IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da bi cijena INGRE bila povijesno recipročna cijeni IGH, trenutno bi trebala biti oko 70 kn.
Možda glupa usporedba, ali ispadne takav odnos ako promatramo cijene ove dvije dionice u posljednjih 3 godine . IGH je dostigao svoj plafon oko 2800 – 2900 kn (na temelju nepotpisanih ugovora ?????) i tu će se jedno vrijeme "hladiti", a INGRI slijedi mukotrpan uspon do 70. Finalni odnos će biti kao i u prošlosti. Neke stvari se jednostavno ponavljaju!
Zašto dajem prednost INGRI u narednom razdoblju?
INGRA ima 294 zaposlenih, takođe ima manji broj dioničara – 1552 dioničara, dok IGH ima 1276 zaposlenih i 4983 dioničara.
Svi znamo da što je veći broj dioničara u nekoj dionici to je i veća mogućnost rušenja cijene sa vrha na dole. Osim toga po meni je IGH – HDZ-ova tvorevina, koja se lako uruši zajedno sa tvorcem.
Priznajem da su tamo "najveći mozgovi", ali ti mozgovi firmu mjesečno koštaju samo na temelju isplata mjesečnih plaća najmanje 10 000 000,00 (deset milijuna kuna)- (ako su plaće više od 1000 eura po uposleniku, onda je i izdatak veći od navedenoga – zasigurno jesu, ali i ova cifra je dovoljna da se zamislimo koliko "mozgovi" koštaju svaki mjesec). To je samo u "hladnom pogonu" na godišnjoj razini oko 120 000 000,00 kunića.
Slijedeća stavka je ta što je dionica krenula van Crobexa, sama za sebe, a to mi više liči kao način da se "pojedinci" pristojno iskrcaju prije lokalnih izbora, zato što su procijenili da stranački i ne "stoje" baš najbolje. Kad god je nešto raslo na temelju ničega (u ovom slučaju nepotpisanih ugovora) uvijek je i u dobrim vremenima padalo, a kamo li u kriznim. Znam da će poslije ovoga posta biti puno jedinica od onih koji se žele iskrcati, ali i to je sastavni dio ZSE-a. Pozdrav svima i pamet u glavu, manje subjektivnih procjena, a više činjenica, a činjenica je da još ništa nije potpisano!


Bananarama,i nije ti baš nekakva usporedba IMHO
Ono da je IGH hdz-ova tvorevina je u najmanju ruku čudno s obzirom da tvrtka posluje od 1949 god.
I zašto misliš da je IGH rastao zbog Crne gore?
Ja osobno mislim da je rastao zbog dobrog izvješča koje najavljuju a da je c.g. bila samo okidač za rast.
A za ovaj rast je vjerovatno dijelom zaslužan i onaj pad sa 4000 na 1500kn u svega par mjeseci koji je dobrim dijelom bio i kontra tržišta A na usporedbe Ingre i IGH se samo nasmijem jer prvo što mi padne na pamet je Plavi i priča o Raikonenu i malom Slavku..znamo kako je to završilo:).Općenito mislim da se te tvrtke teško mogu usporediti.Pri tom ne mislim ni pozitivno ni negativno nego jednostavno se bave
različitim djelatnostima unutar građevinske struke.
A što se tiče kečeva ..oni samo potvrđuju da je netko frustriran i to jako a ne i da si ti na pravom putu u vezi tvojih tvrdnji
Najvjerovatnije ću i je dobiti pokojeg bez obzira što su nam mišljenja oprečna:)

sijem žito raste grahorica

Ma ljudi moji uozbilji te se malo,ne pišem često postove ali moram reagirat na ove špekulante koji se svako malo javljaju,sa svojim komentarima ovisno jesu li unutra ili vani.
Dionica IGH-a (kao skoro sve dionice) u nešto više od pola godine izgubila je 90% vrijednosti.
Prilikom pada pričalo se kako je to normalno,stiže recesija i da je dno na 9000 kn,pa 7000 kn,pa 4000 kn,pa 1500 kn i sad kad je dionica vratila samo jedan mali dio onog što je izgibila odmah se javljaju dušebrižnici koji kažu kako je previše narasla.
Zašto?
Zato jer su zaradili koju tisuću kn i sad bi htjeli kupit dionicu po boljoj cijeni.Pa nije niko lud da to ne skuži!
Sad se opet vraćam na početak,uozbiljite se još jedan put.Kriza je došla iz Amerike i kad tamo završi,završit će i kod nas.Znači dok se ameri zelene i mi ćemo,a kad se budu crvenili idemo i mi u crveno.Sad kad su ameri krenuli u lagani oporavak,krenuli smo i mi.Bit će malo crveno malo zeleno,ali tendencija je prema zelenom.Manje slušajte ove špekulante koji gledaju svoj interes i koji su se opekli a i još će više ulascima i izlascima.

prodala ekipa,pa navija za pad,ali ovo sa 1000 kuna je ista kvaliteta druka kao baronova od prije godinu dana da ide na 50 000
naravno da mora doci do korekcije,ocekujem stabilizaciju cijene na 2700 -2800
p.s. nemam igh

Crobex ide na 1000 bodova, a IGH na 5000,00 kuna. [lol] Dečeci moji zar ništa do sada niste naučili na temelju prošlosti i gubitaka u portfelju. Kod nas su sve likvidne dionice pale između 90% i 80%, i to neselektivno, odnosno bez obzira kojom se djelatnošću bave. Bilo to graditeljstvo, prehrana, prijevoz, trgovina, brodarstvo i sl. To je ono što nije normalno. Isto tako će se neselektivno i dizati, ali kroz daleko duže vrijeme. Tko pobjegne od Crobexa, neće daleko odmaći. Tako je oduvijek bilo, a tako će i ostati. Kod nas još ni jedna firma nije propala, te da su dioničari ostali bez imovine, jedino što im je imovina dobrano umanjena. Tko je imao milijun, sada u najboljem slučaju ima između 300-400 tisuća, a većina je oko 200 – 250. Svaka firma ima i svoje prednosti, a ujedno i svoje nedostatke.
Proći će dobro samo onaj tko na vrijeme pogodi trend rasta, neće biti toliko važno u kojoj je dionici, nego više kojom djelatnošću se dotična firma bavi. Trenutno su građevinari u trendu, nakon njih možda brodari, pa recimo banke, prehrana i sl. U prilogu još jedanput postam pregled dionica koje su u zadnjih godinu i pol najviše potonule. Tamo možete vidjeti da je pad bio totalno neselektivan.
Pozdrav!

Da upotpunimo sliku, evo i od 51 – 100 mjesta. Pametnom dosta!

sad su svi rasprodali i više dionica nevalja ,sramite se


sad su svi rasprodali i više dionica nevalja ,sramite se

Ako su svi kako kažeš rasprodali onda danas ide veliki pad cijene dionice IGH.

Koja panika, ima li kakvih novih vijesti?


Koja panika, ima li kakvih novih vijesti?

dobar dokup……odmah na otvaranju… [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Prvi udar je bilo najteže podnijeti. U nastavku očekujem stabilizaciju cijena. Prognoza za Crobex danas – recimo oko -2%. [cool]


Prvi udar je bilo najteže podnijeti. U nastavku očekujem stabilizaciju cijena. Prognoza za Crobex danas – recimo oko -2%. [cool]

A sutra?

New Report

Close