IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O jeb..le vas te firme koje nemogu pišljivih 50 milja namaknut, eno kombinat od JDPL-a skešira to uz doručak i kavu.

I'LL BE BACK


O jeb..le vas te firme koje nemogu pišljivih 50 milja namaknut, eno kombinat od JDPL-a skešira to uz doručak i kavu.

Očito da su se preračunali ili ih je produbljivanje krize zateklo pred gotov čin kao i njihove potencijalne
partnere. Ova su vremena samo za hrabre …..bolje popušiti 2,5 m. eura nego kasnije 100 m. eura….

Danas čitam da i je kriza pokucala na vrata Dubaju.Samo prije 3 tjedna kad sam bio u tom gradu ne bi se moglo reči da će se i tamo nešto tako mogći desiti….

na 4300 sve prodajem...


Očito da su se preračunali ili ih je produbljivanje krize zateklo pred gotov čin kao i njihove potencijalne
partnere. Ova su vremena samo za hrabre …..bolje popušiti 2,5 m. eura nego kasnije 100 m. eura….

yep…strah je jebena stvar, a hrabri mogu biti samo nezaduženi ili malo zaduženi s puno casha. Ostalima je pametnije malo stat na loptu, ali ima pila i drugi kraj… tko stane… teže će se opet pokrenut. Zajebano.

I'LL BE BACK

Nije Agrokor mogoa osigurati lovu za investiciju u Makedoniji od svog PBZ-a, tako da me ovo ne iznenađuje.
Samo ne znam sa kime su to iz IGH pregovarali?

Banke su još uvijek nepovjerljive, nedaju novac, čak one najveće više, nego manje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Očito da su se preračunali ili ih je produbljivanje krize zateklo pred gotov čin kao i njihove potencijalne
partnere. Ova su vremena samo za hrabre …..bolje popušiti 2,5 m. eura nego kasnije 100 m. eura….

to imaš pravo ali to ti je opet dvosjekli mač . Netko će ulaziti sada u poslove jer očekuje da
kad projekti koji danas započinju budu gotovi 2010 ili 2011 i tada kriza bude iza nas ali ako kriza potraje onda to postaje teret . Ova sitauacija za velike firme postala je kladionica…!
yep…strah je jebena stvar, a hrabri mogu biti samo nezaduženi ili malo zaduženi s puno casha. Ostalima je pametnije malo stat na loptu, ali ima pila i drugi kraj… tko stane… teže će se opet pokrenut. Zajebano.
[/quote]

na 4300 sve prodajem...

To je gubitak od cca 150 kn po dionicu,ništa strašno.




Očito da su se preračunali ili ih je produbljivanje krize zateklo pred gotov čin kao i njihove potencijalne
partnere. Ova su vremena samo za hrabre …..bolje popušiti 2,5 m. eura nego kasnije 100 m. eura….

to imaš pravo ali to ti je opet dvosjekli mač . Netko će ulaziti sada u poslove jer očekuje da
kad projekti koji danas započinju budu gotovi 2010 ili 2011 i tada kriza bude iza nas ali ako kriza potraje onda to postaje teret . Ova sitauacija za velike firme postala je kladionica…!
yep…strah je jebena stvar, a hrabri mogu biti samo nezaduženi ili malo zaduženi s puno casha. Ostalima je pametnije malo stat na loptu, ali ima pila i drugi kraj… tko stane… teže će se opet pokrenut. Zajebano.
[/quote]

[/quote]

Nisu mi jasne Vaše prosudbe; čudom se čudim!
Obzirom na trenutačne cijene materijala na svjetskom tržištu projekt Zagrepčanke je barem 30% isplativiji nego u vrijeme kada je IGH potpisivao ugovor s Holdingom. Ako im je tada bio isplativ ne može se dogoditi da sada nije. Glede financiranja očito da ne baratate činjenicama nego novinskim natpisima. Gledam u NN neću Vam otkriti broj, Profectus povukao 42 milijuna eura od Reiffeisena na založno pravo. Može li se Profectus mjeriti s IGH-ovim referencama?
Odgovor je jasan.


To je gubitak od cca 150 kn po dionicu,ništa strašno.

ja se nadam da je samo 150kn ….prošli tjedan aerodrom sada ovo….ma možda da kažem, po meni ova vijest više ne može istuči ovu dionicu kad je već u komi…kad su dolazila zavidna izvješča išli smo dole a sada sa ovakvom vijesti ne bi me začudilo da se u ponedjeljak vratimo na preko 5000kn…. [smiley]

na 4300 sve prodajem...





