INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta ako vlada sad napravi nekakav igrokaz da je pod pritiskom malih i inih dioničara zbog niske cjene morala u igru uvesti i OMW .Ovi ponude veću cjenu od MOL-a. MOL dalje proda svoj dio INA-e OMW-u u zamjenu za primirje u njihovim međusobnim odnosima i u finalu OMW izađe iz MOL-a. MOL bi na tome zaradio i još bi se doma spasio. OMW-u bi sjekira pala u med, dioničari bi zaradili, a Sanader bi bio nacionalni heroj i Mesija.
Šta mislite je li to prekomplicirano? Spin doktor može sve što i Hudini.

who dares, wins

misliš, mi prodamo INU mađarima koji ju onda skupo uvale OMV a mi skužimo da smo ošišani i onda salamander ispadne ovca godine

&


misliš, mi prodamo INU mađarima koji ju onda skupo uvale OMV a mi skužimo da smo ošišani i onda salamander ispadne ovca godine

Nikad ne znaš ali doktora ne treba pocjenjivati jer da je kojim slučajem takav levat ne bi bio tu gdje jeste među ostalim krokodilima. On se politikom misli još dugo baviti i nekakve rezultate bi morao polučiti prije lokalnih izbora bez obzira što Hrvati ni su zlopamtila ( tj. po nekad su slepi i bedasti pa se daju 2 puta preveslati )

who dares, wins


misliš, mi prodamo INU mađarima koji ju onda skupo uvale OMV a mi skužimo da smo ošišani i onda salamander ispadne ovca godine

moramo prestat razmišljat ko gubitnici, uvalit ćemo mi 5% MOLa OMVu, taman im tolko treba.
šta misliš kolku premiju bi dali, a godinama ih već love.

lako se nama zahebavat, ali dan D je sve bliže, tik tak,
a OMV nema i nema
Kardum bu uživo iz vrapča govorio za poslovni, kupite kupite-sve po 15 kn [cry]

&


moramo prestat razmišljat ko gubitnici

Ovo bi moglo biti ključno!
[lol]


lako se nama zahebavat, ali dan D je sve bliže, tik tak,
a OMV nema i nema
Kardum bu uživo iz vrapča govorio za poslovni, kupite kupite-sve po 15 kn [cry]

Mogu ti reći da mi je Kardum danas bio onako po dosta optimističan u Dnevniku. Kao da je htio reći ovo je dno, strpite se još malo.
A evo da vidite za koga Pukanić navija:
http://www.nacional.hr/articles/view/48383/3

who dares, wins

Pod predpostavkom da vlada obznani namjeru o javnoj ponudi svojih cca 19%, znači da u tom slučaju bi OMV trebao dati kontra ponudu MOL-u za diste dionice , a onda sa akumuliranim sudjelovati u nadbidavanju za vladin paket,
Jako interesantna pozicija za nas ostale,
što znači da bi sadašnja ponuđena cijena bila povečana i još poslije sigurno plačanje razlike po osnovu javne ponude koja bi sigurno u tom slučaju otišla u nebesa, pod predpostavkom da vlada kada je već odlučila prodat sve isforsira unutar godine dana, a nema razloga zašto nebi

Ako se INA prodaje , osobno mislim da bi realizacija ovakvog scenarija bio najsmisleniji i najlucidniji vladin potez.
Nadam se da imaju toliko pameti (dobro i transparentno za sve.

P.S. inaće osobno uopće ne vidim razloga zašto bi se u današnja ovakva vremena uopće razmišljalo o
prodaji INA-e, a kamoli da se ista ide realizirat. iNA vrijedi puno puno više nego mi svi možemo
i zamisliti!!!!!!!!!!!!!!!

Hrvatska udruga financijskih savjetnika (HUFS) idući tjedan organizira specijalistički seminar Koliko zaista vrijedi dionica Ine?. Seminar će se održati 12. rujna u Novinarskom domu u Zagrebu s početkom u devet sati, a prezentor seminara bit će Slaven Bošnjak. Bošnjak je portfolio menadžer zaposlen u Hrvatskom mirovinskom investicijskom društvu sa višegodišnjim iskustvom u fundamentalnoj analizi i vrednovanju kompanija posebice u sektoru nafte i plina. Seminar će pojasniti polugodišnje poslovne rezultate Ine i izložiti fundamentalnu analizu te vrednovati Inu pomoću tehnika kao što su diskontirani novčani tijekovi, relativno vrednovanje bazirano na multiplama te neto vrijednost imovine.

http://www.hufs.hr/prijave.asp

Ako ništa drugo barem TA trenutno izgleda obećavajuće:

Naknada malim dioničarima naplati li Vlada Mađarima više od 2800 kuna!
Business.hr

Mađarski portal posvećen tržištu kapitala Portfolio.hu objavio je zanimljiv članak o sapunici koja cijeli tjedan zabavlja hrvatsku ulagačku javnost.

Mesić: Još nije odlučeno o MOL-ovoj ponudi za Inu

Naime, Portfolio.hu navodi kako je Mol potvrdio da će nadoknaditi financijski gubitak malim dioničarima Ine u slučaju da udio Vlade kupe za više od 2800 kuna za dionicu, koliko Mađari nude u javnoj ponudi čiji su detalji objavljeni u ponedjeljak.

Mol, koji od 2003. posjeduje kontrolni paket Ine, želi otkupiti ne samo dionice u slobodnom optjecaju, nego i gotovo 20 posto dionica Ine iz državnog udjela.

Mađarski portal navodi kako hrvatski Zakon o preuzimanju traže da Mol, u slučaju da po cijeni višoj od 2800 kuna od Vlade kupe udio u Ini u periodu od godinu dana od završetka javne ponude, kompenzira razliku u cijeni malim ulagačima koji su prodali svoje dionice za vrijeme javne ponude.

Iznos kompenzacije malim dioničarima trebao bi biti jednak razlici u cijeni po kojoj bi Vlada prodala dionice Ine Molu i cijene iz javne ponude, po kojoj su mali dioničari prodali svoje dionice za njezina trajanja.

Portfolio.hu piše kako bi, bez protuponude za Inu, proces javne ponude trebao biti dovršen u relativno kratkom vremenu.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

nema predaje i prodaje sada je jasno¨!

dan je pametniji od noći

New Report

Close