IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATPL ima hrpu love pa kupuje okolo imovinu. Tako je to kad zarađuješ cash, a ne prodaješ priču. Znaš ono… suprotno od Ingre. [tongue] [lol]

Zar moram i na temu ATPL, da Ti dokažem da nije tako?[wink]
Iako ATPL [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zar moram i na temu ATPL, da Ti dokažem da nije tako?[wink]
Iako ATPL [thumbsup]

joj, nemoj na ATPL [pray] [smiley]

I'LL BE BACK


Zar moram i na temu ATPL, da Ti dokažem da nije tako?[wink]
Iako ATPL [thumbsup]

joj, nemoj na ATPL [pray] [smiley]
[/quote]

Onda ne zafrkavaj.
Bolje pogledaj kratkoročnu imovinu kod Ingre.
I ne pričaju više, kao što su pričali 2006. i 2007. otišao im PR u k…c , isto kao i cijena dionice.
Je…e da sam im ja PR, pa da vidiš.. [wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Zar moram i na temu ATPL, da Ti dokažem da nije tako?[wink]
Iako ATPL [thumbsup]

joj, nemoj na ATPL [pray] [smiley]
[/quote]

Onda ne zafrkavaj.
Bolje pogledaj kratkoročnu imovinu kod Ingre.
I ne pričaju više, kao što su pričali 2006. i 2007. otišao im PR u k…c , isto kao i cijena dionice.
Je…e da sam im ja PR, pa da vidiš.. [wink]
[/quote]

Ma pusti… bar ne pričaju da će propast ko mudonje iz ATPL u 10.mjesecu 2008. Tamo poplašili narod, nakrcali se dionicama, pa sad dijele dividendu i kupuju tankere. Hehe, odradili raju za 5!Neka su, i ja bi[thumbsup]

Zaspamali smo temu. Unatoč tvojih 4:1, moj tip je IGH. Dok god je hadezeta [thumbsup]

I'LL BE BACK

E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

I'LL BE BACK


E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

Dragi moj, kakve veze ima profitna marža sa time tko je veći?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

Dragi moj, kakve veze ima profitna marža sa time tko je veći?

[/quote]

Ima veze sa time tko će _biti_ veći. Na burzi kupujemo budućnost [wink]

I'LL BE BACK




E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

Dragi moj, kakve veze ima profitna marža sa time tko je veći?

[/quote]

Ima veze sa time tko će _biti_ veći. Na burzi kupujemo budućnost [wink]
[/quote]

Darling, ja ne vidim da su profitne marže u prošlosti, garancija budućih, a Ti ??
A Ingra je uostalom imala samo troškove ove godine zbog Arene Zagreb.
A slijedećih 28 godina bi trebala sjedati pinka od nekih 7,5 mil. EUR godišnje.

A ako kupujemo budučnost:

IGH – ugovoreni poslovio 2 milijarde EUR
INGRA – ugovoreni poslovi 3,5 milijarde EUR

Uz trenutno iste prihode.
Na koga bi se kaldili, ipak je ovo najvažniji pokazatelj u građevini?
Ja bi na ove koji imaju više ugovorenih poslova!
[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/41113/Default.aspx
Ma evo kako se riješava problem stanova u Splitu … prstić


E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

INGRA ima ca. 10 000 obrtnika u ZG na svojoj strani :

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=151568

+ Mavrovo sa radnicima koje je najteže pronaći danas u građevini, i strojevima također iz Mavrova.
Koji je kupljen za sitne pare.

A ima li IGH nešto od toga??
Ne, oni idu Ingirnim koracima.
Još su zeleni u svemu tome, žele biti developeri, IGH jedino što ima je više kvalitetnog kadra, kojeg isitna Ingri ne nedostaje, ali ovi imaju more inženjera mislim oko 700 i svaka im čast.

Ma ustvari, mene to podsjeća na ovu priču.
Ajmo reći da se u ovoj priči Jure Radić zove Slavko.
Priča ide otprilike ovako..

Ima tamo jedan klinac, vozio je do sada brdske utrke ( Slavko, do sada projektirao ) , ovisno o vremenu ( Maslenica ), znao je imati i lijepih rezultata…

Ali sada, želi ući u svjetsko prvenstvo formule 1( developeri ), niti manje niti više. Ali Slavko je novak, mlad i perspektivan u cijeloj priči istina , a isto tako je i bahat. I traži puno para ( skuplji fundamenti u odnosu na INGR ).

