IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Velika količina se trguje zadnjih dana ,stvarno je teško predvidjeti kretanje dionice

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3232699/index.do

IGH PRONAŠAO partnera za zračnu luku PLESO

Kad kliknes na zadnji izvjestaj IHG3Q2008 pise da:
– Kapital sa rezervama = 378 mil
– Dugorocne obveze = 207 mil
– Kratkorocne = 641 od cega financijske 341mil
A cash flow … [cry]
Kako ce oni prezivjeti ovu godinu? A sta ako se ova godina protegne na vise godina…

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Kad kliknes na zadnji izvjestaj IHG3Q2008 pise da:
– Kapital sa rezervama = 378 mil
– Dugorocne obveze = 207 mil
– Kratkorocne = 641 od cega financijske 341mil
A cash flow … [cry]
Kako ce oni prezivjeti ovu godinu? A sta ako se ova godina protegne na vise godina…

Nekako će preživjeti.
Mali dodatak, kratkoročna imovina kod IGH iznosi 773 mil . kuna.

E sad pazite, kaže jure Radić danas u Večernjem da je Ingra za njega premala , i da ne misle preuzeti Ingru.?
Halo gospon Radić?
Pa naravno da ne mislite preuzeti Ingru, ali samo malo tko je tu manji a tko veći ?

Ajmo sa podacima sa ZSE javno dostupnima:

Prihod IGH 3. Q 2008. 637 mil. kuna
Prihod Ingre 3. Q 2008. 816 mil. kuna

0:1 za Ingru da je veća

Dobit IGH 3. Q 2008. 70 mil. kuna
Dobiti Ingre 3. q 2008 68 mil. kuna

približno isto, ostaje 0:1 za INGRU

Kapital i rezerve IGH 3. Q 2008. 378 mil. kuna
Kapital i rezerve INGRA 3. Q 2008. 652 mil. kuna

0:2 za Ingru da je veća

Ugovoreni poslovi:

iz članka u današnjem Večernjem listu IGH 2 mlrd EUR
INGRA više puta objavljeno preko 3,5 mlrd EUR

0:3 za INGRU!!

DA pogledaqmo, teška su vremena, kakva je struktura kratkoročne zaduženosti,odnosno likvidnost, koja je bitna u ova teška vremena i kratkoročne imovine kako bi se ta ista zaduženost pokrila. RAdi se dakle o zaduženju i imovini koje je sa rokom dospijeća do 1 godine:

IGH :

kratkoroče obveze : 641 mil. kuna
kratkoročna imovina: 773 milijuna kuna

pogledajmo malo strukturu ove kratkoročne imovine, iz razloga, što je i sam Jure Radić naveo, neplačanja kupaca, problematike naplate potraživanja dakle " potraživanja od kupaca " – 229 mil. kuna, tj ukupno čak 30 % ukupne imovine.

Koeficijent tekuće likvidnosti kod IGH – 1,20

INGRA:

kratkoroče obveze : 818 mil. kuna
kratkoročna imovina: 1,2 milijardi kuna

pogledajmo malo strukturu ove kratkoročne imovine, iz razloga što je i sam Jure Radić naveo, neplačanja kupaca, problematike naplate potraživanja dakle " potraživanja od kupaca " – 185 mil. kuna, tj ukupno 15 % ukupne imovine ( za razliku od IGH koji ovu problematičnu stavku ima u iznosi od čak 30 %, duplo više.

Koeficijent tekuće likvidnosti kod INGR – 1,46

Zaključak: i u ovom pogledu apsolutno bolja situacija kod Ingre, kako po samom omjeru tekuće likvidnosti, tako i po strukturi kratkoročne imovine.

Inaće obje tvrtke imaju zadovoljavajući koeficijent tekuće likvidnosti, recimo 2006. godine u projektu za Sapard, prihvatljivo je bilo sudjelovanje svim tvrtkaka koje imaju taj koeficijent veći od 0,9, a inaće se smatra da je preko 1 zadovoljavajuće.

