INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svatko tko ima strategiju ulaganja profitirat ce. Ovaj pad ce imati dno ispod 2800kn. Pitanje je sada koliko ste spremni riskirati glavnice za rast od 15-tak %. Moja ciljana cijena vec je svima poznata (3100-3200) a sa nacionalnim zlatom ne mislim spekulirat.

Očito da vlada ne zna ili neče, pa ako ne zna, ajmo joj pomoči )dr.Ivi i Polančecu i ostalima)kako bi se časno izvukli iz sranja kojim su trenutno, zahvaljujuči situaciji oko INA-e koju su inače sami stvorili, a kako bi postali oni i HDZ besmrtni u Hrvata;

Scenrio; trenutna situacija- daljnja privatizacija INA-e (cca19% u državnom (Ivinom vlasništvu)

Korak -1.- vlada unutar daljnih 7-10 dana ne spominjuči cijenu objavljuje volju i želju namjere
o transparentnoj prodaji (nema zamjene niti preferiranja MOL) djela u vlasništvu
države (cca 19%) nadbidavanje, a koja će se definitivno održati po završetku trenutno
važeće javne ponde MOL-a.

Rezultat-koraka 1- pristigle kontra ponude ostalih potencijalnih preuzimača INA-e (OMV,
LukOil, Gazprom, SHELL, Chevron etc.etc.), narasla konačna cijena i realizacija iste
u konačnici raspleta od 3500-4000 i >

Korak-2.- vlada po završetku i realizaciji tih javnih ponuda obznanjuje poziv sa min. naznačenom
cijenom po dionici npr. 7500kn, zainteresirani i potencijalni preuzimači sudjeluju na
burzovnoj aukciji i realizraju je unutar 1.god od sada po min. traženoj-iskličnoj
cijeni od 7500kn ili i > i prodaja se unutar 1 god realizirava (dovoljno za EU)

Korak-3.- HANFA-Samodol stupa na scenu, i inzistira da se sukladno pozitivnim zak odredbama
Zak. o preuzimanju razlika cijene postignute cijenom javne ponude u tjeku
o preuzimanju i cijene postignute na burzovnoj aukciji vladinog dijela (za cca 19%)
isplati dioničarima koji su prihvatili cijenu po javnoj ponudi.

vuk sit i koze na broju (zajedno sa ovcama) i svi zadovoljni, (zagarantirana besmrtnost onih koji su ovakav scenario dozvolili i proveli) u Hrvata za sva vremena trajanja TK- za političare ne znam.

Pozdrav.
Zahvaljujem na strpljenju.


Mislim da će skoro svi prihvatiti ponudu MOL-a, a i očito je da se planski želi to rješiti, na kraju će ponuda biti bolja nego tržišna cijena, hm?

Danas nitko (stanje isto kao i jučer). 108 od oko 3.100.000 dionica.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Nešto mi ipak tu nije jasno. Naime, ako INA ima 50-ak što direktora, što članova Uprave, za očekivati je da kroz predaju dionica MOL-u iskažu svoju lojalnost novom većinskom vlasniku. A sa 108 dionica u prva tri dana, to definitivno nisu učinili. Njih 50-ak raspolaže s minimalno 2500 dionica (što radničkih, što iz privatizacije). A za neke članove Uprave je poznato da su kupovali i na tržištu. Hm!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Danas nitko (stanje isto kao i jučer). 108 od oko 3.100.000 dionica.

Kada se ažurira stranica?


Nešto mi ipak tu nije jasno. Naime, ako INA ima 50-ak što direktora, što članova Uprave, za očekivati je da kroz predaju dionica MOL-u iskažu svoju lojalnost novom većinskom vlasniku. A sa 108 dionica u prva tri dana, to definitivno nisu učinili. Njih 50-ak raspolaže s minimalno 2500 dionica (što radničkih, što iz privatizacije). A za neke članove Uprave je poznato da su kupovali i na tržištu. Hm!

