INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrijeme je da se krene preko 2850 jer imamo jos 10-tak dana do revidiranja ponude MOL-a koji bi ipak mogao kupiti INU zbog svima nam poznatog dogovora sa Vladom. Cijena od 3200kn je vrlo vjerovatna.

cure kako se računa 28 dana od 02.09.? samo radni ili radni i neradni

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Zašto od 02.09., zar nije ponuda objavljena 04.09. u NN?


Zašto od 02.09., zar nije ponuda objavljena 04.09. u NN?

05.09. – i to je datum od kojeg počinje teći 28 dana, obrazloženje u samoj objavi. Evo linka na NN, nadam se da će raditi:

Vaš link

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Koliko je novca MOL položio?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Da probamo opet…

Vaš link

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

8.446.051.600 kn?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

U Novom listu od 6. rujna izašao članak u kojem se tvrdi da VLADA ima obvezu ( po ugovoru VLADA-MOL) ako nekome drugome proda neki postotak svojih dionica ( od 19% ) isti taj postotak MORA PRODATI MOL-u!!!!
Tko je SASTAVLJAO I POTPISAO TAKAV UGOVOR?
Po tome bi se mogla PROVESTI samo PRODAJA NA BURZI!!!


U Novom listu od 6. rujna izašao članak u kojem se tvrdi da VLADA ima obvezu ( po ugovoru VLADA-MOL) ako nekome drugome proda neki postotak svojih dionica ( od 19% ) isti taj postotak MORA PRODATI MOL-u!!!!
Tko je SASTAVLJAO I POTPISAO TAKAV UGOVOR?
Po tome bi se mogla PROVESTI samo PRODAJA NA BURZI!!!

KOLIKO JA ZNAM TO NIJE ISTINA, NEGO UKOLIKO VLADA KANI PRODATI NEKOME POSTOTAK SVOJIH DIONICA PO ODREDENOJ CIJENI, ISTA SE PONUDA MORAD DATI I MOLU I PRI TOJ ISTOJ CIJENI MOL IMA PRAVO PRVENSTVA! Znaci, ako vlada misli svojih 19% prodati OMV-u za npr. 3500kn, ukoliko MOL ponudi istu cijenu, dionice idu njemu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ako je tako onda bi predložio Vladi da lupi cijenu petaka po dionici pa tko da više! – pripetavanje
Ako će biti TRANSPARENTNO mislim da onda MOL NEMA ŠANSE!



U Novom listu od 6. rujna izašao članak u kojem se tvrdi da VLADA ima obvezu ( po ugovoru VLADA-MOL) ako nekome drugome proda neki postotak svojih dionica ( od 19% ) isti taj postotak MORA PRODATI MOL-u!!!!
Tko je SASTAVLJAO I POTPISAO TAKAV UGOVOR?
Po tome bi se mogla PROVESTI samo PRODAJA NA BURZI!!!

KOLIKO JA ZNAM TO NIJE ISTINA, NEGO UKOLIKO VLADA KANI PRODATI NEKOME POSTOTAK SVOJIH DIONICA PO ODREDENOJ CIJENI, ISTA SE PONUDA MORAD DATI I MOLU I PRI TOJ ISTOJ CIJENI MOL IMA PRAVO PRVENSTVA! Znaci, ako vlada misli svojih 19% prodati OMV-u za npr. 3500kn, ukoliko MOL ponudi istu cijenu, dionice idu njemu…
[/quote]

Upravo tako. Mol ima pravo kupiti dionice po cijeni koju nudi OMV.

Javna ponuda Vladinog udjela anulira tu točku ugovora. Tko želi, ponudi više, odnosno kad mu je cijena previsoka odustati će jer toliko ne želi platiti i tako se ne može kasnije pozvati na tu točku, jer da želi platiti najvišu postignutu cijenu, ponudio bi je u javnoj ponudi. Kratko i jasno.

Javno i transparentno, da svi sve vide i sve znaju, najbolje i najjednostavnije rješenje za sve koji pošteno rade i misle. Osim za one kojima to nije u interesu.

New Report

Close