0:4 za Ingru.

Ukupna zaduženost, izračunajmo relevantan koeficijent , koeficijent zaduženosti(ukupne obveze / ukupna imovina ):

IGH: 61 %
INGRA: 66 %
Kad već spominjemo Sparad, kriterij je tu bio ne preko 70 %, obje tvrtke su ok, jer je to i granična brojka inaće.

Neznatno više, ali ipak više,dakle ukupno 1:4 za INGR

Evo malo usporedbe o tome tko je u kakvoj situaciji i tko je veći i jači.

Hoće li isti rezultat biti i u Splitu!???
[rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Molim kolege da se suzdrže od svojih infantilnih usporedbi čiji je veći.

Mislim da je to nebitno, osim za duševno stanje njihovih kompleksa. [thumbsup]
Uostalom lako moguće da oba developera prdnu u rosu?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Zagrepcanka ukoliko se ne dobije krediti ili nesto da je normalna drzava moze dovesti IGH u stecaj.
OSim ako ne naplate 340 mil kuna odmah i ne plate svoje dugove.

Neznam, ta Zagrepcanka ih je dosta zeznula pogotovo u ovo vrijeme jer cashflow od projekta se nemoze ocekivati jos minimum 2 godine.
a 45 milja eura treba platiti sada, za par mejseci.

Nevezano koliko je udio IGH a koliko partnera, ako se ne naplate ili ne izdaju dug ili equity ili ne dobiju kredu, moze biti svega.
Ukoliko se ugovor sa gradom bude postovao, naravno…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

MOguce je da oba dva developera imaju velike probleme.
Jer su jako povezani preko Arene-Zagrepcanke, a grad nema love.
JAko jako zamrsena situacija.

Ako bilo tko od njih (grad-IGH-Ingra) dobije kredit biti ce dobro, ukoliko ne, neznam.

Ili mogu sve kao pravi hrvati prebiti preko HEP-a, to uvijek prolazi

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Molim kolege da se suzdrže od svojih infantilnih usporedbi čiji je veći.

Mislim da je to nebitno, osim za duševno stanje njihovih kompleksa. [thumbsup]

Mislim da je iz ovoga vidljivo da je moj veći.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Moj biceps je najveći.

Mislim da je biceps irelevantan u ovim stvarima o kojima je Merlin načeo temu, nastavno na INGRU i IGH.
Isto tako mislim da je tu stvar u debljini više, a ne u samoj veličini.
Suprotno učestalom mišljenju bojim se da je debljina ovoga što je Merlin spomenuo također bitnija nego veličina.
Razlika je jedino u tome da se jedno može istrenirati, a drugo je bogom dano.

Bitna je naravno i postojanost, a tu isto mislim da moj pulen odlično stoji.
Pa pogledajmo samo reference kakve ima, i koliko dugo već.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Razlika je jedino u tome da se jedno može istrenirati, a drugo je bogom dano.

Kolega Plavi, varaš se jako. Moš ti trenirat kolko hoćeš, samo je jedan šampion. Za ovo drugo se slažem.

Glede Ingre i IGH, ponašanje cijene na burzi govori o trenutnoj percepciji oba pulena. A po tome se Ingra trenutno drži bolje. Nema potrebe za stezanjem bicepsa.

I'LL BE BACK

Vezano uz diskusiju s prethodne strane : ciji je veci i sl… Nemam pojma cega je INGR napucala u imovinu ali je sigurno i za nju i za IGH da ce sve osim casha morati revalorizirati jedan dan na dolje. U stvari to im danas ne vrijedi toliko.
Nema casha. On je najbitniji danas. A gdje je 2010 ili 11? Jel netko ocekuje da ce se kreditne orgije iz proslosti mozda ponoviti za godinu – dvije [bye]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=231773

KOJI će vjetrovi u leđa IGH zapuhat

New Report

Close