Čekaj ima vremena.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Vidš danas ima više

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:

270 dionica

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Metoda za duže pamćenje

http://www.poslovni.hr/92077.aspx

Rat za Inu se zahuktava iako je trebao završiti, a mali dioničari žele zapravo na čistinu dobiti potpredsjednika Vlade Damira Polančeca kojemu svojim pritiskom nude časno povlačenje od ideje razmjene dionica s Molom tako da, jednostavno, može kazati Mađarima kako je javnost protiv razmjene. Smatraju da bi Mađari to morali razumjeti jer su jednako bili senzibilizirani za prodaju Mola. Tko će koga istjerati, teško je reći, ali je staro pravilo gotovo svih političkih marketinških stručnjaka da se treba osvrtati i reagirati na priču koja traje više od 10 dana. Ulagači će se zasigurno pobrinuti da ta priča potraje dovoljno dugo u doba kratkog pamćenja.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Nešto mi ipak tu nije jasno. Naime, ako INA ima 50-ak što direktora, što članova Uprave, za očekivati je da kroz predaju dionica MOL-u iskažu svoju lojalnost novom većinskom vlasniku. A sa 108 dionica u prva tri dana, to definitivno nisu učinili. Njih 50-ak raspolaže s minimalno 2500 dionica (što radničkih, što iz privatizacije). A za neke članove Uprave je poznato da su kupovali i na tržištu. Hm!

TI PAPCI koji su se nazobljali u INA-i ( kvazi menadžeri ) SADA BI TREBALI DOKUPITI DIONICE INA-e KAO ZNAK PODCJENJENOSTI I ZNAK DA NEMA PRODAJE INA-e!
MEĐUTIM OD TIH LIKOVA SE TO NE MOŽE OČEKIVATI!! – na žalost ( tuga i jad )

gledam ovo danas i baš razmišljam što bi Noa radio da ima bilo kakve dionice


Metoda za duže pamćenje

http://www.poslovni.hr/92077.aspx

Rat za Inu se zahuktava iako je trebao završiti, a mali dioničari žele zapravo na čistinu dobiti potpredsjednika Vlade Damira Polančeca kojemu svojim pritiskom nude časno povlačenje od ideje razmjene dionica s Molom tako da, jednostavno, može kazati Mađarima kako je javnost protiv razmjene. Smatraju da bi Mađari to morali razumjeti jer su jednako bili senzibilizirani za prodaju Mola. Tko će koga istjerati, teško je reći, ali je staro pravilo gotovo svih političkih marketinških stručnjaka da se treba osvrtati i reagirati na priču koja traje više od 10 dana. Ulagači će se zasigurno pobrinuti da ta priča potraje dovoljno dugo u doba kratkog pamćenja.

Molio bih nekoga da mi objasni citat iz navedenog clanka:

"Tu pukotinu shvatili su i mali dioničari koji se čak i spremaju na tužbu protiv Uprave Ine tvrdeći da ne poštuje vlastiti Prospekt iz javne ponude.",

o cemu se tu radi???

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

koje mućke,ovo ima samo na balkanu,katastrofa…

Idemo malo razmišljat unaprijed i stvoriti neke hipotetske pretpostavke i situacije. Tako RADE VANI i UVIJEK vrte 3-4 VARIJANTE kako bi izabrali najbolju, a u pričuvi ostavili ostale. INAČE TO SE ZOVE ANALITIKA!!!!!!!!
Tri bloka u Alžiru nisu UOPĆE uzeta u vrednovanje INA-e!
Ako bi se SLUČAJNO utvrdile rezerve recimo cca 25 miliona tona nafte ( 150 miliona BARELA ). Trošak pridobivanja je cca 8$/ barel!
TKO ĆE ODGOVARAT ZA NASTALU ŠTETU REPUBLICI HRVATSKOJ?

New Report

Close