IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam zadnje dokupio na 2100 kn….ja ga sad više uopče ne čekam. Ja čekam oporavak u
americi a i kod nas i puno dobrih vijesti na dnevniku , novinama i portalima ….tako da neću još koji mjesec kupovati ništa . Baš sam znatiželjan gdje će završiti naša dionica….

na 4300 sve prodajem...

¸Moram priznat da djeluje zbunjujuće ovaj "iskrcaj". Netko prodaje iz top 20, pa malo netko iz top 10 pa netko kupuje iz top10 a sve to se dalo napravit puno brže i na višim cijenama
Bilo je jučer kupnje iznad 1500 kn 500 i više komada pa se nije lupalo nego se čekalo da jutros budu povučeni nalozi 50 kn niže.Slična situacija je bila skoro svaki dan od negdje 2500 kn. Mislim da tu ima dosta elemenata namjernog rušenja cijene pa tko se ulovi ,ulovi
A ako je stvarno tako nominala nije daleko ovim tempom. A smisao jedino vidim u skupljanju iliti akumuliranju ovih što ruše cijene. Ovako nije padao ni lehman brothers…a razlika je tolika da je neobjašnjiva


Gospon strawinsky mirišite li kavu dividendu ?

hvala


Eventualno kavu

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Gospon strawinsky mirišite li kavu dividendu ?

Nisam upućen, možda Vi znate nešto o tomu, ali s ozbirom da su prihodi i iz njih rezultirajuća dobit računovodstvena kategorija uknjižena na papiru u trenutku nastanka, dok je cash na računu realna, opipljiva i u ovom trenutku vrlo tražena, rijetka kategorija, pitam se…

IGH od početka godine prizemljen 58,5%

kod nekih je kompanija iz građevinskog sektora taj pad upravo dramatičan. Riječ je prije svega o dionicama IGH (ZSE:IGH-R-A) koji su jučerašnjim padom od 7 posto potonule na vrijednost od 1513 kuna što je najniža razina još od prosinca 2004. godine. Od početka su godine potonole čak 58,5 posto, a prije manje od godinu dana vrijedile su skoro 12 tisuća kuna ili osam puta više. Mnogi su promatrači zato skloni ustvriditi kako bi uspjeh na nekim od natječaja u inozmestvu, možda najprije u Crnoj Gori gdje u društvu Tehnike i Konstruktora konkuriraju za autocestu Bar-Boljare, mogao podići ove dionice iz mrtvih.

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-igh-od-pocetka-godine-prizemljen-58%2c5%25,39267.html


ja sam zadnje dokupio na 2100 kn….ja ga sad više uopče ne čekam. Ja čekam oporavak u
americi a i kod nas i puno dobrih vijesti na dnevniku , novinama i portalima ….tako da neću još koji mjesec kupovati ništa . Baš sam znatiželjan gdje će završiti naša dionica….

Ovo postaje primamljivo,jer bi već od ponedjeljka mirovinci mogli povući s obzirom da oko desetog
postaju malo likvidniji,a sada dolazi i dividenda HT.
Na kraju današnjeg dana s obzirom na ovakvu cijenu IGH sigurno neću biti u kešu.

ZSE EQUITY PREVIEW

Zagrebačka burza: IGH od početka godine prizemljen 58,5%

Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Zagrebačka burza i ovaj će tjedan zaključiti u minusu. Točnije, CROBEX je padom ispod 1300 bodova dosegao najniže razine u gotovo sedam godina, pa je sasvim legitimno pitanje koji je sektor najviše pridonio tome.

Odgovor nije teško pronaći. Glavni su "krivci" građevinari čije su gotovo sve dionice redom potonule više od prosjeka tržišta. Očito investitori nisu povjerovali vladajućima i njihovim obećanjima kako veliki nfrastrukturni projekti neće stati (pa čak ni famozni Pelješki most). s druge strane, kriza na tržištu stanova sve je očitija, a nad obje te priče lebdi bauk nelikvidnosti zbog koje su brojne kompanije iz ovog sektora već počele muku mučiti s tekućom likvidnošću i otplatom kredita.

Kako god bilo, kod nekih je kompanija iz građevinskog sektora taj pad upravo dramatičan. Riječ je prije svega o dionicama IGH (ZSE:IGH-R-A) koji su jučerašnjim padom od 7 posto potonule na vrijednost od 1513 kuna što je najniža razina još od prosinca 2004. godine. Od početka su godine potonole čak 58,5 posto, a prije manje od godinu dana vrijedile su skoro 12 tisuća kuna ili osam puta više. Mnogi su promatrači zato skloni ustvriditi kako bi uspjeh na nekim od natječaja u inozmestvu, možda najprije u Crnoj Gori gdje u društvu Tehnike i Konstruktora konkuriraju za autocestu Bar-Boljare, mogao podići ove dionice iz mrtvih.

