INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


UVJEK imati na UMU da je MOL BEZOBRAZNO odbio OMV koji je ponudio 32000 forinti za dionicu MOL-a s obrazloženjem – premalo!

Bv MOL-a = 9000 forinti!! 32000 : 9000 = P/Bv = 3,4
Bv INA-e = 2200 kn!( min – trbalo bi ponovno vrednovat rezerve! ) [thumbsup]

3,4 X 2200 = cca 7500 KN!!!!!!( s time da INA ima bolje perspektive pridobivenih REZERVI )


TO JE CIJENA !! snimiti reklamu sa Oliverom.
Proslijediti ODMAH u Vladu,ako ne prihvate razvlastiti ih za prodaju,pa nije Ina kiosk za perece na uglu da se pet, šest,deset političara s njom loptaju i svojski se trude da je pokažu bezvrijednom,Molu je puno jeftinije dati njima solidnu premiju nego višu cijenu i premiju na nju.


(Naknada malim dioničarima naplati li Vlada Mađarima više od 2800 kuna?)

Katastrofa , ode ina u pm.


Ta ista korumpirana vlada nije omogucila bivsim djelatnicima Ine kupnju preostalih dionica iz drugog kruga nego su ih uzeli sebi i jos se bolje "strateski pozicionirali" kako bi je danas prodavali za svoje interese a sada pomazu madjarima da dodju sto jeftinije do dionica umjesto da gledaju interese vlastitog naroda. Ali tko nam je kriv, prodali su vecini spiku i pokrenuli Hrvatsku.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Meni se ne sviđa ideja da naši mirovinski fondovi prodaju Inu taman je ovi platili i 7500kn. koga vraga bi drugo kupili za taj novac?!? ionako im lova redovito pristiže , još traže i povećanje doprinosa
Da se mene pita sjedili bi sa svojim postocima u nadzornom ili upravnom odboru i štitili interes svojih osiguranika.Umjesto toga špekuliraju s našim novcem i sada su sami upali u rupu koju su iskopali rušenjem zse…
ono ; dobar dan omv … mi smo omf i mi bi rado premiju na 2800kn
ma mrš!

Evo kronologija događaja za novouključene:

http://pollitika.com/ina-kako-hrvat-madaru-ne-vjeruje-ili-zasto-pravis-slona-od-mene

A evo i know-how naše vlade i kako se to radi:

http://cnn.blog.hr/2007/10/1623410003/afera-suncani-hvar-tajni-deal-izmedu-vlade-rh-i-orco-grupe.html

napravio sam ugrubo i površno usporedbu kretanja cijene INAe i MOLa kroz kvartale od 1.1.2007.
I izrazio sam ih kroz omjer cijena (kad bi se mjenjale) pa ispada ovak:
1Q’07….4,3
2Q’07….4,3
3Q’07….3,5
4Q’07….3,4
1Q’08….3,5
2Q’08….3,9
3Q’08….5,2

najniži omjer je od trećeg kvartala 2007 do prvog kvartala 2008 (od 3,2 najniže do 3,7 najviše)
najviši omjer je sad zadnjih mjeseci (od 4,3 najniže do 5,8 čak)…trenutno je 5,6.
a neki prosjek je oko 4,4……i sad uzmemo taj prosjek i neku prosječnu cijenu mola zadnjih mjeseci (560kn) i dobivamo 2450kn za dionicu INAe….+30% premije taman 3200. [smiley]


napravio sam ugrubo i površno usporedbu kretanja cijene INAe i MOLa kroz kvartale od 1.1.2007.
I izrazio sam ih kroz omjer cijena (kad bi se mjenjale) pa ispada ovak:
1Q’07….4,3
2Q’07….4,3
3Q’07….3,5
4Q’07….3,4
1Q’08….3,5
2Q’08….3,9
3Q’08….5,2

najniži omjer je od trećeg kvartala 2007 do prvog kvartala 2008 (od 3,2 najniže do 3,7 najviše)
najviši omjer je sad zadnjih mjeseci (od 4,3 najniže do 5,8 čak)…trenutno je 5,6.
a neki prosjek je oko 4,4……i sad uzmemo taj prosjek i neku prosječnu cijenu mola zadnjih mjeseci (560kn) i dobivamo 2450kn za dionicu INAe….+30% premije taman 3200. [smiley]


[lol] [lol] [lol] [lol] đizs krajst [lol] [lol]

Kad nema tko drugi Austrijanci ce uvesti reda u nasu pravnu drzavu. Kako? Dati ce bolju ponudu za INU od MOL-a (jer su financijski jaci), otkupiti je, pocistiti od kurupcije, pobrati vrhnje i prodati je moguce opet nama dvostruko skuplje – napraviti sve za sto je nasa "pametna elita" nesposobna.

Moze li ih Vlada sprijeciti u tome na stetu branitelja, umirovljenika, malih dinicara i gradjana i to u vrijeme dok pregovara o pristupanju EU cije su oci uprte u njezinu transparentnost?


napravio sam ugrubo i površno usporedbu kretanja cijene INAe i MOLa kroz kvartale od 1.1.2007.
I izrazio sam ih kroz omjer cijena (kad bi se mjenjale) pa ispada ovak:
1Q’07….4,3
2Q’07….4,3
3Q’07….3,5
4Q’07….3,4
1Q’08….3,5
2Q’08….3,9
3Q’08….5,2

najniži omjer je od trećeg kvartala 2007 do prvog kvartala 2008 (od 3,2 najniže do 3,7 najviše)
najviši omjer je sad zadnjih mjeseci (od 4,3 najniže do 5,8 čak)…trenutno je 5,6.
a neki prosjek je oko 4,4……i sad uzmemo taj prosjek i neku prosječnu cijenu mola zadnjih mjeseci (560kn) i dobivamo 2450kn za dionicu INAe….+30% premije taman 3200. [smiley]

Ovdje ima jedan elegantni graf koliko bi udjela u MOL-u uzela vlada za INA-u:

http://www.seebiz.eu/bih/komentari/mario-gatara/zasto-je-vlada-protiv-licitacije%3F,16974.html

ovaj link sam našao na forumu moj novac – promatrač-
Vrlo je zanimljivo obrađena kronologija događaja uz komentare autora.
http://pollitika.com/ina-kako-hrvat-madaru-ne-vjeruje-ili-zasto-pravis-slona-od-mene

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Bv MOL-a = 9000 forinti!! 32000 : 9000 = P/Bv = 3,4
Bv INA-e = 2200 kn!( min – trbalo bi ponovno vrednovat rezerve! ) [thumbsup]

3,4 X 2200 = cca 7500 KN!!!!!!( s time da INA ima bolje perspektive pridobivenih REZERVI )

I kad se odbiju povećane investicije za rafinerije (što MOL nema jer je već učinio), to je negdje 5.500-6.000 kn. Baš tako je i meni ispalo. Dakle, nema teorije da cijena dionice INE bude ispod toga u bull marketu.

Pazi ti sad komedije. Uprava INE mora se očitovati o ponudi MOL-a. Ponudi koja je upola niža. I podržati je.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

pa oni su to i predložili vladi [lol] [tongue]
sve za dobre foteljice, uvališ se i uživaš, he he he

&


pa oni su to i predložili vladi [lol] [tongue]
sve za dobre foteljice, uvališ se i uživaš, he he he

Jasno. Samo da ova komedija ne preraste u tragediju! Bila bi to velika i materijalana i moralna šteta za hrvatski narod.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close