IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


verdi….hvala na maloj školi……a biće ima negdje i u zimbabveu……zavisi di se koje pleme popiš….poz…

Aljaska ( sitno i ne važno područje za američka plemena)

who dares, wins



PROJEKTI

Najviše poslova na autocestama

• Autocesta Bar – Boljare u Crnoj Gori (ugovor potpisan; u tijeku prikupljanje kapitala)
• Obilaznica oko Kotora (realizacija u tijeku)
• Autocesta Banja Luka – Doboj (realizacija u tijeku)
• Autocesta Soči – Krasnaja poljana (ugovor potpisan, vrijednost pet milijuna eura)
• Hidrocentrale u Rusiji (pregovori u tijeku)
• Autocesta u Bugarskoj (pregovori u tijeku)
• Nadzor nad autocestama u Albaniji koje radi američki Bechtel (realizacija u tijeku)
• Ban centar (bivši Gradski podrum u Zagrebu – početak realizacije, projekt vrijedan 150 milijuna eura)
• Bundek centar (projekt vrijedan 120-150 milijuna eura, realizacija u tijeku)
• Projekt Zagrepčanka (projekt vrijedan 200 milijuna eura, planiran početak realizacije u 2010.)
• Zgrade u Ivanićgradskoj ulici u Zagrebu (vrijednost projekta 5,8 milijuna eura, dovršeno)
• Projekt Radeljević u Dubrovniku (projekt vrijedan 90 milijuna eura, realizacija odgođena)

Pelješki je samo odgođen, a nije da im nedostaje šljake, što mislite?

Pitanje tko su investitori i imaju li para za platiti radove. Pogledaj HDEL. Ne plaćaju im radove i usred sezone primorani ljude slati na G.O. Isto tako je pitanje kreditnih uvjeta za C.G. i hoće li to moći skupiti u ovim vremenima.
[/quote]
Dosta poučno.

Kako bilo da bilo, mislim da će se lakše izvući IGH nego HDEL.

Odgoda gradnje PM do 2015 je samo zgodno odigrana karta za medije, široke mase i naivce. U stvarnosti će se dogadjati potpuno drugi scenarij kojem ćemo svi svjedočiti.

Ovakve diskusije gdje istovremeno trkeljaju dvije suprotstavljene strane ne donose ništa kvaliteti foruma. Bez argumenata, samo na bazi kratkoročno iskoristivih politikantskih nabacivanja vladajučih ništa se ne može unaprijed isčitati osim jasnog vapaja: "zna se", hočemo i dalje biti na vlasti! Svaka vlast će nas štiti i boriti se za nas do zadnje kapi naše krvi (čitaj: naših kuna). Sve ostalo je luk i voda za nas, a janjetina i lukac ostaje za "zna se"!
Moj je savjet: SELL, HOLD, BUY! Izaberite. [rolleyes]

marcello



e da…zaboravih napisat imamo državu u kojoj triba prilazit granicu da bi doša u njezin južni dio….ima li di to na svitu….neznam možda i ima…….pa sad triba li most ili ne najbolje znaju oni koji putuju prema jugu……a šta se tiče zemljišta pa kupite ljudi ako imate novaca niko vam ne brani….

Kalinjgradska oblast,Rusija. To je na prvu, kladim se da ima još ohoho primjera.
[/quote]

Alaska

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Jubito
Mislim konkretno na trgovinu od petka..
Nakon medijske hajke od četvrtka bilo bi prirodno da rokne minimalno 10%
Tada bi paničari zdimili a dioničari bi imali priliku jeftinog dokupa.
Ovako se je stekao dojam da se brani cjena parama od fondova a privatne količine se rasprodaju.
Teško mi je shvatiti ono skidanje sa aska do 3380 kad se je vidilo iz aviona da postoji osjetan pritisak na prodaji.

roknuti će lagano ,ima vremena ,ovo je bila samo mala potpora,da se ublaži trenutna situacija(količina negativnih vjesti)
[/quote]
Veliki se mudro iskrcavaju , sačekali su da se na kupnji sakupi dovoljno malih a onda ih poklopili i potukli do nogu. Sad se čekaju novi naivci za novi krug iskrcavanja samo da se sakupi ozbiljniji broj na kupnju i poklapanje ide. Neznam čemu sada kupovati dionicu IGH kad se zna da će loše vjesti o ovoj dionici tek početi stizati kad se iskrcaju veliki. Onda mali igrači ostaju sami nema nikoga da brani cjenu i ide slobodan pad.

Šef=Ceba…ne doživljavajte ovog tipa,predlažem da mi složno krenemo svi davat besplatne jedninice jer on to najviše voli[wink]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Jubito
Mislim konkretno na trgovinu od petka..
Nakon medijske hajke od četvrtka bilo bi prirodno da rokne minimalno 10%
Tada bi paničari zdimili a dioničari bi imali priliku jeftinog dokupa.
Ovako se je stekao dojam da se brani cjena parama od fondova a privatne količine se rasprodaju.
Teško mi je shvatiti ono skidanje sa aska do 3380 kad se je vidilo iz aviona da postoji osjetan pritisak na prodaji.

