INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


TOČNO, trebalo bi se ORGANIZIRATI I OTKUPITI OD MOL-a DIONICE PO 2805 KN!!!!!- malo država, malo građani, malo fondovi! [thumbsup]

molim samo bez države. bez njih imamo šanse se i razvijati.

Brinu me ove jesenske magle jer su sve gušće i gušće,a drivo na čelu,bojim se da ćemo se izgubiti,treba njega zamijeniti sa lisicom,
na ZSE ukinuti prodaju i kupnju te uvesti samo zamjene a projekat nazvati DRI-ZAM, jednu uzmem čet’ri dam.
zna li netko je li oporba uopće još postoji ili su na godišnjem odmoru

REMEMBER???????

Bilo je to godine, devetsto i treće,
Kad su našu Hrvatsku stigle nesreće.
Mađarske zastave digo Hedervary
Silom hoće Hrvatsku da nam pomađari.
Ustani bane, Hrvatska te zove, zove,
Ustani bane Jelačiću!
Nema junaka, nema Hrvata,
Kao što je bio Jelačić ban.
A sada njega crna zemlja krije, krije,
I zelena trava prekrila mu grob.

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!



Sad pokušajte ući u um onih koji su kupili INU na IPOu, ne poznaju burzu baš,ali kupili su INU jer je to jaka firma, nanjoj su zaradili, pa su uložili u fondove,pa zaradili,odjednom pad,SVEGA, dionice fondovi,sve pada, najavljuje se daljnji pad,strah je jači od pohlepe……prijatelji kažu da se burza više nikad neće oporaviti…mislite li i dalje da MOL neće skupiti neku količinu? Ja vjeruje da hoće,ne sad 10%,ali će skupiti…

Daleko je još 03.10.2008..
Ukoliko u međuvremenu MOL ne ponudi veću cijenu od 2.800,00 KN, mislim da će zadnjeg dana mnogi pohrliti kako bi prihvatili ponuđeno.
Cijelokupno burzovno ozračje je ionako loše, pa će ljudi slijediti onu "daj šta daš" (tužno, ali istinito).
S druge strane, svidjelo se to nekome ili ne, skidam kapu Mađarima zbog tajminga cijele priče: Krenuli su u kupnju u vrijeme najveće depresije i najnižih cijena – Briljantno !

Ako je doista točna pretpostavka da Sanader preferira zamjenu dionica zbog toga što dobiva novi ugovor u kojem se MOL obvezuje da ne može podići cijene energenata na tržištu u RH bez suglasnosti Vlade RH, onda je sasvim jasno zašto se od početka daje prednost Mađarima.
Dakle, Sanader ima kontrolu i jokera za kupnju socijalnog mira (kontrola tržišnih cijena energenata), ovim poslićem osigurava si novi mandat, a nama, "sitnozubašima", jeftiniji benzin, ložu i sl..
Mali dioničari će neko vrijeme nastaviti "mrmljati u bradu", ali će na kraju prihvatiti činjenicu kako je možda bolje imati jeftiniji benzin, nego skuplje prodati dionice, te zaradu potrošiti na skupi benzin.

Lako je sad pričati što bi bilo da je Vlada RH prethodnih godina bila bolji gospodar i mudriji strateg, te kako bi sada INA mogla biti lovac a ne lovina, nažalost "prošla baba s kolačima" (što me niti ne čudi – dovoljno je pogledati u ne tako davnu povijest i vidjeti za koga su to Hrvati ratovali i koga je naše vrlo plemstvo ljubilo u guzicu kako bi zauzvrat dobili još veće posjede).

Na kraju, ako bi se dogodio, od dijela forumaša, toliko priželjkivani bunt, bojkot, pritisak javnosti ili kako već hoćete, koji bi rezultirao povlačenjem MOL, pitam vas što mislite kako bi se to odrazilo na ostale kotirajuće dionice na ZSE ?
Moje skromno mišljenje je da biste u roku od dva-tri tjedna gledali INA-u na cijeni ispod 2.000,00 Kn,
HT ispod 200,00 Kn itd.
I tada bi se, možda, javio OMV.
Da sam na njihovom mjestu, sigurno to ne bih učinila ranije – jer lijepo je kupovati po super-ultra-hyper diskontu, odnosno, budimo relani – rasprodaji.
Laku noć…Hrvatska.
[/quote]
Ema pošto nafta? Procjene te ne idu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


REMEMBER???????

