IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Oni koji su prodali drukaju protiv, a oni koji su kupili drukaju za.
Uvjek ista prića.

Evo ja niti sam drukao niti me zanima drukeraj, ali me zanima poslovanje tvrtke i poglavito njezina zaduženost. Između ostalog zanima me i nezina perspektiva i sentiment ulagača na burzi. Kada sve ovo zbrojim, a s obzirom na fundamentalne pokazatelje mogu samo reći da je IGH podcjenjena kao i velika većina HR tvrtki ali da ne može još dolje to nikako ne bih rekao.
p/b 1,27
p/e 6,05
dy 2,47%
I sve je to lijepo i krasno podcjenjeno ali ovo me uznemiruje:
dug/kapital 224%

[/quote]

Igormen ti nisi, al čitaj malo postove u rikverc, da su svi postovi kao recimo ovaj tvoj sve 5, ali nažalost takvi postovi su oko 1%, sve ostalo druk gore ili dole. 99% postova jednostavno bi trebalo ignorirati, al je prevelika šuma………
[/quote]
Ne mogu se složiti na žalost.
Iako poštivam fundametalnu analizu i one koji donose ulagačke odluke na osnovu nje.
Ali ne treba zaboraviti da su fundamenti podložni promjenama kao i manipulaciji.
Pročitajte koji tekst one Mlinarevićke iz večernjeg i one silne procjene naših vrlih analitičara kod određivanja stvarne vrijednosti dionice na temelju fundamentalnih pokazatelja.
Sve to su bile vrhunske navlakuše..a kao dno dna fundamentalne analize imate post kolege Plavog par stranica unazad,koji usporedi pet?fundamentalnih pokazatelja dvije kompanije i povede ,nogometnim
riječnikom,4:1 haha…i Stojić bi bio impresioniran..siguran sam u to.
Dug postoji,problema ima ali mislim da je ključna ipak ta perspektiva o kojoj govori Igorman
A perspektivu treba gledati kroz sve aspekte.
I neki mali zaključak za kraj:fundameti svakako da ali samo kao dio jedne cijeline,a ta cijelina je kompleksna i vrlo teško ju je sagledati nama malim ulagačima pogotovo.

[/quote]

Velika je nelikvidnost. Kredita ima malo. Nije ključna vrijednost imovine nego koja se imovina po kojoj cijeni danas može odma za gotovinu prodati.

INTERVJU
Radić: Pametne države u krizi povećavaju ulaganja u infrastrukturu
Autor/izvor: Marina Šunjerga
INTERVJU – Ova se godina najavljivala kao najteža za građevinske kompanije. U atmsoferi krize već se nekoliko mjeseci govori o tome kako će val otpuštanja biti najžešću upravo u građevinskom sektoru.

O tome, ali i o planovima njegove kompanije u ovoj godini, SEEbiz je razgovarao s direktorom IGH (ZSE:IGH-R-A) Jurom Radićem.

SEEbiz: Prošla godina bila je jedna od najuspješnijih godina za hrvatske kompanije u građevinskom sektoru, pa i za IGH. Ipak, nad uspješne rezultate nadvio se crni oblak loših prognoza za 2009. Koliko će kriza utjecati na rezultate IGH-a u prvom kvartalu 2009.?

Radić: Prošla godina, što se IGH tiče, nije bila jedna od uspješnijih, nego daleko najuspješnija do sada. Mi smo u toj godini, u svim pokazateljima rasli 20-tak posto. U toj godini je napravljen veliki iskorak i u financijskim pokazateljima i u zapošljavanju,. Kriza je već tu, ona obuhvaća sve pore ne samo hrvatsko društvo, nego je i globalna. Bilo bi nesuvislo staviti glavu u pijesak i ne vidjeti što se događa. Ali unatoč krizi, ja sam optimist i s razlogom i s pokrićem. Mi imamo puno ugovorenih poslova, ugovaramo ih i dalje. Sve radimo da i ova krizna godina bude godina rasta a ne godina stagnacije. Ona neće biti godina rasta u omjerima kako je bilo prošlih godina, ali IGH će sva napraviti da i ova krizna godina bude godina u kojoj ćemo zapošljavati nove ljude, što već i radimo. Ovog mjeseca smo zaposlili desetak novih mladih inženjera. Dobivamo dobre rezultate vezano za neke nove poslove u zemlji i inozemstvu. Krizu ćemo prihvatiti kao izazov, poticaj za ubrzano restrukturiranje, ozbiljnu štednju i za pripremu da još snažnije napredujemo u vremenu kad kriza dođe.

