INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u ini je prije par godina se kralo i šakom i kapom,toliko se kralo,da bi obični stražar,za 6 mjeseci zaradio za okaša.sada mi stanje nije potpuno poznato,tj poznato je da se i dalje krade,ali mislim da je ipak sada to puno manje..kad mol dobije 51%,vidit ćemo onda tko će smit krasti..ja vidim plin kao veliku perspektivu za inino poslovanje..i zamislite,svi ti lopovi,i dalje primaju neku naknadu ili plaću,i dalje voze okaša,doduše više ne kradu,ali nitko ih nije kaznio za krađu,a zašto?pa zato da ne odaju šefa povrh sebe,a i skupili su toliko love,da mogu potkupiti bilo koga u ovoj jadnoj državi..skoro mi je čitav portfelj sastavljen od ine,ali motiv za kupovinu je bila molova ponuda,a osobno mi se poslovanje firme ne sviđa..ali sam uvjeren,da se sa kvalitetnim ljudima ova firma može izdignuti visoko,visoko..pa ako mi ne znamo raditi,onda prepustimo to mađarima…

Stari moj, to je nula naspram kolko se kralo u 70-im i 80-im. Tetak mi je tih godina radio na pumpi. Nije znao kolko para ima. Doslovno su mu buntovi love ispadali iz đepa. Svakodnevno… Krali su mušterije, krali su firmu, ma sve živo… Ali što je najbolje cijeli lanci poslovanja su bili u talu. Od onog koji toči, do vozača cisterne, do šefa stanice koji regulira brojilo po prijamu cisterne, do mudonja iznad njega. Cijela je firma krala samu sebe. Znali su cijelu cisternu koja se po evidenciji brojila stanice _morala_ istočit u stanicu, istrest po tankovima automobila cijelog kvarta a ostatak izlijat negdje po grabama, jer je stanica zapravo bila puna. Uopće mi nije jasno kak je ta firma i opstala. [undecid]

I'LL BE BACK

ta firma je opstala zato što ima ogromni potencijal,evo jučer mi je tankao gorivo tip što je ukrao ni manje ni više nego 2 pune cisterne goriva,i prodao ih u hercegovinu..pa ljudi moji,je li to moguće?u spremištima za gorivo tu pokraj ploča su našli 50% vode,a 50% goriva..ti ljudi što su krali firmu,dobili su sada dionice po 1200 kn,i dalje primaju plaću,umjesto da ih se strpa u buvaru..mislim da bi mi mali dioničari preko medija morali pritisnuti upravu firme da se rješi kriminala,nezamislive količine novca odu na kriminal u ovoj firmi,pa valjda vam je sad sve jasno zašto mađari žele kupiti inu..uvesti će red u poslovanje,izbaciti kukolj iz žita,i za 5 godina isplatiti svaku kunu što su uložili u inu..ako bi se sredilo poslovanje u firmi,dionica bi vrijedila najmanje 3500,00…znači,treba zaposliti 20 ljudi,koji će biti unutrašnja kontrola,i očistiti sav taj šljam što se nagomilao u ini..od 16000 ljudi,krade ih barem 5000,sigurno..ja sam kao obrtnik tražio karticu od ine,međutim nakon potrošenih 400 kuna telefona i 200 kn za javnog bilježnika,nisam uspio,pa sam odustao,jer jednostavno,u upravi se ne zna ko pije a tko plaća,samo mi govore,zovnite obvaj broj,zovnite onaj broj..na kraju sam odustao,i uzimam r-1,a plaćam u gotovini..ina—velika pljačka—veliki potencijal..

1.)I to vijedi 2800 kn/ dionica.
2.) Ako dođe do preuzimanja ja izlazim i sada u koju zlatnu koku uložiti? Možda kupim OMV dionicu, trenutno je na niskim granama, a najvjerojatnije znaju koliko je 2 +2.

INTERVJU
Bošnjak: INA je precijenjena, ali kupuje se njezina budućnost
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Krajem tjedna u organizaciji Hrvatske udruge financijskih savjetnika održao se seminar «Koliko zaista vrijedi dionica INA?» koji je vodio Slaven Bošnjak, portofolio manager Hrvatskog mirovinskog investicijskog društva. Uz teoretski dio tamo su prezentirane različite tehnike vrednovanja domaće naftne kompanije.

