IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Oni koji su prodali drukaju protiv, a oni koji su kupili drukaju za.
Uvjek ista prića.

Evo ja niti sam drukao niti me zanima drukeraj, ali me zanima poslovanje tvrtke i poglavito njezina zaduženost. Između ostalog zanima me i nezina perspektiva i sentiment ulagača na burzi. Kada sve ovo zbrojim, a s obzirom na fundamentalne pokazatelje mogu samo reći da je IGH podcjenjena kao i velika većina HR tvrtki ali da ne može još dolje to nikako ne bih rekao.
p/b 1,27
p/e 6,05
dy 2,47%
I sve je to lijepo i krasno podcjenjeno ali ovo me uznemiruje:
dug/kapital 224%



Oni koji su prodali drukaju protiv, a oni koji su kupili drukaju za.
Uvjek ista prića.

Evo ja niti sam drukao niti me zanima drukeraj, ali me zanima poslovanje tvrtke i poglavito njezina zaduženost. Između ostalog zanima me i nezina perspektiva i sentiment ulagača na burzi. Kada sve ovo zbrojim, a s obzirom na fundamentalne pokazatelje mogu samo reći da je IGH podcjenjena kao i velika većina HR tvrtki ali da ne može još dolje to nikako ne bih rekao.
p/b 1,27
p/e 6,05
dy 2,47%
I sve je to lijepo i krasno podcjenjeno ali ovo me uznemiruje:
dug/kapital 224%

[/quote]

Igormen ti nisi, al čitaj malo postove u rikverc, da su svi postovi kao recimo ovaj tvoj sve 5, ali nažalost takvi postovi su oko 1%, sve ostalo druk gore ili dole. 99% postova jednostavno bi trebalo ignorirati, al je prevelika šuma………


Vezano uz diskusiju s prethodne strane : ciji je veci i sl… Nemam pojma cega je INGR napucala u imovinu ali je sigurno i za nju i za IGH da ce sve osim casha morati revalorizirati jedan dan na dolje. U stvari to im danas ne vrijedi toliko.
Nema casha. On je najbitniji danas. A gdje je 2010 ili 11? Jel netko ocekuje da ce se kreditne orgije iz proslosti mozda ponoviti za godinu – dvije [bye]

Kolega?
Ingrina imovina je podcjenjena a ne precijenjena.
Precijenjena je u djelu financijske imovine, zbog pada tržišta, ali što je sa silnim količinama zemljišta koje Ingra ima na području Zagreba i Jadranske obale??

Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??
Pitam se da li se on uopće nalazi u bilanci, a ako se i nalazi sigurno nije revalorizirana vrijednost po obnovi.
Da ne govorimo o rastu ciojena nekretnina zadnjih godina, i koliko to danas realno vrijedi.

http://www.hotel-lapad.hr/

Evo izvadak iz prospekta o vlasništvu nekretnina:

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Kada je to revalorizirano, ovdje ne govorimo o malom iznosu, pod kojim je cijenama to u bilanci???

Gdje je u bilanci 79% Mavrova i 100 % Mavrorovo inženjeringa??Nigdje.
Imaju li oni kakvu imovinu osim onih silnih strojeva i radnika?

Gdje je Arena Zagreb u bilanci???
Nema niti A od Arene, a na koliko se takva građevina može procijeniti.

Dakle kolega, mislim da sam argumentima oborio Vaš stav oko toga, da je Ingra nešto " upucala u imovinu ", baš nasuprot.

Ne bih htio spamati temu IGH sa INGR, ali mislim da sam dužan odgovoriti radi istinitosti.

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Oni koji su prodali drukaju protiv, a oni koji su kupili drukaju za.
Uvjek ista prića.

