IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=27c33252-211b-4dac-bbcf-fc5992c9a381&open=sec

Radić sebi isplaćuje zadnji plaću

Ovi bi drukeri izgleda rado vidjeli IGH na 1000 kn pa zapeli naslađivat se problemima

Nije mi bas jasno,nema para za plaće,a raspisao je natjecaj za primanje 100 inženjera [undecid]

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu

Radić: Sebi ću zadnjem isplatiti plaću

IGH trenutačno ima čak 300 milijuna dospjelih potraživanja od čega se polovica odnosi na državna poduzeća, dok IGH-ov dug drugim tvrtkama iznosi 50 milijuna kuna
Institut IGH ima ozbiljnih problema s naplatom potraživanja koja su se nakupila ubog opće porasti nelikvidnosti u državi. Stoga će ta tvrtka plaće najprije podmiriti onima s manjim primanjima, a u drugom krugu će biti plaćeni oni s velikim primanjima, otkrio je Business.hr-u direktor tvrtke Jure Radić.
Od 300 milijuna kuna dospjelih, a nepodmirenih potraživanja Radić kaže da se polovica odnosi na državna poduzeća, a polovica na privatni sektor. Iako Radić nije htio navesti konkretna imena najvećih dužnika među poduzetnicima se najčešće kao generatori nelikvidnosti navode HEP, Hrvatske željeznice, Hrvatske autoceste, Hrvatske ceste i Ina.
‘Nadam se da će država izdavanje obveznica ubrizgati svježi novac u državu i tako prekinuti ovo teško stanje’ poručuje Radić, objašnjavajući da niti njegova tvrtka ne može platiti svoje dugove koji su pet puta manji od potraživanja pa stoga razmišlja o podizanju kredita.
Da nema nelikvidnosti, IGH bi prema njegovim riječima raspisao natječaj za primanje u radni odnos sto novih inženjera. Klima nerada koju uzrokuje nelikvidnost, kaže Radić stvara napetost i nervozu u vođenju tvrtke jer se mora brinuti i o tome kako isplatiti plaću. IGH će svojim zaposlenicima isplatiti plaće tako da će ih najprije podijeliti onima s najmanjim primanjima ispod 10.000 kuna, a potom će plaće dobiti oni s visokim primanjima.
‘Ja ću zadnji dobiti plaću. Prvo ćemo podijeliti male plaće koje prima velik dio naših zaposlenika, a tek će onda plaće dobiti oni s velikim primanjima kojih je daleko manje,’ najavljuje Radić.
IGH-u je mjesečno potrebno za plaće zaposlenika oko 20 milijuna kuna bruto. Ne isplat5e li se plaće nastaje problem i za državni proračun jer se ne plaćaju porezi i doprinosi, i tako se spirala nelikvidnosti i dalje širi.

Bravo gospon Radić. To je primjer kak se treba brinuti za svoje zaposlenike


Nije mi bas jasno,nema para za plaće,a raspisao je natjecaj za primanje 100 inženjera [undecid]

zato što zna da za ono što slijedi su novci osigurani


Nije mi bas jasno,nema para za plaće,a raspisao je natjecaj za primanje 100 inženjera [undecid]

Da nema nelikvidnosti, IGH bi prema njegovim riječima raspisao natječaj za primanje u radni odnos sto novih inženjera.

Napokon probijeno i 3500

prodaja šuplja ko zub….. [thumbsup]

Cijena Prodaja
3.540,00 10
3.553,00 5
3.554,00 3
3.555,99 2
3.563,90 5
3.563,98 10
3.564,00 2
3.565,00 1
3.568,00 5
3.569,99 4

"Day after yesterday"

moram priznati da sam pogriješio što sam prekjučer prepolovio portfelj ali danas ekspresno nazad nakon onog velikog ukrcaja od velikog igrača, to nije bio mali kada je pokupio sve d0 3510, ako je dobro njemu,idem i ja sa njim u kolo.Očekivao sam znatan pad do 3200 ali kupnja ne jenjava,unatoć jutrošnjem crvenilu kod futuresa.Nema bjesomučne rasprodaje i vjerujem da tu više nema propadanja osim eventualno stagnacije ali ako iole bude pozitivnih stvari i zelenila u USA i EU, vjerujem da idemo znatno gore a u najgorem slučaju samo neznatno dolje [thumbsup]

Za ne vjerovat, firma, nesolventna-nelikvidna, javno priznato od strane vodstva firme, a dionica raste, pa ko je tu lud.?????


Za ne vjerovat, firma, nesolventna-nelikvidna, javno priznato od strane vodstva firme, a dionica raste, pa ko je tu lud.?????

Sprema se epp u dnevniku veceras…


Za ne vjerovat, firma, nesolventna-nelikvidna, javno priznato od strane vodstva firme, a dionica raste, pa ko je tu lud.?????

– onaj ‘ko nije kupio (nisam niti ja) na 1500…
– a sinoć u dnevniku, neka druga priča – ispada kao iznenada uplaćena potraživanja…

Može li mi netko pojasniti bilancu za 2008… U stoji recimo da je dugotrajna financijska imovina na kraju 2007. bila 169.451.625 kn, a na kraju 2008. je navodno 326.494.839 kn… Dok u [url="http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=IGH-R-A"%5Dstarijim XLS-ovima tu redovito stoji 20-ak milijuna kn. Što će reć, za godinu 2007. tu su dva nespojivo različita podatka… Krivo gledam na brojke or what?

New Report

Close