Cijeli intervju na seebiz.eu

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

pozdrav jeli može biti neto tako ljubazan pa staviti promijene među prvih 10


pozdrav jeli može biti neto tako ljubazan pa staviti promijene među prvih 10

Top 10 dioničara:

Vlasnik računa Račun Udio Stanje Udio Stanje Trend
AKCIONAR D.O.O. [Običan račun] 12,67% 20.086,00 12,67% 20.086,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 6,69% 10.608,00 6,39% 10.131,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 3,13% 4.968,00 3,13% 4.968,00
PBZ D.D. [Skrbnički račun] 2,85% 4.525,00 2,92% 4.637,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,98% 3.139,00 1,98% 3.139,00
ĐUKAN PETAR [Običan račun] 1,84% 2.916,00 1,84% 2.916,00
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 1,64% 2.604,00 1,64% 2.604,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,64% 2.600,00 1,63% 2.592,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,24% 1.972,00 1,24% 1.972,00
DEŠKOVIĆ ŽARKO [Običan račun] 1,22% 1.930,00 1,22% 1.930,00
34,90% 34,66%

http://www.seebiz.eu/hr/intervjui/radic-pametne-drzave-u-krizi-povecavaju-ulaganja-u-infrastrukturu,37007.html

U dobra stara vremena cjena dionice bi skočila bar 20%

Ima veze sa time tko će _biti_ veći. Na burzi kupujemo budućnost [wink]
[/quote]

a vro dobro ZNAŠ tko više neće skoro zasjesti na kolo ovog državnog vrha
nakon što su digli ljude na foru s hatejem i sličnim bulažnjenjima

zato sakiju i onim raznim jurama još par godina da se tovare a onda mogu nazad na kamenjar

hehehe

živio nama igh i jure radić graditelj mostova

Postanite Eu-robovi



pozdrav jeli može biti neto tako ljubazan pa staviti promijene među prvih 10

Top 10 dioničara:

Vlasnik računa Račun Udio Stanje Udio Stanje Trend
AKCIONAR D.O.O. [Običan račun] 12,67% 20.086,00 12,67% 20.086,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 6,69% 10.608,00 6,39% 10.131,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 3,13% 4.968,00 3,13% 4.968,00
PBZ D.D. [Skrbnički račun] 2,85% 4.525,00 2,92% 4.637,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,98% 3.139,00 1,98% 3.139,00
ĐUKAN PETAR [Običan račun] 1,84% 2.916,00 1,84% 2.916,00
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 1,64% 2.604,00 1,64% 2.604,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,64% 2.600,00 1,63% 2.592,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,24% 1.972,00 1,24% 1.972,00
DEŠKOVIĆ ŽARKO [Običan račun] 1,22% 1.930,00 1,22% 1.930,00
34,90% 34,66%
[/quote]
Zaba na 2.nastavlja..u srijedu 109 kom prodala

INSTITUT GRAĐEVINARSTVA HRVATSKE D.D./REDOVNA SERIJE A IGH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.022 6,32 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.968 3,13 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 4.683 2,95 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.139 1,98 Skrb. račun
6. ĐUKAN PETAR 2.916 1,84 Osnovni račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.604 1,64 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.591 1,63 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.972 1,24 Skrb. račun
10. DEŠKOVIĆ ŽARKO 1.930 1,22 Osnovni račun
Ukupno: 34,63

sijem žito raste grahorica

koliko prometttttt. jao za poluditi. Ima li kakvih novih vijesti?




E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

INGRA ima ca. 10 000 obrtnika u ZG na svojoj strani :

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=151568

+ Mavrovo sa radnicima koje je najteže pronaći danas u građevini, i strojevima također iz Mavrova.
Koji je kupljen za sitne pare.

A ima li IGH nešto od toga??
Ne, oni idu Ingirnim koracima.
Još su zeleni u svemu tome, žele biti developeri, IGH jedino što ima je više kvalitetnog kadra, kojeg isitna Ingri ne nedostaje, ali ovi imaju more inženjera mislim oko 700 i svaka im čast.

Ma ustvari, mene to podsjeća na ovu priču.
Ajmo reći da se u ovoj priči Jure Radić zove Slavko.
Priča ide otprilike ovako..

Ima tamo jedan klinac, vozio je do sada brdske utrke ( Slavko, do sada projektirao ) , ovisno o vremenu ( Maslenica ), znao je imati i lijepih rezultata…

Ali sada, želi ući u svjetsko prvenstvo formule 1( developeri ), niti manje niti više. Ali Slavko je novak, mlad i perspektivan u cijeloj priči istina , a isto tako je i bahat. I traži puno para ( skuplji fundamenti u odnosu na INGR ).

A sa druge strane imamo jednog Raikonnena ( Ingra ), iskusnog starog lisca, svjetskog prvaka ( ogromne reference u tom businessu ).
Taj ima iskustvo ( bio prvak čak ), znanje, a još je k tome jeftiniji ( fundamenti ).

