IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u dinonicama sam igh…sto mislite gdje je dno te dionice i dali ce se u skoro vrijeme popraviti?
..ako dobije ovaj posao u Crnoj Gori dali ce se odraziti na nekih 50% od trenutne cijene.

P.S. nemojte samo reci da je dno ispod 1000 kn jer je to prosto bubanje cijene,a ja mislim da je neka granica od cca 1500 kn.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

[

P.S. nemojte samo reci da je dno ispod 1000 kn jer je to prosto bubanje cijene,a ja mislim da je neka granica od cca 1500 kn.
[/quote]

a tvoja cifra od 1500 je šta , temeljena na dubokoj analizi, čak i ako je opet ništa ne znači trenutno je bubanje cijene podjednako točno kao bilo kakva analiza…
NHF


u dinonicama sam igh…sto mislite gdje je dno te dionice i dali ce se u skoro vrijeme popraviti?
..ako dobije ovaj posao u Crnoj Gori dali ce se odraziti na nekih 50% od trenutne cijene.

P.S. nemojte samo reci da je dno ispod 1000 kn jer je to prosto bubanje cijene,a ja mislim da je neka granica od cca 1500 kn.


I bez posla u Crnoj Gori IGH ima šta raditi, dobit na razini 50-100 mil. kn godišnje ne bi smjela biti upitna, tako da i trenutna cijena od 1600 kn nema previše veze sa fundamentima i perspektivom firme. Ako IGH dobije taj posao možda se vrijednost firme poveća 5% ali 50% sigurno neće. A kuda će otići dionica, to je zaista teško prognozirat, ako je tržišna kapitalizacija mogla sa 2,5 milijarde mogla pasti na 250 milijuna, može sa 250 i na 150 milijuna, pa šta je tih 100 milijuna smanjenja vrijednosti u odnosu na dosadašnjih 2 milijarde.


[

P.S. nemojte samo reci da je dno ispod 1000 kn jer je to prosto bubanje cijene,a ja mislim da je neka granica od cca 1500 kn.

a tvoja cifra od 1500 je šta , temeljena na dubokoj analizi, čak i ako je opet ništa ne znači trenutno je bubanje cijene podjednako točno kao bilo kakva analiza…
NHF

[/quote]

ajmo ovako…sve ode u P.M. tako i IGH…sve je palo po 300-500% koju god si kupijo dionicu u minusu si.Kupi je danas i sutra si u minusu.
Ja u ovoj krizi vidim zeleno svijetlo u građevinskim firmama jer samo one mogu da naprave neki znacajan skok od cca 200%. također ce se trziste ocistiti od svakakvog smeca ( mislim na građevinske firme) i ostat ce samo one najbolje.
Ako cemo gledati po nekom poslovanju tvrtke recimo ovako:
Ako jedna građevinska firma dobije neki posao u vrijednosti cca 2 mislijarde eur realno je da skok cijene te dionice bude cak 200% ,pa i 300%,a nevidim druge tvrtke koje bi u ovoj velikoj recesiji mogle dobiti neki veliki posao.
Prehrandbene industrije,telekomunikacija itd. sve je to vise/manje popunjeno u nasoj lijepoj Hrvatskoj i zaista nevidim neku buducnost u tim tvrtkama da u ovoj krizi naprave neki znacajan skok.
nekazem, te tvrtke dosta vrijede i one ce se oporaviti tek kad trziste Amerike i Europe pocme ili na bolje tj.kad izađemo iz krice za nekih 8-12 mjeseci, zato vidim sansu u građevinskim tvrtkama i velike skokove cijena dinonica.
Kad je svije zahvatlia kriza oko 1934 ,pa i dalje nikle su jake građevinske firme,pa tako ce i u ovoj.
Koliko god neka drzava nema novaca izdvojit ce se za infrakstuturu te zemlje jer samo ona moze da odrzi radma mjeste .Ovo sto Sanader neda da se obustavi gradnja Peljeskog mosta ja ga u potpunosti podrzajem jer 200 milja kuna ce se naci,pa i vise ako je portebno.
Nenavijam za IGH jer sam njihov veliki dinonicar jer mi ovo moje razmisljenje ima nekog smisla,a naravno zelim cuti i vase.

KUPOVAO SAM PO: 2.500, 2100, 1900 i sad se sprema jos vece kolicine po 1500 i nadam se za nekih 30 dana ili 60 dana da bi Igh mogao da napravi skok prem 4000 kn,pa i vise.Ako upali 70 % natjecaja ode on do neba

pozz

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



u dinonicama sam igh…sto mislite gdje je dno te dionice i dali ce se u skoro vrijeme popraviti?
..ako dobije ovaj posao u Crnoj Gori dali ce se odraziti na nekih 50% od trenutne cijene.

P.S. nemojte samo reci da je dno ispod 1000 kn jer je to prosto bubanje cijene,a ja mislim da je neka granica od cca 1500 kn.