Bilo je to godine, devetsto i treće,
Kad su našu Hrvatsku stigle nesreće.
Mađarske zastave digo Hedervary
Silom hoće Hrvatsku da nam pomađari.
Ustani bane, Hrvatska te zove, zove,
Ustani bane Jelačiću!
Nema junaka, nema Hrvata,
Kao što je bio Jelačić ban.
A sada njega crna zemlja krije, krije,
I zelena trava prekrila mu grob.


Nažalist nije se ČULA u zadnjih trinajstak godina iako SMATRAM DA SE TREBALA ČUT BAREM za doručak, ručak i večeru – KAKO NAM NAŠI KROJE GAĆE!!! [thumbsup]


10. 09. 2008. | 18:05 VL

PREUZIMANJE INE Pritisak se nastavlja novim šokantnim prijedlogom za mađarsku tvrtku
I fondovi umjesto prodaje žele zamjenu dionica MOL-a

Evo dokaza o glumatanju fondova kao i utjecaju određenih skupina na iste. E sad se vi svi koji ste u AZ OMF zapitajte zašto su s vašim novcima kupovali INU na 2900 kn. [bye]


kako to zakonski stoji?
koliki % imovine fondovi smjiu imat na stranim trzistima u odredjenoj dionici?



10. 09. 2008. | 18:05 VL

PREUZIMANJE INE Pritisak se nastavlja novim šokantnim prijedlogom za mađarsku tvrtku
I fondovi umjesto prodaje žele zamjenu dionica MOL-a

Evo dokaza o glumatanju fondova kao i utjecaju određenih skupina na iste. E sad se vi svi koji ste u AZ OMF zapitajte zašto su s vašim novcima kupovali INU na 2900 kn. [bye]


kako to zakonski stoji?
koliki % imovine fondovi smjiu imat na stranim trzistima u odredjenoj dionici?
[/quote]

KAKAV zakon? Pa jesmo mi u HRVATSKOJ – dogovorit ćemo se, ljudi smo! [bye]

‘Dajte ponudu ili zašutite’

Hr­vat­ska agen­ci­ja za nad­zor fi­nan­cij­skih uslu­ga ­(Hanfa) upu­ti­la je danas pi­sma au­strij­skoj na­ftaškoj kom­pa­ni­ji OMV od ko­je tra­ži da se izja­sni o svo­jim na­mje­ra­ma s ­Inom.

Han­fu je na taj po­tez po­ta­knuo naj­no­vi­ji ­istup OMV-ova pot­pred­sje­dni­ka Ger­har­da Ro­is­sa u tje­dni­ku Glo­bus, ko­ji je ta­mo ustvr­dio da “pro­da­ja Ine ni­je či­sta”.

– Že­li­mo su­dje­lo­va­ti u pri­va­ti­za­ci­ji Ine, ali sa­mo ako pri­va­ti­za­cij­ski pro­ces bu­de tran­spa­ren­tan – re­kao je ­Roiss.

– OMV-u ni­tko ne bra­ni da iza­đe sa svo­jom po­nu­dom i su­prot­sta­vi se MOL-u na le­ga­lan na­čin, no po­sve je ne­do­pu­sti­vo da svo­ju bor­bu za Inu vo­di preko me­di­ja – re­kao nam je An­te Sa­mo­dol, čelnik Han­fe.

Sa­mo­dol upo­zo­ra­va da OMV po­na­vlja iden­ti­čnu ­igru ko­ju je lani po­kušao odi­gra­ti u Ma­đar­skoj, ali se mo­rao po­vu­ći i pla­ti­ti vi­so­ku ka­znu. Han­fa je od OMV-a tra­ži­la i da obja­sni ulo­gu od­vje­tni­ka Ma­ri­ja­na Ko­stren­či­ća, ko­ji je ta­ko­đer pro­zi­vao Vla­du za ne­tran­spa­ren­tnost pro­da­je Ine, te re­kao da je OMV spre­man pu­nu­di­ti i zna­tno ve­ću ci­je­nu, ali “pod odre­đe­nim uvje­ti­ma”.

