INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Po najnovijim podacima, prihvat dionica iznosi 715

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:33:1476646230843837

Kad bude 100 000 javite. To je 1 % INA-e. Ako skupe 1 % po cijeni 2800 treba se zabrinuti.
[/quote]

Koliko jos dana imaju?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Umjesto svečanosti otvaranja autoceste RI-ZG, izgleda da ćemo slaviti otvaranje autoceste Rijeka-Budimpešta…

a Zagreb će biti samo jedna usputna stanica! "Nemrem si verovat". Ajd, živio ti meni Krpa.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Po najnovijim podacima, prihvat dionica iznosi 715

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:33:1476646230843837

Kad bude 100 000 javite. To je 1 % INA-e. Ako skupe 1 % po cijeni 2800 treba se zabrinuti.
[/quote]

Ako nastave ovim tempom, trebaće im više od 2 godine. Živa pišurija ova Ina… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

JA UOPĆE VIŠE NE ČITAM TE PERIPETIJE OKO INE,čekam rasplet događaja,i živim u nadi,a nada umire zadnja..


Po najnovijim podacima, prihvat dionica iznosi 715

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:33:1476646230843837

Pa što je tu čudno? Pa trebalo bi biti 0, a ne 715. Eno Pero iza čoška na burzi nudi 70 kuna više..

I'LL BE BACK

koja budala im prodaje kad na burzi dobe 50 kn više…..e dao Bog da sve izgube

Jedno teoretsko pitanje.
Šta je sa 10% dodatnih dionica za radnike INE koje bi države trebala upisati na SDA sredinom XI mjeseca (bonus nakon 1 godine). Da li se to pravo gubi prodajom dionica po javnoj ponudi jer nije prošla godina dana.

Mislim da bi ovdje moglo biti velikih razocarenja… po meni je izgledna zamjena dionica sa MOL-om… preuzimanje bi u ovom trenutklu bilo katastrofa za cijelu hrvatsku… nove milijarde kuna bi zasigurno utjecale na inflaciju koju je Vlada uspjela jedva obuzdati… mislim da i preporuka Rohatinskog ide u tom smjeru… ovako ce veliki zamjeniti dionice prodat to na vanjskoj burzi i novac ponovo investirati, te se time sigurno nece povecati inflacija… naravno to bi jos podiglo vrijednost kune sto svima u kreditima sa valutnom klauzulom ide u korist… mozda sam u krivu, al ja bi prodao inu (jer nevidim neku veliku mogucnost za rast, mozda kojih 10-15%) te se pozicionirao u nekoj podcjenjenoj dionici koja ima daleko vecu mogucnost rasta….


… al ja bi prodao inu (jer nevidim neku veliku mogucnost za rast, mozda kojih 10-15%) te se pozicionirao u nekoj podcjenjenoj dionici koja ima daleko vecu mogucnost rasta….

pa prodaj

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Moram komentirati zbivanja oko INE pošto sam u toj struci, i imam određene informacije iz firme. Osobno nemam dionice, pa se nisam uključivao u razgovore prije. Izritirali su me natpisi u business.hr da je INA fundamentalno precijenjena, što je laž. Konkreto znam da je INA duplo više vrijedi samo zbog vrijednosti svojih plinskih zaliha, koje su značajno podcijenjene u izvješću. Stvar je u tome što je plin socijalna stavka u HR pa se prodaje po puno nižoj cijeni od tržišne. Gospoda koja su radila izvješće su računala zalihe po toj prodajnoj cijeni što stvara takvo izvješće (po meni pogrešno). Kad se INA privatizira, država neće moći utjecati na cijene plina, one će otići na tržišnu cijenu, kao i zalihe.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Stvar je u tome da pri formiranju cijene plina igraju dva faktora, cijena domaćeg plina (malo više od 2/3 proizvodimo sami) i cijena plina kojeg kupimo iz inozemstva (po tržišnoj cijeni). Kombiniranjem te dvije cijene i količine dolazimo do prodajne cijene, koja je dosta manja od tržišne u HR. Možete misliti koliko su podcijenili cijenu domaćeg plina da bi prodajna cijena ostala tako niska (to je sve naredila država).

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3164967/index.do;jsessionid=D262F9CC8301E223E082FD6CFB33E041.1
evo pizd….

New Report

Close