IMZV (Imunološki zavod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IMZV (Imunološki zavod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Borba kolega..borba. Ustanova se ponasa kao da je sve super i u redu…slikaju se sa KGK..lokalnim serifima…pisu demante da stecaj d.d. nema veze sa poslovanjem imunolskog itd.
Ministarstvo zdravlja i duudi se prave mutavi i ignoriraju obavezu osiguranja sredstava za isplatu dionicara kako bi se preoblikovanje do kraja sprovelo. Renata se ocito bori da se odluke Vlade RH sprovode ili ako vec ne da se isforsira donosenje nekih novih.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vjerujte da mi je sve ovdje jasno, odavno sam pisao o realnosti dobivanja dozvola i ostalome.

Jedino što me muči vezano za IMZV je što će Bandić na račun tog lupetanja dobiti nešto glasova i vjerojatno još jedan mandat. A sam IMZV bilo dd bilo ustanova je jasno pokazao zadnje dvije godine koliko ne možemo bez njih i njihovih proizvoda, nije baš puno ljudi umrlo od te nestašice.

Alat za populizam i manipulacije. A i teta Renata i sindikat se bore za svoje stolice pa glume da nešto rade kako bi i dalje dobivali plaću za nerad.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Imunološki zavod u pomoć pozvao Državno odvjetništvo

marcello

IMZV šalje na kućne adrese dioničara pozive za Izvanrednu glavnu
Skupštinu TRGOVAČKOG DRUŠTVA “radi razrješenja Nadzornog odbora imenovanih najkasnije do 31.12.16. Nove članove NO bira se temeljem prijedloga dioničara.”
Pa još nije riješeno šta je trgovačko društvo a šta je državni
IMZV ‘ko je tu kome svoj. Igre bez kraja i konca!? Toliko o kompetentnosti/sposobnosti/stručnosti…….

marcello

Evo sad je Renata dala ostavku pa nek se vecinski vlasnik tj drzava i njen N.O. kojem rok istice 31.12.16. sami misle. Sad me bas zanima sta ce izjavit Maric ..” ucinit cemo sve…”
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pvuis1YWsb5yqJkGWF1XWw==.pdf
Obaveze min zdravlja i duudia su bile da prenesu imovinu , potrazivanja i obaveze d.d. na ustanovu i za to osiguraju sredstva. Kako znamo to do danas nisu napravili. Koga briga sto se drzava ne drzi onog sto potpise i na sta se obaveze.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ali na glavnoj skupštini nije izglasana odluka o pretvaranju Imunološko d.d. u Imunološki ustanovu, tako da ne postoji pravni temelj po kojemu bi to proveli.

Inače, ovo je totalni cirkus koji je skuhala samo Država ali ipak pod snažnim utjecajem sindikata i ljudi iz Imunološkog. Zato mi nije jasno zašto netko brani ovo gospođu kao da je neki Mesija. Sada se miče iz Uprave u zavjetrinu i daleko od odgovornosti, a za ovu poziciju se ionako nije tukao nego su joj dodijelili to mjesto.
Također je inidikativan datum održavanja Glavne skupštine, ponovno između Božića i Nove godine. Slučajno ili kako bi što manje ljudi došlo postavljati pitanja?

Oreškovića koji je bio sposoban ovo riješiti, ili barem donijeti odluku koja neće biti popularna i završiti s mučenjem, su se riješili a sada slijedi nova runda populizma, kupovanja mira te dugog i skupog odlaska u povijest. A sve na račun nas poreznih obveznika, ne samo na račun naivnih dioničara.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kolega pa naravno da dionicari nisu izglasali prenos sa d.d. na ustanovu kad za to nisu bila osigurana sredstva tj nije se definirala kolika ce bit naknada za prenos dionica.
Sve pise u donesenim odlukama , uredbama vlade RH. Sreca da je netko tako postupio i zastupa interese dionicara i postupanja po zakonu.
N.O. je imenovan od strane vlade RH i rok im istice 31.12. tako da je to razlog datuma i skupstine..naravno ..moglo se i moze i ranije…ali s obzirom da je 30 dana rok sazivanja i nema se puno mogucnosti.
Sto se tice poreznih obveznika…Preparate koje placamo hzzo , uvoznicima i interesnim skupinama daleko su skuplji od ovih sto je radio imz a i financiranje necije strane tvrtke je ocito isplativije nego svoje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Problem je što više nitko ne želi biti niti u NO niti u Upravi, to ide u propast i nitko s malo mozga ne želi biti zapamćen kao zadnji na toj funkciji. Budemo vidjeli kako će to proći…

S druge strane, pretpostavljam da niste nikada radili sa njima niti bili tamo. Niti ih treba žaliti niti su oni bili povoljni. Četiri dana tjedno uz dvije pauze, petkom skraćeno, varanje kod nabave (dva odjela naručuju isti artikl odvojeno od dva dobavljača???)… Svašta bi vam mogao nabrojati…

I da Država odluči dati novce tamo je potrebno sve porušiti i sagraditi iznova, a to traje par godina (pogledajte koliko samo dio vezan uz GMP traje, a bez toga izvoz mogu zaboraviti) i to u idealnim uvjetima koji ovdje ne postoje jer nema tko to sve provesti. Sav kadar koji vrijedi i koji je nosio know how je otišao.
Samo za usporedbu, Hanžeković je prodao Generu jer je došao do kraja, nisu imali kapacitete za ići dalje. A znamo koliko su zadnje dvije godine prije prodaje napravili registracija proizvoda za EU tržište.

Jedino bogatstvo Zavoda je nažalost u sojevima i ekonomski / nacionalno / domoljubno ili kako god želite jedino što ima smisla je to staviti u vlasništvo Države (isplatiti male dioničare, koji zbog nakaradnog (nelegalnog dokapa) i revalorizacija nikada neće dobiti fer vrijednost), te dati u nekakvu koncesiju na eksploatiranje privatnicima ali više njih kako ne bi bilo monopola i muljanja.

S vašim zadnjim odlomkom bi se uglavnom složio, zdravstvo je najveća rupa u javnoj nabavi (koja općenito da se sredi pokriva deficit cijelog proračuna RH) i tu se ukradu ogromni novci, ali ovakvo upravljanje nažalost nije ništa povoljnije niti efikasnije.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Vjerujem kolega da je sve to sto se napisali tocno..nazalost s unistenjem istog radnici imaju najmanje krivnje. U clanku je opisan samo kraci put propasti i razlozi koji su do istog doveli. Vise smo stete drustvu i imovini napravili sami ( posredno preko ljudi u vlasti ) nego bilo kakvim vanjskim neprijateljima ili visom silom.
Nekad je postojalo krivicno djelo ” unistavanje drzavne imovine”..ne pamtim da je netko ikad za to odgovarao. A i kako bi kad je zadnjih desetljeca unistavana po zakonu.

http://www.crvena-akcija.org/kako-je-propadao-imunoloski-zavod/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Opet ti destruktivci i neznalice nesto traze i pricaju o cemu pojma nemaju…spijuni jedni…Pazite da vas gdja predsjednica opet ne pozove na trljanje usiju.

VIDEO: IVAN VILIBOR SINČIĆ – Tko je grobar Imunološkog zavoda – tražimo saborsku istragu

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://m.tportal.hr/vijesti/455368/Goran-Maric-1700-zahtjeva-cami-u-ladicama-Bit-cemo-puno-ucinkovitiji.html

http://m.24sata.hr/news/ministar-kujundzic-osnovao-je-povjerenstvo-za-imunoloski-501863

New Report

Close