IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dajte mi molim vas objasnite u čemu je caka.
Očekujete da cijena dionice raste zato što će IGH možda kupiti nekakvu zemlju?
Pa ni u vrijeme najveće euforije na ZSE nisu cijene dionica rasle zato što je netko kupio komad grunta.
Osim ako se radi o nekakvim isajderskim informacijama za koje ja ne znam

Evo ja ti imam insajdersku, iz prve ruke; 50.000 kvadrata "nekakvog zemljišta" u centru Zagreba, kupljeno za tričavih 45,620 milijuna eura. Koliko je danas kvadrat stana i poslovnog prostora u centru ZGB-a ( a kolko bude za 2-3 god.), a koliko mjesečni najam istih; i koliko se m2 stanova i poslovnog prostora, može napraviti na tom malenom gruntu, dragi moj Dudek Ententinis?

nema predaje!!!!!!!



Dajte mi molim vas objasnite u čemu je caka.
Očekujete da cijena dionice raste zato što će IGH možda kupiti nekakvu zemlju?
Pa ni u vrijeme najveće euforije na ZSE nisu cijene dionica rasle zato što je netko kupio komad grunta.
Osim ako se radi o nekakvim isajderskim informacijama za koje ja ne znam

Evo ja ti imam insajdersku, iz prve ruke; 50.000 kvadrata "nekakvog zemljišta" u centru Zagreba, kupljeno za tričavih 45,620 milijuna eura. Koliko je danas kvadrat stana i poslovnog prostora u centru ZGB-a ( a kolko bude za 2-3 god.), a koliko mjesečni najam istih; i koliko se m2 stanova i poslovnog prostora, može napraviti na tom malenom gruntu, dragi moj Dudek Ententinis?
[/quote]

Računica je slijedeća:

-ispada da plaćaju kvadrat zemljišta 900 eura-to je jako puno
-trošak gradnje kvadrata je otprilike isto toliko-to je jako puno
-dozvole,infrastruktura,troškovi-?-ne znam koliki je udjel svih ostalih troškova

Cijena gotovog kvadrata u toj zoni je oko 2300eura.
Znam jer sam prije mjesec dana kupio poslovni prostor tamo.
Ne vidim ja tu neku veliku zaradu.
Veliku zaradu ima ekipa od koje sam ja kupio prostor a koja je kupovala milijune kvadrata tamo po cijeni od 20-30 eura po kvadratu.
To je super lokacija ali sve ovisi o tome što će oni tamo napraviti.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nisam baš pratio temu pa ne znam je li se već spominjalo, ali može li mi netko odgovoriti postoje li još uvijek plombe na tome zemljištu koje onemogućuju početak gradnje, što bi IGH moglo skupo koštati (barem u dogledno vrijeme). U tisku piše da postoje još uvijek, iako se Grad uspio upisati kao vlasnik. Poprilično sam skeptičan oko ovog posla, ali zato jer imam popriličan broj dionica. Čitam malo ove "optimiste" i sve mi to zvuči kao navlačenje, tipa, cijena nekretnina će narast puno u slijedeće 2-3 godine i slično. Do sada su rasle, ali tko jamči da se i s njima neće uskoro dogoditi isto što i s dionicama!? Ja vjerujem u nekretnine, pogotovo zemljišta, ali uvijek promatram malo duži period od 20ak godina, a takav tempo me kod dionica ne zanima. Dionica se riješavam relativno brzo i želim što veću zaradu, a ovakav potez IGH me s tog stajališta razočarao jer smatram da je kratkoročno veoma riskantan. I slažem se sa Ententinisovim sumnjama, nije on Dudek!

ententinis…..kupio Jurica da ima di sadit krumpir i kupus…..slaba ti računica….., a zona je namjenjena za mješovite sadržaje….poslovno- stambene….bio ti dobar prilog u dnevniku HTV-a šteta što nisi gledao….pozdrav

Cijena gotovog kvadrata u toj zoni je oko 2300eura.
Znam jer sam prije mjesec dana kupio poslovni prostor tamo.

Sad taj iznos podjeli s 2 jer toliko će ti vrijediti ta rupa od poslovnjaka kada Jure završi s Zagrepčankom.
Ili da ne bi puno izgubio odmah prodaj!


Nisam baš pratio temu pa ne znam je li se već spominjalo, ali može li mi netko odgovoriti postoje li još uvijek plombe na tome zemljištu koje onemogućuju početak gradnje, što bi IGH moglo skupo koštati (barem u dogledno vrijeme). U tisku piše da postoje još uvijek, iako se Grad uspio upisati kao vlasnik. Poprilično sam skeptičan oko ovog posla, ali zato jer imam popriličan broj dionica. Čitam malo ove "optimiste" i sve mi to zvuči kao navlačenje, tipa, cijena nekretnina će narast puno u slijedeće 2-3 godine i slično. Do sada su rasle, ali tko jamči da se i s njima neće uskoro dogoditi isto što i s dionicama!? Ja vjerujem u nekretnine, pogotovo zemljišta, ali uvijek promatram malo duži period od 20ak godina, a takav tempo me kod dionica ne zanima. Dionica se riješavam relativno brzo i želim što veću zaradu, a ovakav potez IGH me s tog stajališta razočarao jer smatram da je kratkoročno veoma riskantan. I slažem se sa Ententinisovim sumnjama, nije on Dudek!