roknuti će lagano ,ima vremena ,ovo je bila samo mala potpora,da se ublaži trenutna situacija(količina negativnih vjesti)
[/quote]
Veliki se mudro iskrcavaju , sačekali su da se na kupnji sakupi dovoljno malih a onda ih poklopili i potukli do nogu. Sad se čekaju novi naivci za novi krug iskrcavanja samo da se sakupi ozbiljniji broj na kupnju i poklapanje ide. Neznam čemu sada kupovati dionicu IGH kad se zna da će loše vjesti o ovoj dionici tek početi stizati kad se iskrcaju veliki. Onda mali igrači ostaju sami nema nikoga da brani cjenu i ide slobodan pad.
[/quote]

stvarno su ih dotukli sa 52 koja su prošla po bidu…….vidiš li ti promet uopće…..a šta će bit dalje ko zna…….moja prognoza možda gori…možda doli…pa vidiš da je cila burza šaka jada….
naravno prvo ide jedan malo jači nalog na ask poput ovoga od 54 kom, a onda brdo ovih od 1-2 kom…..a zašto pa procijenite sami….




Jubito
Mislim konkretno na trgovinu od petka..
Nakon medijske hajke od četvrtka bilo bi prirodno da rokne minimalno 10%
Tada bi paničari zdimili a dioničari bi imali priliku jeftinog dokupa.
Ovako se je stekao dojam da se brani cjena parama od fondova a privatne količine se rasprodaju.
Teško mi je shvatiti ono skidanje sa aska do 3380 kad se je vidilo iz aviona da postoji osjetan pritisak na prodaji.

roknuti će lagano ,ima vremena ,ovo je bila samo mala potpora,da se ublaži trenutna situacija(količina negativnih vjesti)
[/quote]
Veliki se mudro iskrcavaju , sačekali su da se na kupnji sakupi dovoljno malih a onda ih poklopili i potukli do nogu. Sad se čekaju novi naivci za novi krug iskrcavanja samo da se sakupi ozbiljniji broj na kupnju i poklapanje ide. Neznam čemu sada kupovati dionicu IGH kad se zna da će loše vjesti o ovoj dionici tek početi stizati kad se iskrcaju veliki. Onda mali igrači ostaju sami nema nikoga da brani cjenu i ide slobodan pad.
[/quote]

Ma pusti IGH-a važno da je na LEDU totalna euforija. Možda se i otvori danas.

who dares, wins

Vezano uz zemljište na Pelješcu – imate na stranicama Fine ona izvješća, pa se može naći i od te famozne Profectus grupe, gdje stoji da je firma osnovana 2007. god, pa je očito da nije mogla firma, odnosno kako se navodi, igh i konstruktor posredno, kupovati zemljište po povlaštenim informacijama jer se tada već o mostu znalo sve… Ali glavno da je vijest objavljena kao neka gadna senzacija…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"



e da…zaboravih napisat imamo državu u kojoj triba prilazit granicu da bi doša u njezin južni dio….ima li di to na svitu….neznam možda i ima…….pa sad triba li most ili ne najbolje znaju oni koji putuju prema jugu……a šta se tiče zemljišta pa kupite ljudi ako imate novaca niko vam ne brani….

Kalinjgradska oblast,Rusija. To je na prvu, kladim se da ima još ohoho primjera.
[/quote]

daj neki primjer u Europi



Jubito
Mislim konkretno na trgovinu od petka..
Nakon medijske hajke od četvrtka bilo bi prirodno da rokne minimalno 10%
Tada bi paničari zdimili a dioničari bi imali priliku jeftinog dokupa.
Ovako se je stekao dojam da se brani cjena parama od fondova a privatne količine se rasprodaju.
Teško mi je shvatiti ono skidanje sa aska do 3380 kad se je vidilo iz aviona da postoji osjetan pritisak na prodaji.

roknuti će lagano ,ima vremena ,ovo je bila samo mala potpora,da se ublaži trenutna situacija(količina negativnih vjesti)
[/quote]
Koje su to negativne vijesti?
Kada se prvi put u 2008 govorilo o zaustavljanju radova na pelješkom mostu
dionica je pala na oko 9 000 ….ali je ubrzo negdje krajem 6 mj skoičila na 12500 zahvaljujući
dobrim vijestima o poslovima u inozemstvu
koliko još padova zbog mosta? ili možda zbog neosnovane hajke o kupnji zemljišta?
pa ne mislite valjda da je zabranjeno kupovati neko zemljište nakon što je donesen prostorni plan koji je dat na uvid cijeloj zemlji i investitorima u cijelom svijetu (več 6 g zna se trasa autoceste do Dubrovnika)
vlasnici parcela koliko sam čuo dobili su gadnu lovu za taj kamenjar i ostali su anonimni …glume skromnost u svojoj sredini ….a negdje drugdje masno ulažu
i što sada tu ne štima…..

a gdje piše da investitor ili kupac neće bankrotirati kada sagradi sve što je planirao sagraditi na tom kršu……kada njegova vizija ne uspije odnosno ako turizam ne uspuni sva ta očekivanja
zbog nekog novog sranja u svijetu…za koje još ne znamo i nećemo biti spremni kada dođe iznenada…
kako je krenulo, več 2012 g mogli bi putovati sa gas maskama na licu i ruksacima sa filterima za vodu …što ako turizam više ne bude "in"….bem ti …pa koliko sam več star ali još nisam čuo za gripu koja hara usred ljeta.

New Report

Close