IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


aha, znaći nije ih srušilo nego će ih srušiti. Ovaj pad od 90% je bio onak… bezveze…

Kolega, na ovoj cijeni IGH anticipran je maltene bankrot firme ako mene pitate, ali Dešković valjda voli gubiti svoje novce i nema informacije, pa kupuje dionice IGH koji ide u stečaj [rolleyes] [bye]

možemo to sagledati i malo drugačije: ako je IGH je tako odlična i stabilna firma zašto Đukan rasprodaje kao lud? a skupa s njime i drugi iz top 10., najopasniji je br. 2 skrbnički ZABE. nema šanse da IGH ode iznad 2000 kn dok taj ne utopi sve do kraja, a on sam ima još oko 8700 dionica. ne kažem da IGH ne vrijedi i više do 2000, ali 2009. je godina borbe za preživljvanje kako firmi tako i nas malih ulagača i prije kupnje treba sačekati da se cijene ukopaju na dnu. 1600 kn za IGH nije puno, ali zašto ga ne kupiti po 1400 kn ili još niže kad drugi moraju prodavati?
[/quote]

Ajde, ajde, dadoo, nemoj pisati neistine ima ih u top 10 i koji kupuju i koji prodaju. Bitno je da top 10 još uvijek drži više nego prije, pogotovo zadnjih mjesec i pol dana, što znači da su tu i nigdje ne idu.
Što se tiče tvoje tvrdnje o prodaji, ja bih prije rekao da su prodavali (i to na razinama preko 2000 kn), a ne da prodaju. Koliko ja vidim baš se i nisu pretrgli u prodaji zadnjih mjesec i pol. Uvjeren sam da ćemo od sada gledati zelene strelice u top 10 [cool], a ti samo čekaj svoj vlakić na 1400 koji je odavno prohujao… [cry]


aha, znaći nije ih srušilo nego će ih srušiti. Ovaj pad od 90% je bio onak… bezveze…

Kolega, na ovoj cijeni IGH anticipran je maltene bankrot firme ako mene pitate, ali Dešković valjda voli gubiti svoje novce i nema informacije, pa kupuje dionice IGH koji ide u stečaj [rolleyes] [bye]

možemo to sagledati i malo drugačije: ako je IGH je tako odlična i stabilna firma zašto Đukan rasprodaje kao lud? a skupa s njime i drugi iz top 10., najopasniji je br. 2 skrbnički ZABE. nema šanse da IGH ode iznad 2000 kn dok taj ne utopi sve do kraja, a on sam ima još oko 8700 dionica. ne kažem da IGH ne vrijedi i više do 2000, ali 2009. je godina borbe za preživljvanje kako firmi tako i nas malih ulagača i prije kupnje treba sačekati da se cijene ukopaju na dnu. 1600 kn za IGH nije puno, ali zašto ga ne kupiti po 1400 kn ili još niže kad drugi moraju prodavati?
[/quote]

Kolega, nemojte biti i vi jedan od onih koji po Đukanovoj prodaji ko Maxim po diviziji. Javno je bila obznanjena vijest o razlogu njegovu prodaje. Onda su mnogi taj razlog odbacili i javno postavili pitanje ovdje na forumu zašto nije kod banke uzeo lombard i tim kreditom zatvorio konstrukciju, a kao zalog dao dionice IGH. Onda sam i to argumentirao, tj obrazložio zašto je dizanje lombarda suluda kombinacija i zašto to najvjerojatnije nije izvedivo za Đukana. Imate nekoliko desetaka stranica unazad, mislim da sam to pisao prije nekih mjesec dana, ne da mi se sad to kopat ponovno, ali ako želite mogu. E sad… skrbnički ZABE… gledajte kolega, tko je iza tog skrbničkog i čije su to dionuce mi možemo samo nagađati. Koliko ja pratim dionicu mislim da nije prodao ništa ispod 2000kn ili svega nekoliko komada, no meni je vrlo indikativno da je taj račun počeo prodavati ispod cijene od 3000 kn, a do tada apsolutno ništa. Možemo nagađati do prekosutra, možda mu je zagustilo s likvidnošću a IGH je uz još nekoliko njih rijetko utrživ papir na ZSE u pristojnim količinama. Ne znam… možda je i pogodovanje, odite do SDA, pogledajte tko kupuje. Previše je bilo transakcija po skrivenim na bidu po točno okruglim brojevima da bi ( za moj ukus) bila slučajnost. kažem… svašta je moguće. Ja ću se opet ponoviti, ova razina cijene IGH je na dvojbi ide/ne ide firma u bankrot, a s obzirom da osoba bliska informacijama po ovim cijenama kupuje i povećava poziciju u top 10, rekao bih da ipak neće bankrotirati. Pozdrav kolega i svako dobro.

I'LL BE BACK

Još bih napomenuo da ta osoba u top 10 koja kupuje stoji iza svoje imovine i postupaka imenom i prezimenom za razliku od ovih skrbničkih skrivača koji prodaju i za koje ne znamo da li su to uopće njihove dionice ili dionice jadnih udjelničara…

I'LL BE BACK

kolega governor
ne može se kad Dešković kupi vikati da je to odličan znak, a kad Đukan rasprodaje vikati da to nema veze i da to ništa ne znači. u najmanju ruku, to su informacije jednake težine.
Đukan je napravio odličnu stvar, već sada može kupiti 2x više dionica za iste novce nego ih je prodao pred 2 mjeseca! možda će za mjesec dana moći kupiti i 3x više, tko to zna?
u stečaj IGH ne vjerujem, ali u cijenu dionice od 1400 kn ili niže, da!

