluka već donešena, B) OMV se neće pačat jer kažu da nema transparentosti, što znači da i oni znaju da je odluka već donešena C) MOL ne ovisi o našim dionicama, tako da im je svejedno oće li neko od malih dioničara šta prodat ili neće, jer su se dogovorili s vladnom za 2800,00 kn. FINAL: MOL će dobrano zaraditi već u prvim godinama iskorištavanja naših resourcea i cuclanja nas građana, kao monopolist, isto kao što je i Deutche Telekom kupnjom HT-a dobrano zaradio i trenutno zarađuje na nama, a sve pod pokroviteljstvom "Zna se" stranke (btw. da se netko ne bi uvrijedio, ni o drugim strankama nemam bolje mišljenje). Mislim da se o ovoj temi više nema šta reći.

Zeko_ma, mislim da si u pravu. MOL ima 25%+ cca 19% od države + 7% od FHB-a ( mislim da se ne bismo trebali zanositi neovisnošću FHB-a, branitelji su ionako već toliko puta prevareni, pa nema razloga da ne budu opet) daje 51%. Mi mali dioničari se jedino možemo nadati da će MOL biti donekle korektan, pa veći dio dobiti, kao HT, ispalaćivati kao dividendu. Problem je što je izvlačenje para kod naftne industrije ipak puno lakše nego kod telekomunikacija tako da i tu postoji mogućnost da nas nasanjkaju…

New Report

Close