IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slike iz medija

21. listopad 2008.| Ivan Pandžić

IGH traži partnere za isplatu Zagrepčanke

Cijena nekretnine je 45,6 milijuna eura

Iako je ugovor o prodaji idealne polovice 100.000 četvornih metara bivše industrije Zagrepčanka trebao biti potpisan osam dana od odluke o izboru IGH za kupca, to se nakon gotovo mjesec i pol još nije dogodilo.

I oni su kratki s cashom. A i matrix je poceo kampanju… Mozda je pravo vrijeme za izlazak? [bye]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3187698/index.do;jsessionid=260CE27D064DFC150A38140871D14451.2

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Predstavnici Zagrebačkog holdinga potpisali su danas s Institutom građevinarstva Hrvatske ugovor o kupoprodaji polovice idealnog dijela zemljišta bivše mesne industrije Zagrepčanka kojim Holding i IGH postaju ravnopravni vlasnici zemljišta i partneri u gradnji i korištenju objekata toj lokaciji.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a8c68bd5-8b36-4b5d-9941-96de801914e7&RubricID=fec3107f-234e-4947-b8ea-639cd413e7c6&open=sec [thumbsup]

nema predaje!!!!!!!

Nego ljudi da se ne postaju slike i linkovi. Danas je već 22. Mišljenje kako će Juri zgledati 9-mjesečno izvješće?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bc48d2bb-2dcf-49fa-aa7c-96ee3b709d66&open=sec

evo sa cim se bavi nas vrli predsjednik, steta sto hrvoje petrac nije jedan od jacih dionicara IGH-a. onda bi ta dionica bila sigurna od naseg stipe…

"Day after yesterday"

22.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 11.795 7,44 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 4.017 2,53 Skrb. račun +69
4. ĐUKAN PETAR 3.816 2,41 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 3.367 2,12 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.749 1,73 Skrb. račun -387
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.604 1,64 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.306 1,45 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.179 1,37 Skrb. račun
10. DEŠKOVIĆ ŽARKO 1.930 1,22 Osnovni račun
Ukupno: 34,59

Heaven or Las Vegas

kako god izgledalo ne izgleda dobro sve ovo
jos se i precjednik okomio na ime IGH

ne bu sve ovo dobro
čini mi se da igh još ima ohoho da odradi pad ostalog tržišta

volio bih da sam u krivu

Postanite Eu-robovi


Nego ljudi da se ne postaju slike i linkovi. Danas je već 22. Mišljenje kako će Juri zgledati 9-mjesečno izvješće?

može ovo izvjršće izgledati ne znam kako, kada se ne zna kako će izgledati 9-mjesečno u 2009 oj godini, a meni ne izgleda da će biti dobro

Mean people suck and nice people swallow!


kako god izgledalo ne izgleda dobro sve ovo
jos se i precjednik okomio na ime IGH

ne bu sve ovo dobro
čini mi se da igh još ima ohoho da odradi pad ostalog tržišta

volio bih da sam u krivu


ali na ovim razinama se dobro trži…….947 dionica i nije tako malo…
ako svi čekaju kao i ti da još "dobrano padne"……pitam se
zašto kupuju sada,,,i zašto uopče kupuju …koja je svrha kupovati nešto na čemu več sutra gubiš
10 …20 %…
ja svoje nisam prodao jer mi lova ne treba trenutno…nemam kredit….olabavio sam potpuno i prepuštam se struji
sada sam promatrač ali u dionicama …
i još jedno pitanje……
ako je kriza onda je kriza za sve jednako
mnogi su sve rasprodali jer im se tresu gaće
kak to da ..(ak se uvukao tako veliki strah svima u kosti )"" Akcionar doo"" nije prodao ni jednu jedinu dionicu….
a on dnevno gubi možda par miliona….

ODGOVOR MESIĆU
Radić: IGH nije monopolist, a ime je prihvaćeno i u Banja Luci i Beogradu
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – Jure Radić reagirao je na navode Predsjednika Mesića rekavši da IGH pod tim imenom posluje već 60 godina i kako su pod tim imenom stekli smo mnoge reference i postali iznimno važan hrvatski izvozni brand.

– Uvažavamo brigu gospodina Predsjednika i podržavamo ga u borbi protiv monopola. IGH nije i ne želi ni u čemu biti monopolist. Mi samo jačamo i rastemo jer želimo biti dovoljno jaki i konkurentni u međunarodnoj utakmici sa svjetskim partnerima s kojima se borimo da bismo ostvarili važan hrvatski izvozni proizvod u projektiranju i građenju’, objasnio je predsjednik Uprave IGH, Jure Radić.

Mi nigdje, ni na jednom mjestu ne projektiramo, izvodimo i gradimo istu gradnju, naglasio je Radić te pojasnio kako kompanija uopće ne gradi pa i u tom smislu nema sukoba interesa.

– Ime Hrvatska nipošto ne koristimo da bismo kroz monopol dobili neki posao jer pod tim imenom pobjeđujemo na natječajima i tamo gdje to nije prikladno i pozitivno prihvaćeno, kao na primjer u Banja Luci ili Beogradu, zaključuje Radić, napominjući da svugdje nastupaju pod imenom IGH, koje je postalo izvozni hrvatski brand te pod kojim godinama pobjeđuju na natječajima.

Naime, Mesić je u Splitu, na otvorenju 13. međunarodnog sajma SASO upitan da komentira pobjedu IGH-ovog rada na natječaju za izgradnju aerodromske zgrade na Plesu, koja je od svih prijavljenih bila s najvišom cijenom, rekao da tu situaciju ne može komentirati, iako je upoznat da su stigli mnogi prigovori na natječaj.

Međutim, smetnju mu predstavlja što je Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A) zadržao prefiks Hrvatska u svom imenu.

"Postavlja se pitanje da li netko može biti institut, a pretvoren je u privatno poduzeće i stvarati monopol. Ako netko projektira, nadzira i izvodi radnje, za mene je to apsolutno monopol. Smatram da u našoj pravnoj regulativi mora doći do čiste situacije. Neka se kolege iz IGH ne ljute, ali oni mogu biti tek projektno poduzeće ili neka ga nazovu kako hoće, ali ne smiju druge subjekte i građane dovoditi u zabludu, o čemu se tu radi", kazao je Mesić.

Predsjednik je komentirao i restrukturiranje brodogradnje, te izjavio da su se i druge zemlje odrekle svoje brodogradnje, ali im to nije donijelo gospodarski napredak.

"Brodogradnja je hrvatski brand i kao takvu trebalo bi je sačuvati i specijalizirati, jer to nam je jedini način da uspijemo. Mnoge europske zemlje zatvorile su svoja brodogradilišta, međutim, tim činom nisu sebi uspjele osigurati značajniji gospodarski pomak", istaknuo je Mesić.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Jel čuo netko da ima još država na svijetu gdje predsjednik druka protiv uspješne i respektabilne tvrtke. Dajte novinari pojasnite našem vrlom predsjedniku da radi kontra izvoza za koji se tako zdušno zalaže. O Bože koja smo mi država. [pray]

New Report

Close