Evo ja niti sam drukao niti me zanima drukeraj, ali me zanima poslovanje tvrtke i poglavito njezina zaduženost. Između ostalog zanima me i nezina perspektiva i sentiment ulagača na burzi. Kada sve ovo zbrojim, a s obzirom na fundamentalne pokazatelje mogu samo reći da je IGH podcjenjena kao i velika većina HR tvrtki ali da ne može još dolje to nikako ne bih rekao.
p/b 1,27
p/e 6,05
dy 2,47%
I sve je to lijepo i krasno podcjenjeno ali ovo me uznemiruje:
dug/kapital 224%

[/quote]

Igormen ti nisi, al čitaj malo postove u rikverc, da su svi postovi kao recimo ovaj tvoj sve 5, ali nažalost takvi postovi su oko 1%, sve ostalo druk gore ili dole. 99% postova jednostavno bi trebalo ignorirati, al je prevelika šuma………
[/quote]
Ne mogu se složiti na žalost.
Iako poštivam fundametalnu analizu i one koji donose ulagačke odluke na osnovu nje.
Ali ne treba zaboraviti da su fundamenti podložni promjenama kao i manipulaciji.
Pročitajte koji tekst one Mlinarevićke iz večernjeg i one silne procjene naših vrlih analitičara kod određivanja stvarne vrijednosti dionice na temelju fundamentalnih pokazatelja.
Sve to su bile vrhunske navlakuše..a kao dno dna fundamentalne analize imate post kolege Plavog par stranica unazad,koji usporedi pet?fundamentalnih pokazatelja dvije kompanije i povede ,nogometnim
riječnikom,4:1 haha…i Stojić bi bio impresioniran..siguran sam u to.
Dug postoji,problema ima ali mislim da je ključna ipak ta perspektiva o kojoj govori Igorman
A perspektivu treba gledati kroz sve aspekte.
I neki mali zaključak za kraj:fundameti svakako da ali samo kao dio jedne cijeline,a ta cijelina je kompleksna i vrlo teško ju je sagledati nama malim ulagačima pogotovo.

sijem žito raste grahorica



Vezano uz diskusiju s prethodne strane : ciji je veci i sl… Nemam pojma cega je INGR napucala u imovinu ali je sigurno i za nju i za IGH da ce sve osim casha morati revalorizirati jedan dan na dolje. U stvari to im danas ne vrijedi toliko.
Nema casha. On je najbitniji danas. A gdje je 2010 ili 11? Jel netko ocekuje da ce se kreditne orgije iz proslosti mozda ponoviti za godinu – dvije [bye]

Kolega?
Ingrina imovina je podcjenjena a ne precijenjena.
Precijenjena je u djelu financijske imovine, zbog pada tržišta, ali što je sa silnim količinama zemljišta koje Ingra ima na području Zagreba i Jadranske obale??

Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??
Pitam se da li se on uopće nalazi u bilanci, a ako se i nalazi sigurno nije revalorizirana vrijednost po obnovi.
Da ne govorimo o rastu ciojena nekretnina zadnjih godina, i koliko to danas realno vrijedi.

http://www.hotel-lapad.hr/

Evo izvadak iz prospekta o vlasništvu nekretnina:

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Kada je to revalorizirano, ovdje ne govorimo o malom iznosu, pod kojim je cijenama to u bilanci???

Gdje je u bilanci 79% Mavrova i 100 % Mavrorovo inženjeringa??Nigdje.
Imaju li oni kakvu imovinu osim onih silnih strojeva i radnika?

Gdje je Arena Zagreb u bilanci???
Nema niti A od Arene, a na koliko se takva građevina može procijeniti.

Dakle kolega, mislim da sam argumentima oborio Vaš stav oko toga, da je Ingra nešto " upucala u imovinu ", baš nasuprot.

Ne bih htio spamati temu IGH sa INGR, ali mislim da sam dužan odgovoriti radi istinitosti.

[thumbsup]
[/quote]

Tko je kriv za ovakvu bilancu ?
Zakon o računovodstvu ?




Vezano uz diskusiju s prethodne strane : ciji je veci i sl… Nemam pojma cega je INGR napucala u imovinu ali je sigurno i za nju i za IGH da ce sve osim casha morati revalorizirati jedan dan na dolje. U stvari to im danas ne vrijedi toliko.
Nema casha. On je najbitniji danas. A gdje je 2010 ili 11? Jel netko ocekuje da ce se kreditne orgije iz proslosti mozda ponoviti za godinu – dvije [bye]

Kolega?
Ingrina imovina je podcjenjena a ne precijenjena.
Precijenjena je u djelu financijske imovine, zbog pada tržišta, ali što je sa silnim količinama zemljišta koje Ingra ima na području Zagreba i Jadranske obale??

Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??
Pitam se da li se on uopće nalazi u bilanci, a ako se i nalazi sigurno nije revalorizirana vrijednost po obnovi.
Da ne govorimo o rastu ciojena nekretnina zadnjih godina, i koliko to danas realno vrijedi.

http://www.hotel-lapad.hr/

Evo izvadak iz prospekta o vlasništvu nekretnina:

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Kada je to revalorizirano, ovdje ne govorimo o malom iznosu, pod kojim je cijenama to u bilanci???

Gdje je u bilanci 79% Mavrova i 100 % Mavrorovo inženjeringa??Nigdje.
Imaju li oni kakvu imovinu osim onih silnih strojeva i radnika?

Gdje je Arena Zagreb u bilanci???
Nema niti A od Arene, a na koliko se takva građevina može procijeniti.

Dakle kolega, mislim da sam argumentima oborio Vaš stav oko toga, da je Ingra nešto " upucala u imovinu ", baš nasuprot.

Ne bih htio spamati temu IGH sa INGR, ali mislim da sam dužan odgovoriti radi istinitosti.

[thumbsup]
[/quote]

Tko je kriv za ovakvu bilancu ?
Zakon o računovodstvu ?
[/quote]

Nitko nije kriv, sve će to biti kad tad u bilanci.
SAmo sam htio odgovoriti na, po meni netočnu konstataciju u "pumoanju bilance " kod Ingre. [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??

Kako ti vise nije neugodno?

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 3.940.083 88,19 Osnovni račun
2. INGRA D.D. 491.447 11,00 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 18.683 0,42 Osnovni račun
4. PAKTOR D.O.O. 3.809 0,09 Osnovni račun
5. KNEGO FRANA 552 0,01 Osnovni račun
6. MAGE DAVOR 455 0,01 Osnovni račun
7. ČAGALJ IVAN 395 0,01 Osnovni račun
8. BURSIK ANTUN 395 0,01 Osnovni račun
9. DANIČIĆ PERO 395 0,01 Osnovni račun
10. DANIČIĆ BOŽICA 395 0,01 Osnovni račun
Ukupno: 99,75

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??

Kako ti vise nije neugodno?

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 3.940.083 88,19 Osnovni račun
2. INGRA D.D. 491.447 11,00 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 18.683 0,42 Osnovni račun
4. PAKTOR D.O.O. 3.809 0,09 Osnovni račun
5. KNEGO FRANA 552 0,01 Osnovni račun
6. MAGE DAVOR 455 0,01 Osnovni račun
7. ČAGALJ IVAN 395 0,01 Osnovni račun
8. BURSIK ANTUN 395 0,01 Osnovni račun
9. DANIČIĆ PERO 395 0,01 Osnovni račun
10. DANIČIĆ BOŽICA 395 0,01 Osnovni račun
Ukupno: 99,75

[/quote]

Ma daj ne ser.

http://www.poslovni.hr/65253.aspx

Udio je bio 30 % očito je poslije smanjen, jer je Atlantska dokapit. ponovno ili što?
Što samo ne ispraviš, nego odmah provociranje?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bit ce na gradjevinarima … BORBA DO ZADNJE BUDALE !
[wink]
Ne daj se plavi!

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Evo izvadak iz prospekta o vlasništvu nekretnina:

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Ne bih htio spamati temu IGH sa INGR, ali mislim da sam dužan odgovoriti radi istinitosti.

S obzirom da ne želiš sapmati temu zanimljivo mi je kako često, da ne kažem u pravilu, pišeš o Ingri baš na ovoj temi. Valjda slučajno svaki put.

A ovo značajna materijalna imovina mi baš i ne zvuči tako značajna.
Možda nekome tko zbilja nema pojma o ničemu dobro zvuče ove površine u m2 ali 10000 m2 je zemljište 100 x 100 m. Dakele i nije to baš tako značajno.
Ovo je zanimljivo:
Na području Kvarnera… na području Dubrovačko-neretvanske županije… to su jako kvalitetni podatci. Može ispasti vrijednost "za kavu".
Još kako-tako u Zagrebu ali i tu piše da je na nekoliko lokacija i gde su te lokacije-dakle i to može biti ćorak!