Hr­vat­ski za­kon­ je vr­lo ja­san: di­o­ni­ca­ma ko­je su u vla­sništvu ma­lih di­o­ni­ča­ra i in­sti­tu­ci­o­nal­nih in­ve­sti­to­ra mo­že se tr­go­va­ti je­di­no na bur­zi, dok se ­udio kom­pa­ni­je ko­ji je u vla­sništvu dr­ža­ve mo­že pro­da­va­ti i su­kla­dno s po­sto­je­ćim spo­ra­zu­mi­ma s di­o­ni­ča­ri­ma ili, kao u slu­ča­ju Ine, u skla­du s po­se­bnim za­ko­ni­ma o pri­va­ti­za­ci­ji kom­pa­ni­ja ko­je su u ve­ćin­skom vla­sništvu dr­ža­ve. U Za­ko­nu o pri­o­va­ti­za­ci­ji Ine ja­sno je pre­dvi­đe­na mo­gu­ćnost za­mje­ne di­o­ni­ca, kao i MOL-ovo pra­vo pr­vo­ku­pa.

Ako u ro­ku od go­di­nu da­na po­nu­đač bi­lo ko­me za di­o­ni­ce ­iste kom­pa­ni­je pla­ti više, on mo­ra ma­lim di­o­ni­ča­ri­­ma od ko­jih je ku­pio di­o­ni­ce u po­nu­di ispla­ti­ti ra­zli­ku. To zna­či da će, pro­da li ne­tko MOL-u di­o­ni­ce po 2800 ku­na, što je nji­ho­va ci­je­na u po­nu­di, a Vla­da u ka­sni­jim pre­go­vo­ri­ma po­sti­gne bo­lju ci­je­nu, MOL mo­ra­ti di­o­ni­ča­ri­ma na­do­kna­di­ti ra­zli­ku.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Podsjetnik na sutrašnji seminar, pa ako netko ode tamo, molim da nas idućeg dana ukratko izvjesti o
svemu što je čuo (i vidio).

Hrvatska udruga financijskih savjetnika (HUFS) idući tjedan organizira specijalistički seminar Koliko zaista vrijedi dionica Ine?.
Seminar će se održati 12.09.2008. u Novinarskom domu u Zagrebu s početkom u devet sati, a prezentor seminara bit će Slaven Bošnjak.
Bošnjak je portfolio menadžer zaposlen u Hrvatskom mirovinskom investicijskom društvu sa višegodišnjim iskustvom u fundamentalnoj analizi i vrednovanju kompanija posebice u sektoru nafte i plina. Seminar će pojasniti polugodišnje poslovne rezultate Ine i izložiti fundamentalnu analizu te vrednovati Inu pomoću tehnika kao što su diskontirani novčani tijekovi, relativno vrednovanje bazirano na multiplama te neto vrijednost imovine.

http://www.hufs.hr/prijave.asp

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw



10. 09. 2008. | 18:05 VL

PREUZIMANJE INE Pritisak se nastavlja novim šokantnim prijedlogom za mađarsku tvrtku
I fondovi umjesto prodaje žele zamjenu dionica MOL-a

Evo dokaza o glumatanju fondova kao i utjecaju određenih skupina na iste. E sad se vi svi koji ste u AZ OMF zapitajte zašto su s vašim novcima kupovali INU na 2900 kn. [bye]


kako to zakonski stoji?
koliki % imovine fondovi smjiu imat na stranim trzistima u odredjenoj dionici?
[/quote]

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/0936.htmv

Clanak 69-71…

1. više od 15% imovine mirovinskog fonda ne može se ulagati u imovinu izvan Republike Hrvatske,

8. najviše 5% imovine mirovinskog fonda može biti uloženo u vrijednosne papire jednog izdavatelja ili ukupno u vrijednosne papire dvaju ili više izdavatelja koji su povezane osobe, osim imovine iz članka 69. točke 2. i 3. ovoga Zakona,

Evo, samo ovo bitno….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://www.nn.hr/Pokaz.asp?dok=%2Foglasi%2F2008%2Fobavijest%2F18103obavijest0001062%2Ehtml
izvanredna skupština ine…ispričavam se ako je već stavljeno

Mislim da će skoro svi prihvatiti ponudu MOL-a, a i očito je da se planski želi to rješiti, na kraju će ponuda biti bolja nego tržišna cijena, hm?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close