http://www.seebiz.eu/hr/intervjui/bosnjak-ina-je-precijenjena%2c-ali-kupuje-se-njezina-buducnost,25098.html



u ini je prije par godina se kralo i šakom i kapom,toliko se kralo,da bi obični stražar,za 6 mjeseci zaradio za okaša.sada mi stanje nije potpuno poznato,tj poznato je da se i dalje krade,ali mislim da je ipak sada to puno manje..kad mol dobije 51%,vidit ćemo onda tko će smit krasti..ja vidim plin kao veliku perspektivu za inino poslovanje..i zamislite,svi ti lopovi,i dalje primaju neku naknadu ili plaću,i dalje voze okaša,doduše više ne kradu,ali nitko ih nije kaznio za krađu,a zašto?pa zato da ne odaju šefa povrh sebe,a i skupili su toliko love,da mogu potkupiti bilo koga u ovoj jadnoj državi..skoro mi je čitav portfelj sastavljen od ine,ali motiv za kupovinu je bila molova ponuda,a osobno mi se poslovanje firme ne sviđa..ali sam uvjeren,da se sa kvalitetnim ljudima ova firma može izdignuti visoko,visoko..pa ako mi ne znamo raditi,onda prepustimo to mađarima…

Stari moj, to je nula naspram kolko se kralo u 70-im i 80-im. Tetak mi je tih godina radio na pumpi. Nije znao kolko para ima. Doslovno su mu buntovi love ispadali iz đepa. Svakodnevno… Krali su mušterije, krali su firmu, ma sve živo… Ali što je najbolje cijeli lanci poslovanja su bili u talu. Od onog koji toči, do vozača cisterne, do šefa stanice koji regulira brojilo po prijamu cisterne, do mudonja iznad njega. Cijela je firma krala samu sebe. Znali su cijelu cisternu koja se po evidenciji brojila stanice _morala_ istočit u stanicu, istrest po tankovima automobila cijelog kvarta a ostatak izlijat negdje po grabama, jer je stanica zapravo bila puna. Uopće mi nije jasno kak je ta firma i opstala. [undecid]
[/quote]
a meni nije jasno kako će opstati naša država, dok takvi ljudi (zbog toga što ih nitko nije prijavio, zastarilo… nema dokaza… nema "političke volje za procesurianjem…") slobodno šetaju ulicama, i zbog očito takve naravi, samo je pitanje vremena kada će opet iskoristiti neku priliku za kriminal.

Ja se samo nadam da još ima poštenih i čestitih ljudi, pa da će u nekom novom pokušaju, u nekoj novoj situaciji, aktualnoj, gdje bude dokaza/svjedoka, biti prijavljeni. Eto iskreno se nadam da si i ti jedan od malo preostalih poštenih i čestitih ljudi pa da ćeš svog tetka prvom sljedećom prilikom kada u svom zločinačkom umu neku "sličnu priliku iskoristi" kao odgovorni i pošteni građanin prijaviti policiji. Mislim, nije ti baš otac, pa da je tu neka moralna dvojba ili što ti ja znam, naime niti vlastitog oca uistinu ispravnog morala osobi ne bi trebao biti problem prijaviti ako čini kazneno djelo, a ne tetka krimanalca!


…znači,treba zaposliti 20 ljudi,koji će biti unutrašnja kontrola,i očistiti sav taj šljam što se nagomilao u ini..od 16000 ljudi,krade ih barem 5000,sigurno…

Balkaniše kultur – od 10 hrvatskih političara – 30 ih krade (10 političara i još 10 njihovih prijatelja i još 10 njihovih rođaka).
Zato smo sve i (ras)prodali.
INA nije iznimka.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw




u ini je prije par godina se kralo i šakom i kapom,toliko se kralo,da bi obični stražar,za 6 mjeseci zaradio za okaša.sada mi stanje nije potpuno poznato,tj poznato je da se i dalje krade,ali mislim da je ipak sada to puno manje..kad mol dobije 51%,vidit ćemo onda tko će smit krasti..ja vidim plin kao veliku perspektivu za inino poslovanje..i zamislite,svi ti lopovi,i dalje primaju neku naknadu ili plaću,i dalje voze okaša,doduše više ne kradu,ali nitko ih nije kaznio za krađu,a zašto?pa zato da ne odaju šefa povrh sebe,a i skupili su toliko love,da mogu potkupiti bilo koga u ovoj jadnoj državi..skoro mi je čitav portfelj sastavljen od ine,ali motiv za kupovinu je bila molova ponuda,a osobno mi se poslovanje firme ne sviđa..ali sam uvjeren,da se sa kvalitetnim ljudima ova firma može izdignuti visoko,visoko..pa ako mi ne znamo raditi,onda prepustimo to mađarima…