Istina je da si stavio citat ali pošto si ga stavio pretpostavljam da dijeliš mišljenje.
Jel imaš ti kakve konkretnije podatke jer ovako je sve 0!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...



Evo izvadak iz prospekta o vlasništvu nekretnina:

Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2).

Ne bih htio spamati temu IGH sa INGR, ali mislim da sam dužan odgovoriti radi istinitosti.

S obzirom da ne želiš sapmati temu zanimljivo mi je kako često, da ne kažem u pravilu, pišeš o Ingri baš na ovoj temi. Valjda slučajno svaki put.

A ovo značajna materijalna imovina mi baš i ne zvuči tako značajna.
Možda nekome tko zbilja nema pojma o ničemu dobro zvuče ove površine u m2 ali 10000 m2 je zemljište 100 x 100 m. Dakele i nije to baš tako značajno.
Ovo je zanimljivo:
Na području Kvarnera… na području Dubrovačko-neretvanske županije… to su jako kvalitetni podatci. Može ispasti vrijednost "za kavu".
Još kako-tako u Zagrebu ali i tu piše da je na nekoliko lokacija i gde su te lokacije-dakle i to može biti ćorak!

Istina je da si stavio citat ali pošto si ga stavio pretpostavljam da dijeliš mišljenje.
Jel imaš ti kakve konkretnije podatke jer ovako je sve 0!

[/quote]

Evo kolega ne spamam, isti je sektor, a Jure Radić se raspjevao kako je INGRA premala za njega.

Str. 59. Prospekta o dokapitalizaciji 2009.

http://jik.hanfa.hr/jizd/dio_files/P_3277267_150109.pdf

I još puno lijepih stvari,pogledajte ugovorene poslove, pa usporedite sa IGH

" Sjedište INGRE nalazi se na adresi Alexandera von Humboldta 4b, Zagreb.
Zemljište površine 2.407 m2 kao i poslovna zgrada neto korisne površine
5.093,71 m2 na toj lokaciji u vlasništvu su INGRE.
Grupa INGRA posjeduje značajnu materijalnu imovinu u obliku zemljišta
prvenstveno na nekoliko lokacija u Zagrebu (ukupne površine 26.000 m2) kao
i na priobalnom dijelu Hrvatske, i to na području Kvarnera (11.200 m2) kao i
na području Dubrovačko-neretvanske županije (17.323 m2). Navedena
imovina predmet je buduće investicijske izgradnje (detaljnije u poglavlju
Prospekta “5.11. Investicije”)."

Kao što vidite kolega kod nas je sve transparento, pa se čak i javno obznani da se neće platiit dobavljaćima dok grad ne plati, a drugi to u tišini tako rade, ali ne priznaju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Koliko vrijedi Hotel Lapad, nakon što je obnovljen, a gdje je udio Ingre 30 % ??

Kako ti vise nije neugodno?

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 3.940.083 88,19 Osnovni račun
2. INGRA D.D. 491.447 11,00 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 18.683 0,42 Osnovni račun
4. PAKTOR D.O.O. 3.809 0,09 Osnovni račun
5. KNEGO FRANA 552 0,01 Osnovni račun
6. MAGE DAVOR 455 0,01 Osnovni račun
7. ČAGALJ IVAN 395 0,01 Osnovni račun
8. BURSIK ANTUN 395 0,01 Osnovni račun
9. DANIČIĆ PERO 395 0,01 Osnovni račun
10. DANIČIĆ BOŽICA 395 0,01 Osnovni račun
Ukupno: 99,75

[/quote]

Ma daj ne ser.

http://www.poslovni.hr/65253.aspx

Udio je bio 30 % očito je poslije smanjen, jer je Atlantska dokapit. ponovno ili što?
Što samo ne ispraviš, nego odmah provociranje?

[/quote]

ATPL ima hrpu love pa kupuje okolo imovinu. Tako je to kad zarađuješ cash, a ne prodaješ priču. Znaš ono… suprotno od Ingre. [tongue] [lol]

I'LL BE BACK

New Report

Close