IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto si stalno prisutan ovdje na IGH-u kad je tako kako ti kažeš .

beginners question?
igh ima Dug/kapital 224,35%
2007 je bilo 162%.
to je sector specific ili…?
svi građevinari toliko velik omjer duga/kapitala imaju?
jel mi to netko može objasniti?

da kupovali su oni pakete i to kakave. od svojih mama, baka, stirna i ostalih neizerazrednih makinacija.
dajte molim vas da se oni drze znanja i pravila upravljanja portfeljima pol toga nebi bilo od pocetka 2006

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


beginners question?
igh ima Dug/kapital 224,35%
2007 je bilo 162%.
to je sector specific ili…?
svi građevinari toliko velik omjer duga/kapitala imaju?
jel mi to netko može objasniti?

Pa možeš ako si jak građevinar sufinancirati neki komercijalni projekt, npr izgradnja neke zgrade za prodaju i sl. Dug ne mora biti loš ukoliko firma uz takav dug ostvaruje dobit. Dapače to može biti dobra financijska poluga. Pritom je vrlo važno znati svoje domete, a ne da izgoriš poput ovih naših burzovnih marginaša.

[/quote]

Pa možeš ako si jak građevinar sufinancirati neki komercijalni projekt, npr izgradnja neke zgrade za prodaju i sl. Dug ne mora biti loš ukoliko firma uz takav dug ostvaruje dobit. Dapače to može biti dobra financijska poluga. Pritom je vrlo važno znati svoje domete, a ne da izgoriš poput ovih naših burzovnih marginaša.
[/quote]

još uvijek mi nije jasno… jasno da je veća količina love veća poluga i ako se dobro usmjeri da može biti plodonosno, ali… treba vratiti dug.
čekček 224%? toliko više duga od kapitala?
malo mi to ne drži vodu…

postovani , posto sm novi i jos mali i mladi ulagac zanima me vas savjet kada ina koliko kupiti ovu dionicu i vasi savjeti u vezi nje, npr. na koliko bi otprilike trebala skociti i zasto kada kriza prode?

hvala unaprijed


postovani , posto sm novi i jos mali i mladi ulagac zanima me vas savjet kada ina koliko kupiti ovu dionicu i vasi savjeti u vezi nje, npr. na koliko bi otprilike trebala skociti i zasto kada kriza prode?

hvala unaprijed

dali možda želiš da ti damo i novce, tako da nemaš baš nikakve brige?


postovani , posto sm novi i jos mali i mladi ulagac zanima me vas savjet kada ina koliko kupiti ovu dionicu i vasi savjeti u vezi nje, npr. na koliko bi otprilike trebala skociti i zasto kada kriza prode?

hvala unaprijed


krive ljude pitaš to ti niko nezna ,kupi jeftinije prodaj skuplje

Holding nastavlja pregovore s IGH kojeg su spriječile "promijenjene okolnosti"

Uprava Zagrebačkog holdinga usvojila je prijedlog da se nastave pregovori s Institutom građevinarstva Hrvatske u cilju iznalaženja obostrano prihvatljivog rješenja realizacije IGH-ove kupnje polovice zemljišta bivše tvrtke "Zagrepčanke" u Heinzelovoj ulici, za koju je IGH na natječaju ponudio 45,6 milijuna eura.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/holding-nastavlja-pregovore-s-igh-kojeg-su-sprijecile-promijenjene-okolnosti,31752.html


još uvijek mi nije jasno… jasno da je veća količina love veća poluga i ako se dobro usmjeri da može biti plodonosno, ali… treba vratiti dug.
čekček 224%? toliko više duga od kapitala?
malo mi to ne drži vodu…

svi građevinari su zaduženi oko preko 200 % u prosjeku. Neki manje neki više. Pogledaj lopatare i DLKV pa da vidiš što je dug na glavnicu, IGH je mila majka. Ne bih se brinuo za IGH po tom pitanju jer dobijaju poslove po političkoj osnovi. Ali što će biti za 4 godine?Ako se vani ne uspiju brandirati kako je to puku otpjevano, a kritična masa bude imala isti ili sličan tajming izlaska iz pozicije…

samo mogući scenarij…nemojte me razapeti. OPREZ!! Al ne još, imate fore još par godina ovdje masno zaraditi [cool]

I'LL BE BACK



još uvijek mi nije jasno… jasno da je veća količina love veća poluga i ako se dobro usmjeri da može biti plodonosno, ali… treba vratiti dug.
čekček 224%? toliko više duga od kapitala?
malo mi to ne drži vodu…

svi građevinari su zaduženi oko preko 200 % u prosjeku. Neki manje neki više. Pogledaj lopatare i DLKV pa da vidiš što je dug na glavnicu, IGH je mila majka. Ne bih se brinuo za IGH po tom pitanju jer dobijaju poslove po političkoj osnovi. Ali što će biti za 4 godine?Ako se vani ne uspiju brandirati kako je to puku otpjevano, a kritična masa bude imala isti ili sličan tajming izlaska iz pozicije…

samo mogući scenarij…nemojte me razapeti. OPREZ!! Al ne još, imate fore još par godina ovdje masno zaraditi [cool]
[/quote]
još jedna stotkica za gospodina!

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy

1.
AKCIONAR D.O.O.
20.086 12,67 Osnovni račun
2.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
11.117 7,01 Skrb. račun
3.
PBZ D.D.
4.374 2,76 Skrb. račun
4.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND
4.013 2,53 Skrb. račun
5.
ĐUKAN PETAR
3.716 2,34 Osnovni račun
6.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D.
3.367 2,12 Skrb. račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND
2.604 1,64 Skrb. račun
8.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
2.152 1,36 Skrb. račun
9.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
2.138 1,35 Skrb. račun
10.
DEŠKOVIĆ ŽARKO
1.930 1,22 Osnovni račun
Ukupno:

New Report

Close