IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pitam se tko je prodavao i zašto je prodavao na ovim mizernim cijenama


da pribilježimo: danas je trgovano s čak 1025 dionica IGH uz veliki promet od 2,6 milijuna kuna. toliko o tome da nema interesa za ovu dionicu na strani kupnje. 2000 kn pokazalo se kao čvrsta potpora dionici koja teško da će biti probijena
idući tjedan opet napadamo 3000 kn [thumbsup]

1205 dionica…najveći promet u točno zadnja 3 mjeseca.
9.1. je isti promet a broj dionica skoro duplo manji….666 komada. [rolleyes]


danas je trgovano s čak 1025 dionica IGH uz veliki promet od 2,6 milijuna kuna.

Mislim da se, između ostalog, radi o ciljanoj kupnji fondova koji brane Crobex na bodovima na kojima su otprilike kupovali prilikom onog prvog pada Crobexa do 1.500 bodova, prije dva mjeseca.
I, naravno, ne radi se samo o kupnji na IGH-u. Ne želim isključiti niti mogućnost da se radi o svojevrsnoj navlakuši u svrhu lakše prodaje sljedećih dana jer je u međuvremenu svima jasno kako stojimo u zemlji pa je za pretpostaviti da je to isto jasno i današnjim kupcima.

Nažalost, ne znam imenovati današnje kupce. S obzirom na sveopće (negativne) trendove, sa zanimanjem očekujem daljnji rasplet događaja…


koji veliki iskrcaji na IGH u zadnjih desetak dana ,pa koje razine očekuju ovi što se iskrcavaju

koji veliki utovar na IGH danas,,,koje li razine očekuju ovi što kupuju….

Vidjet cemo uskoro po cijeni jel to zaba prestaje sa rasprodajom!![thumbsup] [thumbsup]

1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.079 5,73 Skrb. račun-40
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.968 3,13 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 4.895 3,09 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.139 1,98 Skrb. račun
6. ĐUKAN PETAR 2.916 1,84 Osnovni račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.604 1,64 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.565 1,62 Skrb. račun-5
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.965 1,24 Skrb. račun
10. DEŠKOVIĆ ŽARKO 1.930 1,22 Osnovni račun
Ukupno: 34,14

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Mene zanima što ćemo sutra vidjeti, tko je to u utorak prodavao po onim cijenama.

Tko rasprodaje znamo, to je br.2, puno važnije je pitanje tko kupuje ovolike količine? Svaki dan IGH napravi preko 1 milion kuna prometa (jučer 2.6 mil.), a to se nigdje ne vidi u top 10?? Nije li to više nego čudno kad se u top 10 može ući s manje od 2000 komada, a samo jučer je kupljeno 1205 komada! Sve se više slažem s onima koji kažu da netko stalno kupuje preko više računa tako da to ne bude vidljivo u top 10!

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Zar nije moguce da kupuje puno malih? Puno puta trazimo uzrok u jednom uzroku, jer je to nacin kako covjek funkcionira, pokusava naci uzroke u svijetu da bi ga razumio… kao sto smo nekad smatrali da bog salje munju.

Ja bih rekao da nema zavjere, da je na djelu jedan ulagac, a zove s – Mr. Market!

Daj budi ozbiljan, pa ne vjeruješ valjda da u ovakvoj svjetskoj krizi mali ulagači imaju tolike zalihe keša da svaki dan kupe dionica IGH za 1-2 mil kn????

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

pa šta je danas kupiti 1000 kom sa 2 mil.kuna jel to neki problem.Sad se mali stavili na prodaju i dionica opet ide dole.Scenarij ponovljen već tisuću puta


pa šta je danas kupiti 1000 kom sa 2 mil.kuna jel to neki problem.Sad se mali stavili na prodaju i dionica opet ide dole.Scenarij ponovljen već tisuću puta

prosvijetli nas molim te! [pray]
sad se mali…pa se veliki…to mora da je zavjera [lol] [lol] [lol]
mislim da bi Vi trebali ponovno pozvati HANFU….imate broj koliko se sjecam
johny..to se zove "market"…znaci neko prodaje neko kupuje….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

svak ko imalo zna o burzi, ono jučer na IGH bio je jasan znak da treba uskočiti u vlak i kupovati, jedini je anricom prodava. a dobro, mlad je on još, naučit će [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close