IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dali je itko uspio naći zašto nisu uplatili za zemljište Zagrebčanke?

To ti je bilo jos prije koji dan na HRT na dnevniku: nemaju toliko casha, a banke ih ne zele pratiti. Simple as that.

@ mavan

u businessu pišu da "Holding zemljište nije oslobodio od svih plombi vjerovnika, na što se obvezao" [wink]

IGH nije u ugovorenom roku uplatio novac za Zagrepčanku

Uprava Zagrebačkog holdinga izvijestila je danas kako Institut građevinarstva Hrvatske (IGH) nije u ugovorenom roku uplatio novac za zemljište bivše tvrtke "Zagrepčanke" u Heinzelovoj ulici.
Vezani članci

* Srbijanski tajkun Mišković izgubio, Zagrepčanka Juri Radiću
* Projekt Zagrepčanka posljedica je orijentacije IGH na development
* Zagrepčanka prodana Institutu građevinarstva Hrvatske

Napominju da će nakon što obave razgovor s predstavnicima IGH, a polazeći od odredbi potpisanog ugovora, Uprava Holdinga donijeti odluku o daljnjem postupanju u tom slučaju. Iz IGH-a su pak samo kazali kako su pregovori u tijeku te kako očekuju pozitivan ishod.Predstavnici Zagrebačkog holdinga i IGH potpisali su 22. listopada ugovor o kupoprodaji polovice idealnog dijela zemljišta bivše mesne industrije "Zagrepčanka" prema kojem bi Holding i IGH postali ravnopravni vlasnici zemljišta i partneri u gradnji i korištenju objekata toj lokaciji.Riječ je o zemljištu u Heinzelovoj ulici površine 100 tisuća metara kvadratnih koje je 2001. Grad Zagreb otkupio za 113 milijuna kuna.Uprava Holdinga je krajem lipnja ove godine odlučila prodati polovicu idealnog dijela Zagrepčanke te je raspisan natječaj na kojem je pobijedio IGH ponudivši 45,6 milijuna eura. (H)

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Dali je itko uspio naći zašto nisu uplatili za zemljište Zagrebčanke?
Pa to im je najprofitabilniji posao u povijesti sa enormnim i brzim povratom uloženog, partner najjači mogući u državi zagrebački holding (garancija da neće biti problema i gubljenja vremena s papirologijom -raznim dozvolama).
Jel moguće da je neka politička igra? Da netko iz osobnih interesa odugovlači?
U sportskim klubovima se znalo događati da zaborave nekog igrača prijaviti i slične gluposti ali teško mi je povjerovati da je u IGH neki službenik zaribao s uplatom.
Gaze ih po svim vijestima na HRT-u, u holdingu izjavljuju da ne znaju o čemu se radi, čitam da iz IGH izjavljuju da traju neki pregovori(?) i da se nadaju pozitivnom riješenju. O čemu oni to??
Ako netko može pomoći suvislom informacijom ili bar indicijom u naprijed hvala!
Mene je ovo istinski iznenadilo priznajem, moguće da mi je neka ranija informacija promakla.

kupili dionice,tko bi odolio po ovim cijenama,a bandić će sačekati,pregovori mogu trajati,trajati i trajati,pa neće gradnja krenuti sutra


E srećo pa šta misliš da si jedini koji bi se nakrco na 2xxx ,ja se osobno počinjem krcat na 3xxx pa sve do 1xxx.Ja za tu dionicu tvrdim i imam je i sada da je to dionica za budućnost.
P.s. čekam u zasjedi sa 1xxxxx kunića. Pa da i ja možda nakon 3-5 godina trljam ruke,ali mislim da nisam te sreće,jer kad god nešto kupim padne a kada prodam naraste.
Hvala

ja mislim da ti to neće uspijeti jer ću ja biti ispred tebe i pokupiti ti tvoje nesuđene dionice 🙂

na 4300 sve prodajem...



Dali je itko uspio naći zašto nisu uplatili za zemljište Zagrebčanke?
Pa to im je najprofitabilniji posao u povijesti sa enormnim i brzim povratom uloženog, partner najjači mogući u državi zagrebački holding (garancija da neće biti problema i gubljenja vremena s papirologijom -raznim dozvolama).
Jel moguće da je neka politička igra? Da netko iz osobnih interesa odugovlači?
U sportskim klubovima se znalo događati da zaborave nekog igrača prijaviti i slične gluposti ali teško mi je povjerovati da je u IGH neki službenik zaribao s uplatom.
Gaze ih po svim vijestima na HRT-u, u holdingu izjavljuju da ne znaju o čemu se radi, čitam da iz IGH izjavljuju da traju neki pregovori(?) i da se nadaju pozitivnom riješenju. O čemu oni to??
Ako netko može pomoći suvislom informacijom ili bar indicijom u naprijed hvala!
Mene je ovo istinski iznenadilo priznajem, moguće da mi je neka ranija informacija promakla.

kupili dionice,tko bi odolio po ovim cijenama,a bandić će sačekati,pregovori mogu trajati,trajati i trajati,pa neće gradnja krenuti sutra
[/quote]

da bog da ti dionica rasla do kraja godine za visinu ocjene koju si mi dao



Dali je itko uspio naći zašto nisu uplatili za zemljište Zagrebčanke?