Očito da su se preračunali ili ih je produbljivanje krize zateklo pred gotov čin kao i njihove potencijalne
partnere. Ova su vremena samo za hrabre …..bolje popušiti 2,5 m. eura nego kasnije 100 m. eura….

to imaš pravo ali to ti je opet dvosjekli mač . Netko će ulaziti sada u poslove jer očekuje da
kad projekti koji danas započinju budu gotovi 2010 ili 2011 i tada kriza bude iza nas ali ako kriza potraje onda to postaje teret . Ova sitauacija za velike firme postala je kladionica…!
yep…strah je jebena stvar, a hrabri mogu biti samo nezaduženi ili malo zaduženi s puno casha. Ostalima je pametnije malo stat na loptu, ali ima pila i drugi kraj… tko stane… teže će se opet pokrenut. Zajebano.
[/quote]

[/quote]

Nisu mi jasne Vaše prosudbe; čudom se čudim!
Obzirom na trenutačne cijene materijala na svjetskom tržištu projekt Zagrepčanke je barem 30% isplativiji nego u vrijeme kada je IGH potpisivao ugovor s Holdingom. Ako im je tada bio isplativ ne može se dogoditi da sada nije. Glede financiranja očito da ne baratate činjenicama nego novinskim natpisima. Gledam u NN neću Vam otkriti broj, Profectus povukao 42 milijuna eura od Reiffeisena na založno pravo. Može li se Profectus mjeriti s IGH-ovim referencama?
Odgovor je jasan.

[/quote]

nisam ja ništa rekao da ne može. Upustio sam se u komentar članka koji je danas izašao u jutarnjem.
U ponedjeljak ćemo znati na čemu smo pošto je danas zadnji dan za uplatu preostalih 43 milj. eura…….

na 4300 sve prodajem...

JUTARNJI to su novine kao i BIZNIS naj gore u državi to je plaćeni oglas sjetite se samo onog plaćenog članka nedavno objavljenog o brodarima pa o ukradenom projektu za zračnu luku to se zna tko naručuje takve članke i tko ima interesa da se što više ocrni IGH

nisam ja ništa rekao da ne može. Upustio sam se u komentar članka koji je danas izašao u jutarnjem.
U ponedjeljak ćemo znati na čemu smo pošto je danas zadnji dan za uplatu preostalih 43 milj. eura…….

Mogli smo isto tako komentirati i Butkovićev intervju s Sanaderom….naravno onaj ne postojeći.
Cilj mi je bio upozoriti na idealne prilike za započeti jedan ovakav projekt.
Cijene energije i materijala – nafta, čelik, željezo, bakar, aluminij, staklo, polikarbonati….da ne nabrajam više, su za cca 200-300% niže nego prije cca 6 mjeseci. To daje projektu ogroman potencijal i IGH neće imati problema s financiranje. Da su cijene kao prije 6 mjeseci onda bi bila upitna uspješnost investicije. Ovako će se moći ostvariti i extra profit.

Vi koji se čudite i naslađujete što IGH ima trenutne teškoće sa financiranjem kao da ste pali s kruške ili ste spavali jedno dva mjeseca pa se eto danas probudili. Od momenta natječaja desili su se tetkonski poremećaji u cijeom svijetu pa tako i u lijepoj našoj. financiranje prjekta Zagrebčkanka svakako je bilo planirano putem kredita neke od banaka, koje su trenutno zamrzle sve kredite i isplate već odobrenih kredita do kraja godine. U svakom slučaju da se natječaj danas ponavlja sigurno bi ponuđene cijene bile manje, a možda uupće nebi bilo ponuda.
Umjesto da budete sretni da je IG Hrvatske pobjedio na natječaju ispred jedne delte, vi bi ste očito bili zadovoljniji da u sred Zagreba Mišković gradi svoje carstvo.
HNB je smanjio obveznu pričuvu bankama koje će sada moći pratiti projekte u gospodarstvu pa tako i IGH, a Bandić će sigurno imati razumijevanja, jer je ponovljanje natječaja puno veći rizik od prolongacije uplate od strane IGH.
Jutanji list i EPH neću komentirati osim da bi im naklada bila puno veća da nema toalet papira, jer za drugo ništa ne vrijede, zajedno sa Butkovićem i gazdom Pavićem. Oni su na liniji predsjednika fikusa koji patološki mrzi Radića i IHG, dok recimo na NEXE nema prigovora. Očito mu je Ergović draži zato što ima ljepše oči o Jure ili možda ???

New Report

Close