A sa druge strane imamo jednog Raikonnena ( Ingra ), iskusnog starog lisca, svjetskog prvaka ( ogromne reference u tom businessu ).
Taj ima iskustvo ( bio prvak čak ), znanje, a još je k tome jeftiniji ( fundamenti ).

E sad, iako i jedan i drugi obečavaju, meni ovaj Raikonnen ipak više obećava ( ugovoreni poslovi )!!

Dragi moj, mi da smo vlasnici , recimo Ferrarija, koga bismo mi uzeli u momčad, pod pretpostavkom da niti jedan nije u našoj momčadi?

Slavka , mladog i perspektivnog, koji ovisno o vremenu dobro vozi po brdskim utrkama i ima u svakom slučaju utjecajnog tatu ( istina već je jako star samo kaj ne kihne – HDZ ) , ili ćemo uzeti Raikonnena, starog iskusnog lisca, koji je k tome i jeftiniji????

Govorimo o roku od 1-2 godine.

Ne znam kako Ti , ali meni je Slavko obečavajući i rado bih ga uzeo, ali između ova dva…definitivno biram Raikonnena!!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



E da… kod tvojih 5 fundamentalnih pokazatelja nisi uzeo najbitnije. A to su profitne marže, i povrat na glavnicu, a tu ih IGH dere! plus ako bude sranja imaju Jureta, a Jure ima Ivu. A kog ima INGR? Vidiš da idu sami protiv svih. Pukli.

INGRA ima ca. 10 000 obrtnika u ZG na svojoj strani :

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=151568

+ Mavrovo sa radnicima koje je najteže pronaći danas u građevini, i strojevima također iz Mavrova.
Koji je kupljen za sitne pare.

A ima li IGH nešto od toga??
Ne, oni idu Ingirnim koracima.
Još su zeleni u svemu tome, žele biti developeri, IGH jedino što ima je više kvalitetnog kadra, kojeg isitna Ingri ne nedostaje, ali ovi imaju more inženjera mislim oko 700 i svaka im čast.

Ma ustvari, mene to podsjeća na ovu priču.
Ajmo reći da se u ovoj priči Jure Radić zove Slavko.
Priča ide otprilike ovako..

Ima tamo jedan klinac, vozio je do sada brdske utrke ( Slavko, do sada projektirao ) , ovisno o vremenu ( Maslenica ), znao je imati i lijepih rezultata…

Ali sada, želi ući u svjetsko prvenstvo formule 1( developeri ), niti manje niti više. Ali Slavko je novak, mlad i perspektivan u cijeloj priči istina , a isto tako je i bahat. I traži puno para ( skuplji fundamenti u odnosu na INGR ).

A sa druge strane imamo jednog Raikonnena ( Ingra ), iskusnog starog lisca, svjetskog prvaka ( ogromne reference u tom businessu ).
Taj ima iskustvo ( bio prvak čak ), znanje, a još je k tome jeftiniji ( fundamenti ).

E sad, iako i jedan i drugi obečavaju, meni ovaj Raikonnen ipak više obećava ( ugovoreni poslovi )!!

Dragi moj, mi da smo vlasnici , recimo Ferrarija, koga bismo mi uzeli u momčad, pod pretpostavkom da niti jedan nije u našoj momčadi?

Slavka , mladog i perspektivnog, koji ovisno o vremenu dobro vozi po brdskim utrkama i ima u svakom slučaju utjecajnog tatu ( istina već je jako star samo kaj ne kihne – HDZ ) , ili ćemo uzeti Raikonnena, starog iskusnog lisca, koji je k tome i jeftiniji????

Govorimo o roku od 1-2 godine.

Ne znam kako Ti , ali meni je Slavko obečavajući i rado bih ga uzeo, ali između ova dva…definitivno biram Raikonnena!!

[/quote]

Plavi, si dobro?

I'LL BE BACK

dobra neka firma ta IGH-au, auu! popuših tamo nekih 480.000,00..au, auu…(kako se zovu one male životinje što puze i gmižu??)….[bye]

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy

New Report

Close