To ti je bilo jos prije koji dan na HRT na dnevniku: nemaju toliko casha, a banke ih ne zele pratiti. Simple as that.
[/quote]

Tako je, pa nisu oni JDPL [smiley]

I'LL BE BACK

Prema nekim nepisanim pravilima bear marketa, upravo dionice poput IGH bi trebale padati najviše jer su visoka tehnologija (znanje koje ne možeš točno materijalno vrednovati), šuplji u bilanci tj. malo opipljive materijalne imovine i velik dug. Ipak, IGH do prije nekoliko dana/tjedana držala se daleko najbolje od svih(HT na stranu) prema postotnom padu u odnosu na ATH ili početak godine zbog generalno jako dobre percepcije budućnosti od strane burzovne publike uzrokovanog što posrednim što neposrednim intenzivnim PR-om predsjednika uprave i medija, ali i solidnom profitabilnočću prema FI. Ukoliko se ta percepcija promijeni u relativno kratkom roku, ovdje bi mogo uslijediti doslovce potop prema BV. Ipak… zbog viših interesa tj.vrlo vjerojatnih vlasničkih udjela vladajuće opcije iza kojekakvih skrbničkih računa (ovo je pretpostavka, ali čvrsto vjerujem da je tako) ova će dionica reboundirati kao i sve druge, ako ne i više, bez obzira na trenutna sranja.Da je na vlasti slučajno SDP,IGH bi danas vrijedio manje od 2K.To vam je nadam se jasno. pozdrav.

I'LL BE BACK

Evo moj zadnji izvršeni nalog danas……..nadam se da ovaj tijedan neće bit bolje kupnje…

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Dodao bih, i to kaj se svaki dan protrguje sa 800-1000 kom već dulje vrijeme. Tih 100 u svemu tome je fakat velika brojka. Pa i među Vama na forumu sigurno ima bar netko tko ih je prodao više.

Vjerojatno su ludi oni kaj kupuju, ili možda oni koji prodaju tolike količine….. [shocked]

nema predaje!!!!!!!


Evo moj zadnji izvršeni nalog danas……..nadam se da ovaj tijedan neće bit bolje kupnje…

ma kaj nebi bilo …pa zar nisi čitao kaj je pisao" guverner"..prije tebe..da slijedi potop
građevinaca ovog tipa(bez lopate)….na oko 2000 a možda i niže
jer ovo u zadnjih g. dana se ne računa kao neki potop
osim toga govori se da će biti recesije ..a izgleda da se nikada neće graditi most Pelješac
kada upališ tv ili radio …što čuješ prvo kad dođe ton i proradi zvučnik…koja je prva ili druga riječ
kriza…banana…prezaduženost…inflacija…deflacija…(prije 2 mj malo si čuo od toga)
i to bez obzira jel su vijesti …kultura…ili pod lipom 35
svaka spikerica se obazire na krizu i ima obzira prema njoj koja god tema emisije bila
Barbara Kolar u plesu sa zvijezdama više puta spominje krizu i recesiju

–sada kad prestaju svi građevinski radovi na 10 g ..u ovom dijelu Europe i šire
tko će trebati projekte i usluge IGH … morat će ovo ipak na 1000 kn
tak da i susjed Zdravko kaj mlati 1300-1500kn mjesečno na biznisu sa praznim flašama
ubode koju dionicu IGH
nadam se da će na toj razini biti jako jako dugo …volio bih ako bi moglo barem godinu dvije
tako da se svi mi a ne samo vi kolega ….dokopamo ovoga bezvrijednoga papira


u businessu pišu da "Holding zemljište nije oslobodio od svih plombi vjerovnika, na što se obvezao"

Koliko god ovo zvučalo nevjerovatno i postoji velika šansa da me popljujete, ja mislim da svaka Kuna ima dvije strane pa tako i ova.
Ovu dionicu trenutno nemam, kupovala sam ju ranije (prije Armagedona) vjerovatno na povijesno jednoj od najviših cijena, izgubila lovu (naravno) i kupila bih ju opet.
Mislim da IGH nije nekakav mali obrt sa kombijem i deset radnika na crno iz susjedne nam zemlje. IGH je međunarodno društvo.
Osim toga, naravno da će se otkazivati projekti, naravno da će biti totalni kaos i da će građevinari cviliti na koljenima. Počet će propadati kao brokerska društva, jedan za drugim, ALI neće propasti svi. Neki od njih će i preživjeti, zar ne? Ja osobno mislim da je IGH jedan od građevinara koji mogu preživjeti pa čak i ovakvo sranje i zato je poželjno imati ovu dionicu.
Međutim, jednako tako mislim da će cijena IGH i dalje padati i to jako. Možda čak do razine THNK.
Zašto?
Zato, jer svaka vijest bila relevantna ili ne u ovakvim vremenima čini ono što je činila svaka dobra pa makar i totalno ne bitna, u razdoblju 2006. i 2007.

O samoj vijesti (mislim na ovo sa Zagrebčankom) ne bih dala ruku u vatru za Zagrebački Holding.
Holdingov rad pratim zadnjih 5 godina. Osobno očekujem skori stečaj i velike, velike, velike probleme. O Holdingu neću ništa posebno ovdje pisati, već sam i previše napisala na drugim temama, a u ovo što je Gorgija zalijepio iz businessa, uopće ne sumnjam.
Mislim da su za probleme oko Zagrepčanke krive obje strane.
Mislim da će IGH izvući deblji kraj, a to zapravo ne mora, ali nažalost nije toga svjestan.

IGH će padati. Žao mi je, ali tako mislim.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

New Report

Close