neznam zašto nečije optimistično mišljenje, kakvo i ja imam , po pitanju kupovine ovog zemljišta smatraš navlačenjem…., a razmišljam ovako ako sve prođe ok sa kupovinom igh će vrlo brzo izradit projekt stambeno poslovnog kompleksa i krenut u njegovu izgradnju , a potom naravno i u prodaju….pa valjda su zato u učestvovali na ovom natječaju……nisam iz zg ali koliko sam vidio na tom zemljištu infrastruktura već postoji , grad se uknjižio kao vlasnik pa će valjda i igh…ovo smatram jako dobrim potezom igh……..e sad ako ovo šta sam napisao smatraš ti ili bilo ko drugi nekakvim navlačenjem preporučam da se okanete dionice igh i kupite nešto drugo…..ako imate uopće namjeru….pozdrav

Denfinitivno se slažem sa Entetinisom, IGH je platio vrlo atraktivan komad zemlje po vrlo "atraktivnoj cijeni". Dok ne se ne vidi što će s njom, a to bi trebala biti izuzetno dobra ideja, za mene je ovo poprilično riskantan poslovni potez. Mi ovdje govorimo o ulaganju u vrijedosti skoro šestogodišnje zarade IGH.
U ovom trenutku, na ovoj transakciji samo je Bandić profitirao, a za IGH ćemo znati kroz jedan duži vremenski period.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Da je to nešto valjalo INGRA bi to dobila. IGH je očito preplatio, a to dioničarima neće pomoći.
http://www.ingra.hr

Di kaj treba ?


Da je to nešto valjalo INGRA bi to dobila. IGH je očito preplatio, a to dioničarima neće pomoći.
http://www.ingra.hr

ingra se kao nešto žalila ako nisi primjetio….a komentar na ovo tvoje bi bio …što nije moje ne valja…pozdrav


Da je to nešto valjalo INGRA bi to dobila. IGH je očito preplatio, a to dioničarima neće pomoći.
http://www.ingra.hr

Ja ipak mislim da je INGRA na taj natječaj došla pod geslom ako prođe prođe . Ingra ima previše poslova da si može dopustiti da ulazi svugdije . Sjetimo se samo Arene, Alžira, Mavrovo sada i Đ.Đ.Montaža itd. itd…. pa nije INGRA Behtel …. [shocked]

na 4300 sve prodajem...

video
Ivan Tolić, član Uprave Zagrebačkog holdinga, o ponudama za Zagrepčanku
http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=511

Mi uopće neznamo koje su namjere IGH s tim zemljištem, no logično bi bilo da zaista oni krenu u realizaciju nekakvog poslovno-trgovačko-stambenog kompleksa. Zemljište Zagrepčanke ima dotrajalu infrastrukturu(osim strane na Heinzelovoj), pa će biti potrebno izmjeniti svu komunaliju i izgraditi nove prometnice. To je relativno atraktivno zemljište(manje atraktivno od Gredelja, a atraktivnije od Laništa) i svota koju bi trebalo uložiti u jedan takav projekt bi morala biti veća od 500 milijuna Eura!(Usporedba sa sličnim projektima trenutno u izgradnji; Zaprešić West Gate >500 mil. Eur, Lanište Arena Centar >550 mil. Eur). IGH nema toliki novac, a ni Grad Zagreb kao eventualni partner u JPP, pa je očito da bi se za zatvaranje financijske konstrukcije morali okrenuti nekoj jakoj banci i uzeti kredit – što ovaj posao čini još riskantnijim! Svjedoci smo da tvrtke čija je primarna djelatnost ova vrsta ulaganja i koje imaju vlastiti kapital, danas provode teške dane. Eto kao primjer Orco grupa, koja je još prije godinu dana u Zagreb dovela Daniela Libeskinda da projektira novi poslovni centar Zagreba u Savskoj sa novim sjedištem ZABE. Danas zatvaraju ured u Zagrebu, kao i u cijeloj Europi, i odustaju od sličnih projekata duž cijele istočne Europe. Dakle tržište je u velikim problemima. Mišković koji ima daleko više iskustva u ovakvim projektima od IGH, je ponudio 10 milijuna Eura manje, pa i to govori nešto o tome koliko zapravo zemljište vrijedi. Tu je i problem prikupljanja dozvola za gradnju i postojanje plombi na tome zemljištu koje će taj postupak još više odužiti………..neznam, po meni veoma riskantan posao IGH. Puno više će profitirati eventualni izvođać građevinskih radova na eventualnom kompleksu. To su negativne strane, ima i pozitivnih, ali te svi poznajemo, zar ne?

New Report

Close