I bez posla u Crnoj Gori IGH ima šta raditi, dobit na razini 50-100 mil. kn godišnje ne bi smjela biti upitna, tako da i trenutna cijena od 1600 kn nema previše veze sa fundamentima i perspektivom firme. Ako IGH dobije taj posao možda se vrijednost firme poveća 5% ali 50% sigurno neće. A kuda će otići dionica, to je zaista teško prognozirat, ako je tržišna kapitalizacija mogla sa 2,5 milijarde mogla pasti na 250 milijuna, može sa 250 i na 150 milijuna, pa šta je tih 100 milijuna smanjenja vrijednosti u odnosu na dosadašnjih 2 milijarde.
[/quote]

da prijatelju vidim da nema nikakve veze cijena dinice i stvarno stanje tvrtke.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

IMHO, na cjeni od 1600 kn što je pad od 90% u odnosu na ATH prodavati je na tragu dvojbe ide li ili ne ide firma u bankrot. Dakle onaj tko misli da će IGH bankrotirati, ima argument za prodaju na ovim razinama. Onaj tko misli da neće bankrotirati ima argument za kupnju. Mislim da se na ovim razinama lome koplja ima/nema firme u glavama prodavača/kupaca. Svi fundamenti na stranu, drukčije racionalno objašnjenje ja ne mogu naći.

I'LL BE BACK

+ IGH kad nitko neće to mi je uvjek dobar razlog za kupnju .
A možda ipak firma ode u bankrot i naša ministrica skupa. [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


+ IGH kad nitko neće to mi je uvjek dobar razlog za kupnju .
A možda ipak firma ode u bankrot i naša ministrica skupa. [lol]

Znam da se sa bankrotom salis al vidi ovako:
Igh ima posla cijelu 2009,pa cak i 2010 god. jedna je od najbolji tvrti za Proektiranje u Evropi i nevidim razlog zasto ste takvi pesimisti.
Najvece je padove imala i smtram kad se trziste oporavi da se imati i najvece uspone od sviju dinonica.
Da se nije diralo u drugi stup IGH bi sad bijo na oko 2400 kn

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Pretpostavljam da će dobit za 2008. godinu biti oko 500 kn po dionici, sa dobrim izgledima da se slična dobit ostvari i u 2009. godini s obzirom na to da posla ima. Ako se popravi novčani tok – a ima naznaka da bi se to moglo desiti – izjave vlade, kredit HAC-u – nema razloga da target ne bude 5.000 kn. Nadam se da će se kad izvješće izađe trend promijeniti, tj. nadam se da će se to i prije desiti, pogotovo ako drugi tjedan dođe objava da je IGH dobio posao u Crnoj Gori.


Pretpostavljam da će dobit za 2008. godinu biti oko 500 kn po dionici, sa dobrim izgledima da se slična dobit ostvari i u 2009. godini s obzirom na to da posla ima. Ako se popravi novčani tok – a ima naznaka da bi se to moglo desiti – izjave vlade, kredit HAC-u – nema razloga da target ne bude 5.000 kn. Nadam se da će se kad izvješće izađe trend promijeniti, tj. nadam se da će se to i prije desiti, pogotovo ako drugi tjedan dođe objava da je IGH dobio posao u Crnoj Gori.

bravo svaka cast OCIJENA: 5
Kad ce izvjesce za 2008 god?
….i dali ce igh dijeliti dividendu,a ako nece..zasto????

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

OVO JE VIJEST OD 11.02.2009…pogledajte

Za dvodnevnog boravka u Sofiji direktor IGH dr. Jure Radić vodećim je ljudima bugarskog Ministarstva prometa i državne Agencije za ceste predstavio potencijale tvrtke kojoj je na čelu. Bugarska, naime, kreće u gradnju 1500 kilometara autocesta, a toliko ih je izgradila i Hrvatska. U okvirima borbe protiv globalne krize bugarska vlada i parlament donijeli su odluku o pojačanju kapitalnih investicija, stoga su odlučili krenuti u gradnju autocesta za što je u srednjoročnom planu potrebno uložiti 7 milijardi eura. Znatan dio sredstava osiguran je iz europskih fondova.

Direktora IGH Juru Radića domaćini u Sofiji ovom su prigodom informirali i o tome da pripremaju otvaranje velikog broja novih natječaja, te su pozvali IGH da se odazove i sudjeluje u projektiranju za Bugarsku kapitalnih investicija. IGH će se pozivu odazvati, a ovom prigodom Radiću je upućen i poziv za sudjelovanje IGH na natječaju za gradnju autoceste prema Strumi. Za njegova boravka u Sofiji također mu je potvrđeno da je IGH, kao vodeći partner bugarskim tvrtkama, pobijedio na natječaju za projektiranje triju sustava pročišćivača otpadnih voda u Eleni, Šumenu i Magližu.

zato nevidim zasto ljudi prodaju po 1600,1700 kn kad dionica brat/bratu u ovoj krizi vrijedi bar 3.000,00 kn

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Evo nešto što neznate JURE RADIĆ upravo je u SOFIJI

New Report

Close