Stari moj, to je nula naspram kolko se kralo u 70-im i 80-im. Tetak mi je tih godina radio na pumpi. Nije znao kolko para ima. Doslovno su mu buntovi love ispadali iz đepa. Svakodnevno… Krali su mušterije, krali su firmu, ma sve živo… Ali što je najbolje cijeli lanci poslovanja su bili u talu. Od onog koji toči, do vozača cisterne, do šefa stanice koji regulira brojilo po prijamu cisterne, do mudonja iznad njega. Cijela je firma krala samu sebe. Znali su cijelu cisternu koja se po evidenciji brojila stanice _morala_ istočit u stanicu, istrest po tankovima automobila cijelog kvarta a ostatak izlijat negdje po grabama, jer je stanica zapravo bila puna. Uopće mi nije jasno kak je ta firma i opstala. [undecid]
[/quote]
a meni nije jasno kako će opstati naša država, dok takvi ljudi (zbog toga što ih nitko nije prijavio, zastarilo… nema dokaza… nema "političke volje za procesurianjem…") slobodno šetaju ulicama, i zbog očito takve naravi, samo je pitanje vremena kada će opet iskoristiti neku priliku za kriminal.

Ja se samo nadam da još ima poštenih i čestitih ljudi, pa da će u nekom novom pokušaju, u nekoj novoj situaciji, aktualnoj, gdje bude dokaza/svjedoka, biti prijavljeni. Eto iskreno se nadam da si i ti jedan od malo preostalih poštenih i čestitih ljudi pa da ćeš svog tetka prvom sljedećom prilikom kada u svom zločinačkom umu neku "sličnu priliku iskoristi" kao odgovorni i pošteni građanin prijaviti policiji. Mislim, nije ti baš otac, pa da je tu neka moralna dvojba ili što ti ja znam, naime niti vlastitog oca uistinu ispravnog morala osobi ne bi trebao biti problem prijaviti ako čini kazneno djelo, a ne tetka krimanalca!
[/quote]

Balenovićka je PRIJAVILA, PA JE ONA NEVINA NADRAPALA!!!!!!!!!!!
A sve je istina!
STRAŠNO UMREŽENA EKIPA! Samo gledaju osobne interese, a ostalo ne talasaj!

KOLIKO su RADIŠNI INTELEKTUALCI U INA-i najbolje govori podatak da se NEZNA GDJE JE I "KOD KOGA" završilo cca 500 laptopa!
FURT I SAMO DELAJU rekao bi Bambinjo!!

ja sam špekulant..a najbolja špekulacija bi bila da kupim nekog našeg političara po njegovoj realnoj vrijednosti,a da ga prodam za onoliko koliko on misli da vrijedi..uh,što bi se obogatio na brzinu..ja ludim na mito i korupciju,jednostavno ljudi poludim..kad mi se prvo dijete trebalo roditi,zovne me doktor u ordinaciju..hm.pa čujte,djetetu je pupčana vrpca oko vrata–hm-hm..može koja stoja?a ja rekao,ako se njoj nešto desi,biti će vama vrpca oko vrata,i zalupio vrata..nek bude sretan što mu nisam priljepio jednu za uši..ljudi,čitav sustav je u kercu..od sudstva,policije do inspekcije..prije 3 godine ulazim u kafić,a tip što krade u ini pali novčanicu od 100 eura..pobijesnio sam skroz….lopovi,završit će i kurbin pir,i to vrlo brzo,pa da citiram jednog od njih–ko je jamija,jamija je…

Ako je prodaju jedva čekam da dođem na pumpu i vidim face onih prodavača koji BTW od bahatosti ne znaju ni pozdraviti ni odzdraviti kad dođeš. Biće manji od makovog zrna i što je najgore morat će plaćati gorivo koje toče u aute. [lol]

Na Kapital Network TV ima 50-minutni interview na temu ‘Privatizacija Ine’ sa Šternom (MOL), Gatarom (seebiz), Ferkovićem (mali dioničari) i Lovrićem (FHB). Od 08.09. Pa ko ima vremena pogledati…

Kako je tvorac sajta pretjerao sa modernim tehnologijama, ne mogu dati direktan link (nigdje ga ne vidim), nego odite na http://www.kapital.tv/ pa onda kliknite na drugi link u izborniku ‘Tematski kanali’ i video bi trebao krenuti. A ako u međuvremenu maknu, searchajte, što da velim… nisam ja kriv.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

I upravo je Lovrić potvrdio da je svega 8.5% branitelja zatražilo iskup udjela do sada, te da dionice nisu prodavane. A njemu je za vjerovati. Ne znam da li su drugdje objavljeni ovi zanimljivi podaci. Bilo je nekih procjena, ali nisam im vjerovao u potpunosti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close