E sad, iako i jedan i drugi obečavaju, meni ovaj Raikonnen ipak više obećava ( ugovoreni poslovi )!!

Dragi moj, mi da smo vlasnici , recimo Ferrarija, koga bismo mi uzeli u momčad, pod pretpostavkom da niti jedan nije u našoj momčadi?

Slavka , mladog i perspektivnog, koji ovisno o vremenu dobro vozi po brdskim utrkama i ima u svakom slučaju utjecajnog tatu ( istina već je jako star samo kaj ne kihne – HDZ ) , ili ćemo uzeti Raikonnena, starog iskusnog lisca, koji je k tome i jeftiniji????

Govorimo o roku od 1-2 godine.

Ne znam kako Ti , ali meni je Slavko obečavajući i rado bih ga uzeo, ali između ova dva…definitivno biram Raikonnena!!

[/quote]

Plavi, si dobro?
[/quote]

Naravno da sam dobro.
Zar ovo nije realan prikaz stanja stvari?
U ćemu se ne slažeš sa mnom?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




pozdrav jeli može biti neto tako ljubazan pa staviti promijene među prvih 10

Top 10 dioničara:

Vlasnik računa Račun Udio Stanje Udio Stanje Trend
AKCIONAR D.O.O. [Običan račun] 12,67% 20.086,00 12,67% 20.086,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 6,69% 10.608,00 6,39% 10.131,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 3,13% 4.968,00 3,13% 4.968,00
PBZ D.D. [Skrbnički račun] 2,85% 4.525,00 2,92% 4.637,00
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,98% 3.139,00 1,98% 3.139,00
ĐUKAN PETAR [Običan račun] 1,84% 2.916,00 1,84% 2.916,00
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] 1,64% 2.604,00 1,64% 2.604,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,64% 2.600,00 1,63% 2.592,00
ZAGREBAČKA BANKA D.D. [Skrbnički račun] 1,24% 1.972,00 1,24% 1.972,00
DEŠKOVIĆ ŽARKO [Običan račun] 1,22% 1.930,00 1,22% 1.930,00
34,90% 34,66%
[/quote]
Zaba na 2.nastavlja..u srijedu 109 kom prodala

[/quote]

Može biti indikativno kada 2. po redu dioničar očito rasprodaje svoj udio.
U najboljem slučaju samnjuje.
Ako se ovako nastavi potrajat će.
Postavljas se i pitanje zašto to rade i to sada?
U svakom slučaju veliki pritisak na dolje.

Ne dobro, kako god okrenuli.
Tko je pod ovim skrbničkim je li riječ o ZG Globalu??

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]





E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

Dragi moj, kakve veze ima profitna marža sa time tko je veći?

[/quote]

Ima veze sa time tko će _biti_ veći. Na burzi kupujemo budućnost [wink]
[/quote]

Darling, ja ne vidim da su profitne marže u prošlosti, garancija budućih, a Ti ??
A Ingra je uostalom imala samo troškove ove godine zbog Arene Zagreb.
A slijedećih 28 godina bi trebala sjedati pinka od nekih 7,5 mil. EUR godišnje.

A ako kupujemo budučnost:

IGH – ugovoreni poslovio 2 milijarde EUR
INGRA – ugovoreni poslovi 3,5 milijarde EUR

Uz trenutno iste prihode.
Na koga bi se kaldili, ipak je ovo najvažniji pokazatelj u građevini?
Ja bi na ove koji imaju više ugovorenih poslova!
[wink]
[/quote]

Trebalo bi možda odbiti od tih famoznih 3,5 mlijardi neke poslove – tipa Stubaki, ZG Aerodrom, Tri granit i slične kule u zraku, poput Posedarje Rivijere i ostalih projekata koji se vjerovatno nikad neće realizirati.
Skopljenih poslova je vrlo vrlo malo, i kod Ingre i kod Igh.

A onih 10 mostova???
Ma dajte molim vas.

Stubaki su ok projekt i biti ce zatvoren ali koje to veze ima sa bilo kojom firmom, sto nije to Andabakovo odnosno od ovih koji su ga kupili.
Aerodrom ce cekati barem 2-4 godina.
Posedarje jednako tako ako ne i vise…

Projekata ima, nema casha…

IGH je po meni kljucnu gresku napravio kada se nije isao dokapitalizirati prosle godine kao INGRA 350 milja kuna.
Tu lovu ingra ima, ili potrazivanje prema gradu koje ce biti naplaceno a iGH ne.

Nazalost, neznam zasto nisu iskoristili taj gradjevinski boom.
A nisu ni obveznicu izdali da barem tako lovu nabave…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close