Ina: 2007. pozitivna, čak i nešto više od plana (objavljeno 18.12.2007.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Ina: 2007. pozitivna, čak i nešto više od plana (objavljeno 18.12.2007.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zapanjuje upravo nevjerojatna količina gluposti iznesenih konstatacijom -“Uvođenje tržišnog modela određivanja cijena” , naime od kada država nije 100% vlasnik INA-e , a pogotovo poslije IPO-a , ovisio je i ovisiti će jedino o Upravi i njezinim sposobnostima, a što svi znamo da to ova UPRAVA NIJE.
Ovakvim izjavama čelnog čovjeka Uprava dokazuje da nije dorasla trenutnoj situaciji te da se ne snalazi u tržišnim uvijetima poslovanja, a tko zna možda se i boje za svoja mjesta, odnekuda već poznato, bit će iz prošlog sistema, koji je molim lijepo završio prije cca 17 god.

Zamolio bih gosp. Dragičevića da nas ne mulja sa ovako friziranim podacima. Ina raste, i to je dobro, no raste samo u odnosu na prošlu godinu – koja je bila katastrofalna, dok je u naftnim kompanijama u okruženju bila – rekordna. Odatle njima pad a nama rast. Sve u svemu – ništa posebno.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

macro u nadzornom odboru INE sjede i ljudi iz vlade, konkretno sam ministar financija Ivan Šuker. A sam T. Dragičević je postao predsjednik uprave 2000. godine, a prije toga je imao zavidnu karijeru kemijskog inženjera.


macro u nadzornom odboru INE sjede i ljudi iz vlade, konkretno sam ministar financija Ivan Šuker. A sam T. Dragičević je postao predsjednik uprave 2000. godine, a prije toga je imao zavidnu karijeru kemijskog inženjera.

Da i nažalost to je naslijeđe monističke vlasničke strukture, UPRAVA I NO , a žto očito je MOL-u i odgovara,
naime promjenom vlasničke strukture trebalo je izvršiti određene izmjene sukladno novo nastaloj situaciji , a to je jedino moguće jačanjem Udruge malih dioničara , te večim angažmanom Udruge malih dioničara zajedno sa Udrugom branitelja odnosno invalida dom. rata
[yawn]

Zašto Udrugom branitelja…pa oni imaju udjele u braniteljskim fondovima, a ne konkretne dionice. Sorry, ali samo mi još fali da mi neki prolupali, polupismeni ljudi određuju budućnost. Dragičević je možda ušao u INU zaslugom punice, ali stručne članke, radove i magisterij mu nije napisala punica. Ima i više od nekoliko CC-a i suvlasnik je nekoliko patenata.

New Report

Close