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


kolega governor
ne može se kad Dešković kupi vikati da je to odličan znak, a kad Đukan rasprodaje vikati da to nema veze i da to ništa ne znači. u najmanju ruku, to su informacije jednake težine.
Đukan je napravio odličnu stvar, već sada može kupiti 2x više dionica za iste novce nego ih je prodao pred 2 mjeseca! možda će za mjesec dana moći kupiti i 3x više, tko to zna?
u stečaj IGH ne vjerujem, ali u cijenu dionice od 1400 kn ili niže, da!

Cekali su Anricom i Strawinsky pa vidi kam ih je to dovelo!!! [lol]
NHF
Ali i dalje govorim….pada Crobex pada IGH i obrnuto…, a u medjuvremenu ima mjesta a zaradit
naravno to se moze postic i boljim nacinom nego javnim drukanjem navedenog dvojca
ps. Governor…back 1/2

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


kolega governor
ne može se kad Dešković kupi vikati da je to odličan znak, a kad Đukan rasprodaje vikati da to nema veze i da to ništa ne znači. u najmanju ruku, to su informacije jednake težine.
Đukan je napravio odličnu stvar, već sada može kupiti 2x više dionica za iste novce nego ih je prodao pred 2 mjeseca! možda će za mjesec dana moći kupiti i 3x više, tko to zna?
u stečaj IGH ne vjerujem, ali u cijenu dionice od 1400 kn ili niže, da!

Koliko ja znam Đukan je naveo razlog zbog kojih je prodavao svoje dionice, a to nije zato da bi ih za mjesec ili dva kupovao po manjoj cijeni dva ili tri puta više. On je predsjednik Nadzornog odbora IGH i ozbiljan dioničar te tvrtke, a ne sitni špekulant… prema tome mislim da tvoja tvrdnja ne stoji! [lol]


kolega governor
ne može se kad Dešković kupi vikati da je to odličan znak, a kad Đukan rasprodaje vikati da to nema veze i da to ništa ne znači. u najmanju ruku, to su informacije jednake težine.
Đukan je napravio odličnu stvar, već sada može kupiti 2x više dionica za iste novce nego ih je prodao pred 2 mjeseca! možda će za mjesec dana moći kupiti i 3x više, tko to zna?
u stečaj IGH ne vjerujem, ali u cijenu dionice od 1400 kn ili niže, da!

kolega, ali ja vam pokušavam objasniti da je Đukan prodao dionice zato jer je _morao_ a Dešković kupio zato jer _želi_. S obzirom da na ZSE nema derivata, dionice se kupuju samo iz jednog razloga a prodaju iz dva. Kupuje se zato jer se želi, a prodaje se zato jer se želi i zato jer se mora. Naravno da je Đukan napravio dobar "poso" iz ove perspektive. I ja sam… zazvonio mi margin na ATPL na 1500kn i morao sam sve rasprodati, i sad mogu kupiti gotovo 3X veću količinu, ali to nije point. Ne slažem se s vama da prodaja Đukana i kupnja Deškovića imaju istu težinu jer je Đukan (pod uvjetom da je njegov razlog istinit, a je nemam razloga ne vjerovati mu) svoje dionice prodati _morao_ a Dešković kupuje jer želi. U krajnjoj liniji, Đukan je prodavao po 4K do 3,5K. Sad je cijena 1600, pa ako vam je to i dalje argument, OK. Naravno da cijena može pasti i na 1400, tja… pa bila je neki dan, može i ispod, može i na nulu, ali molom vas nemojte to argumentirati Đukanovom prodajom jer to već postaje smiješno.

I'LL BE BACK

http://www.poslovni.hr/110782.aspx

Kačko, maestralan potez [thumbsup]
treba uzet sve !!

I'LL BE BACK

Povećanje broja izdanih odobrenja za građenje u siječnju

U siječnju 2009. izdana su 862 odobrenja za građenje, što je za 96,8 posto više u odnosu na siječanj 2008., pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku.

U siječnju 2009., prema vrstama građevina, 86,5 posto odobrenja izdano je za zgrade, a 13,5 posto za ostale građevine. Istodobno, prema vrsti građenja, 81,0 posto odobrenja izdano je za novogradnju, a 19,0 posto za rekonstrukcije. Prema izdanim odobrenjima za građenje u siječnju 2009., predviđeno je građenje 1.134 stana s prosječnom površinom 90,6 metara četvornih.

(pd)

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Povećanje broja izdanih odobrenja za građenje u siječnju

U siječnju 2009. izdana su 862 odobrenja za građenje, što je za 96,8 posto više u odnosu na siječanj 2008., pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku.

U siječnju 2009., prema vrstama građevina, 86,5 posto odobrenja izdano je za zgrade, a 13,5 posto za ostale građevine. Istodobno, prema vrsti građenja, 81,0 posto odobrenja izdano je za novogradnju, a 19,0 posto za rekonstrukcije. Prema izdanim odobrenjima za građenje u siječnju 2009., predviđeno je građenje 1.134 stana s prosječnom površinom 90,6 metara četvornih.

(pd)

A sad još smanjenje za 10% komunalni doprinos

kolege tko je među Vama ovaj nervozni poštar sa 17 komada koji se silno želi prodati i mora stalno biti 1. na asku .. opustite se kolega već će Vas netko skinuti a ak je frka ima dolje tko će pokupiti

pozz svima

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close