INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



MOL u desetom mjesecu može kupovati dionice NA BURZI pa neka kupuje!

Ovom ponudom za preuzimanje samo je kupio VRIJEME DA DIONICA U OVIH DVA MJESECA NE dođe na svoju FER VRIJEDNOST!!


Ajde reci mi molim te koja je po tebi FER vrijednost INE i zbog čega? Nemoj mi samo reći zbog toga što si ju ti kupovao po 2900-3000 pa bi htio i ti malo zaraditi.
Napominjem da se nedavno (4.mjesec) tržilo po 2100-2200 kn i da su se skoro sve dionice danas vratile na razine iz 4.-og mjeseca ili niže a INA je danas na 2860 kn što je rast od 30%. Nadalje, ako uzmemo koja je cijena bila na IPO 1690 kn imamo rast u dvije godine od 70% a to nisam računao bonus dionice.Osobno smatram da je MOL ponudio korektnu cijenu za INU . I s obzirom kakvo je ovih dana stanje na TK, mogli smo proći i puno gore.
Također,iskreno sumnjam u protuponudu OMV-a.
Inače,vlasnik sam INA-inih dionica i volio bih da sam u krivu.

Jao ne nasmijavaj. Ako ti je ponuda korektna imas priliku prodati par postotaka korektnije ali ti to ne cinis.Ne budi kontradiktoran. Zasto ne prodas inu 70-80 kn skuplje ako ne ocekujes nesto vise. pa da jer nemas Inu.

[/quote]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ma naravno da je nema. Samo je ljubomoran što je sve ostalo palo, a INA se drži. Tako ti je to kad ulažeš u balončine. A na ovom linku će naći i ukupan broj istomišljenika koji također misle da INA vrijedi 2800 kn u preuzimanju:

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:33:369283253283295

(to mi je novi homepage kad explorer otvorim) [thumbsup]

heh, ako nitko ne prihvati molovu ponudu dobro za hrvatsku ali jako lose za zse..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


heh, ako nitko ne prihvati molovu ponudu dobro za hrvatsku ali jako lose za zse..

Mislis da MOL nece povisiti ponudu kad vidi da nitko ne prodaje?


heh, ako nitko ne prihvati molovu ponudu dobro za hrvatsku ali jako lose za zse..

Nitko ne tvrdi da neće prihvatiti ponudu.Prihvatit će je svi,samo kad ponude odgovarajuču cijenu.To će tek biti dobro za ZSE. [thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

pa mol daje ponudu zato sto mora, ne zato jer mu je osobito stalo da stekne 50%

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Napominjem da se nedavno (4.mjesec) tržilo po 2100-2200 kn i da su se skoro sve dionice danas vratile na razine iz 4.-og mjeseca ili niže a INA je danas na 2860 kn što je rast od 30%.

NE brkati tržišnu i fair (intrinsic) vrijednost neke kompanije! To su dvije jako različite stvari!

U konkretnom slučaju, prvo su mirovinci povukli koju milijardu iz OIF-a što je srušilo dionice početkom godine i zakotrljalo cijelu ovu korekciju. Nakon toga su zbog pada vrijednosti mali masovno krenuli povlačiti svoje uloge iz OIF-a, a OIF-i da namaknu cash krenuli u rasprodaju dionica. A što je najlakše prodati nego likvidne dionice među kojima je i Ina? I naravno da je zbog jakog pritiska sa strane prodaje vrijednost dionice krenula padati. Sad reci kakve to sve skupa veze ima sa vrijednošću Ine? Da li su zalihe nafte pale jer je ekipa krenula u likvidaciju udjela?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


pa mol daje ponudu zato sto mora, ne zato jer mu je osobito stalo da stekne 50%

Da mu nije stalo ponudio bi 2580kn.



heh, ako nitko ne prihvati molovu ponudu dobro za hrvatsku ali jako lose za zse..

Nitko ne tvrdi da neće prihvatiti ponudu.Prihvatit će je svi,samo kad ponude odgovarajuču cijenu.To će tek biti dobro za ZSE. [thumbsup]
[/quote]
Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
18 dionica

evo ga krenulo je 🙂

Ne znam prijatelji, crobex pada a Ina se još drži.

ostavit ću sebi za pravo da nakon više od 1000 postova iznesem svoju subjektivnu procjenu.
Mislim da je na snazi prešutni konsenzus
svih fondova da ne prodavaju INU i ne vrše pritisak na cijenu.

Ostalo ostavljam Vama na razmišljanje.
[/i].

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

jel to neki radnički paket?



Napominjem da se nedavno (4.mjesec) tržilo po 2100-2200 kn i da su se skoro sve dionice danas vratile na razine iz 4.-og mjeseca ili niže a INA je danas na 2860 kn što je rast od 30%.

NE brkati tržišnu i fair (intrinsic) vrijednost neke kompanije! To su dvije jako različite stvari!

U konkretnom slučaju, prvo su mirovinci povukli koju milijardu iz OIF-a što je srušilo dionice početkom godine i zakotrljalo cijelu ovu korekciju. Nakon toga su zbog pada vrijednosti mali masovno krenuli povlačiti svoje uloge iz OIF-a, a OIF-i da namaknu cash krenuli u rasprodaju dionica. A što je najlakše prodati nego likvidne dionice među kojima je i Ina? I naravno da je zbog jakog pritiska sa strane prodaje vrijednost dionice krenula padati. Sad reci kakve to sve skupa veze ima sa vrijednošću Ine? Da li su zalihe nafte pale jer je ekipa krenula u likvidaciju udjela?
[/quote]

Problem je prodati dionicu po njenoj intrinzičnoj cijeni.
[undecid]

meandar

New Report

Close