Da stvar za IGH bude gora, pad je veći čak i od onog kojeg je ostvarila Ingra (ZSE:INGR-R-A) koja je za razliku od njih ove godine imala nekih opipljivih neuspjeha – trakavica s Arenom Zagreb i neuspjela dokapitalizacija. Investitori su, sasvim logično, kaznili Ingru rušenjem dionica od početka godine od 51,3 posto, na jučer zaključnih 37,1 kunu, najnižu razinu otkad je izvršena podjela dionica prošle godine. Ni treći likvidni član građevinskog sektora Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A) ovu godinu, barem zasad, ne može pamtiti po dobru. Dionice su sredinom tjedna pale najniže u pet godina, da bi kasnijim oporavkom minus od početka godine bio sveden na 38,7 posto (jučer zaključile na 234 kune).

Pad veći od prosjeka tržišta zabilježili su u Tehnika (ZSE:THNK-R-A) koja se spustila 43,8 posto, Viadukt (ZSE:VDKT-R-A) koji je osabio 32,7 posto, Industrogradnja (ZSE:INDG-R-A) koja je tržišnu kapitalizaciju u odnosu na kraj protekle godine smanjila 30,7 posto, te Hidroelektra (ZSE:HDEL-R-A) koja je oslabila 27,6 posto. U tom je društvu jedina iznimka splitski Lavčević (ZSE:LVCV-R-A) koji je recentnom pozitivnom serijom smanjio zaostatak u odnosu na početkak godine na doista simobilčnih 1,1 posto (na 310,5 kuna).

Recentni je pad nekad prenapregnute valuacije građevinara dramatično izmijenio. Tako je, primjerice po odnosu cijene i zarade (P/E) velika većina ispod brojke 10, a u nekim slučajevima poput Tehnike (3,15), IGH (3,24) i Ingre (3,51) sasvim blizu nulte vrijednosti. [bye]
Može se reći samo jedno ide rasprodaja građevinara i keš se prebacuje u podcijenjene dionice Ht-a i Adrisa. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Mnogi su promatrači zato skloni ustvriditi kako bi uspjeh na nekim od natječaja u inozmestvu mogao podići ove dionice iz mrtvih.

Najveći uspjeh ove godine je doći do dovoljno casha.

Dali je u ponedljeak otvaranje ponude za posao u CRNOJ GORI ili neki drugi dan nisam siguran dali tko zna ali bez LUPANJA GLUPOSTI

Evo, sad još zanimljivija situacija :
prodaja 1499
kupnja 1491 20 komada
i stavlja se lik na kupnju na 1492 30 komada
žao čovjeku 240 kn na nalog od 45k kn
ako to nije izrežirano, ne znam šta je…
i sad će vjerojatno malo bit lupanja preko 1500 pa povratak nazad jer smo zaboravili što se dogodilo…


Evo, sad još zanimljivija situacija :
prodaja 1499
kupnja 1491 20 komada
i stavlja se lik na kupnju na 1492 30 komada
žao čovjeku 240 kn na nalog od 45k kn
ako to nije izrežirano, ne znam šta je…
i sad će vjerojatno malo bit lupanja preko 1500 pa povratak nazad jer smo zaboravili što se dogodilo…

Nego što je nego izrežirano! Jučer su bila 3 pojedinačna naloga iznad 1500 kn na kupnji sa preko 100 komada svaki, a kad nisu uspjeli kupiti makli su se, pa sad plaše stalno gurajući s par komada prodaju prema niže. Pazi ovo:

Kupnja – IGH-R-A
3 1.492,01
30 1.492,00
20 1.491,00

3 1.490,00
19 1.488,00

Prodaja – IGH-R-A
1 1.498,00
7 1.499,00

2 1.507,00
4 1.507,99
1 1.508,00

Znači, netko toliko žarko želi prodati IGH na 1498 kn (pad -91% od ATH) i toliko jako mu treba novac da je spreman satima čekati da ga netko pokupi s aska, ali neće lupiti par kuna jeftinije po bidu! Da, stvarno mu je crna sila za prodati! Koji manipulatori! [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

evo opet konjanika… [lol] [lol] [lol]

Kupnja – IGH-R-A
44 1.515,00

"Day after yesterday"

New Report

Close